Wine İnternete Bağlanamama Sorunu!

Başlatan turkasoft, 06 Ağustos 2012 - 01:08:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

turkasoft

Merhaba arkadaşlar wine'de şöyle bir sorun var hiç bir program internete bağlanamıyor örneğin fTalk diye bir program yükledim sorunsuz açıldı giriş yap dediğimde internete bağlanamadı diyor aynı şey msn kurarken ve bir program internete erişmek istediğinde de oluyor acaba bunun çözümü nedir ?

KemalALKIN

Winetricks ile Intenet Explorer kurun o gerekli .dll dosyalarıda kuracaktır sorun ortadan kalkacaktır. Ancak msn vb hiç garanti veremeyiz kamerasız kullan alternatfi msn kullan derim. Wine gerçek bir windows olmadığından sorunlar olabilir.

Uçbirimi aç:
winetricks ie7 yada ie8 yaz ie7 yerine..
www.tckemal.ist

turkasoft

malesef internet explorer yüklendi fakat fTalk programı yine internete bağlanılamadı diyor.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: turkasoft - 07 Ağustos 2012 - 00:00:50
malesef internet explorer yüklendi fakat fTalk programı yine internete bağlanılamadı diyor.

Programı komple kaldırın iz kalmadan sonra kurup deneyin ama o programı ilk defa duydum. Sanırım bir çeşit anlık iletişim programı olsa gerek. O konuda pek iyi değil wine.
www.tckemal.ist

turkasoft

facebook messenger fakat video görüşme özelliği var o yüzden yani programı kaldırıp baştan yükledim defalarca hatta malesef ortada halen bişi yok  :-\

heartsmagic

Uygulama hangi yolla bağlanıyor internete? Muhtemelen desteklenmiyor Wine ile kurulsa bile.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

turkasoft

facebook giriş butonunu kullanıyor yani butona basınca facebook üzerinden alıyor giriş bilgilerini.

heartsmagic

Ancak bunu nasıl yapıyor bilmek lazım. Normal kurulu tarayıcılardan yapabileceğini sanmıyorum, haliyle Wine ile kurulu olan bir tarayıcı lazım. Eğer onda da olmadıysa bilemiyorum. Kaldı ki bu iş için benze zorlamaya da gerek yok. Muhtemelen bizim tarafta da Facebook için yazılmış uygulamalar vardır.

turkasoft

Alıntı yapılan: heartsmagic - 07 Ağustos 2012 - 04:32:43
Ancak bunu nasıl yapıyor bilmek lazım. Normal kurulu tarayıcılardan yapabileceğini sanmıyorum, haliyle Wine ile kurulu olan bir tarayıcı lazım. Eğer onda da olmadıysa bilemiyorum. Kaldı ki bu iş için benze zorlamaya da gerek yok. Muhtemelen bizim tarafta da Facebook için yazılmış uygulamalar vardır.

evet bizim tarafta çok varda işte kamera olayı yakıyor bizi inşallah ilerleyen zamanlarda kökten bir çözüm buluruz şu soruna :)

heartsmagic

Kamera olayını atlamışım ben, o girince işin içine daha da karışıyor ortalık.

KemalALKIN

Firefox gibi bir tarayıcı kurup onunla facebook giriş yap ve onda dene (wine içinde). Belki çalışır. Programdan daha mantıklı.
www.tckemal.ist

local1907

Benimde benzer bir problemim var. Star Trek online oyunu başlangıç sayfası açılıyor. Ancak Javascript çalıştıramıyor. Önerisi olan var mı?

"it appears you have JavaScript disabled, which is required for this page to function properly.
Please click <a target="_blank" href="http://support.crypticstudios.com/how-to-enable-javascript">here</a> for help enabling JavaScript."

hs

Alıntı yapılan: local1907 - 14 Ağustos 2012 - 12:52:10
Benimde benzer bir problemim var. Star Trek online oyunu başlangıç sayfası açılıyor. Ancak Javascript çalıştıramıyor. Önerisi olan var mı?

"it appears you have JavaScript disabled, which is required for this page to function properly.
Please click <a target="_blank" href="http://support.crypticstudios.com/how-to-enable-javascript">here</a> for help enabling JavaScript."

Bu sayfada java devre dışı bırakılmış diyor. nasıl aktifleştireceğini öğrenmek için tıkla.
"Dikkatsizce yapılan değişim tehlikelidir; fakat asıl tehlike kör muhafazakarlıktır." Henry George