11.04 beta ubuntu one !!

Başlatan neneki, 21 Nisan 2011 - 00:41:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

neneki

Arkadaşlar ubuntu one simgesine basmama rağmen hiç birşey açılmıyor. sistem ayarlarındada aynı durum muzdarip. 10.10 da da vardı client-server mı yükleyerek çözmüştüm. garibime giden ubuntu bu konuda yetersiz mi acaba bilemedim. sonuçta onların projeleri ubuntu one :S

decent

Unity başlatıcı üzerinden deniyorsanız başka şekillerde başlatmayı deneyebilirsiniz.
ALT+F2
Uçbirim vs.

neneki

@decent ben zaten o yöntemleri denemiştim olmadı. @Yiğit Ateş yol gösterdiğin yöntemle ubuntu one'ı çalıştırabildim. anladığım kadarıyla türkçe karekter kodlama hatası var heralde. :S Yanlız bir sorun daha teşkil etti. ubuntu one uygulamasını başlatıp kayıt oldum. açıldı . bana desktopcouch-ubuntuone paketini kurmamı söyledi. bende paket yöneticisinde kurmayı denedim , kuramadı.
tr arşivlerinde yok sanırsam bu ya da bozuk . ya da beta sürümü olduğu için konmamış bilemedim şimdik.

heartsmagic

@neneki, hatayı buraya aktarmazsan öneri sunamaz arkadaşlar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

neneki

eklediğim resim gözüküyor sanıyordum şimdi baktım gözükmüyormuş. hatayı yazıyorum aynen şöyle W: http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/c/couchdb/couchdb-bin_1.0.1-0ubuntu14_i386.deb adresinden indirme başarısız
  404  Not Found

hitokiri

MURATSPLAT

Ubuntu 11 geçiş yaptık ama yine farkettim ki çıkan ilk sürümlere sazan gibi antlamamak lazım.  Ubuntu ile uğraşcak zamanınız yoksa  Ubuntu 10'da kalın derim.

Ubuntu 11 de ubuntu-one çalıştırdım.  Türkçe dil sorunu devam ettiği için yine
LC_ALL=C ubuntuone-control-panel-gtk
şu komutla çalıştrabilidim.
Çalıştırdım  hesabımın bilgilerini girdi. Ama ubuntuone secrone bir türlü başlamatamadım. Ubuntuone "Kontrol Paneli" açılıyor ve yükleniyor uyarısı veriyor. 5-6 dakika bekledim hiçbir değişiklik veya tepki yok. Öylece "yükleniyor" diye kala kaldı. Ekran görüntüsünü paylaşıyorum.

Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

neneki

@MURATSPLAT ben sadece ubuntu one ın açılmamasından muzdariptim. şimdi kendime bi hesap aldım ve denedim harbiden senkron olmuyor. haklısın dost.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Nisan 2011 - 23:08:48

Şimdi kendi sitelerinden biraz araştırma yaptım. şöyle diyor;
1. sistem ayarlarından " parolalar ve şifreleme anahtarları " kısmından ubuntuone simgesini silin.
2. uç birimi açıp. şu kodu girini " u1sdtool -q; u1sdtool -c "

ben denedim python ile alakalı sorunlar verdi. çıktısı şöyle.
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/bin/u1sdtool", line 33, in <module>
    from ubuntuone.platform.linux.tools import (
  File "/usr/lib/pymodules/python2.7/ubuntuone-client/ubuntuone/platform/linux/tools.py", line 24, in <module>
    from ubuntuone.platform.linux.dbus_interface import (
  File "/usr/lib/pymodules/python2.7/ubuntuone-client/ubuntuone/platform/linux/dbus_interface.py", line 32, in <module>
    from ubuntuone.syncdaemon.interaction_interfaces import (
  File "/usr/lib/pymodules/python2.7/ubuntuone-client/ubuntuone/syncdaemon/interaction_interfaces.py", line 24, in <module>
    from ubuntuone.syncdaemon.action_queue import Download, Upload
  File "/usr/lib/pymodules/python2.7/ubuntuone-client/ubuntuone/syncdaemon/action_queue.py", line 29, in <module>
    import simplejson
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/simplejson/__init__.py", line 109, in <module>
    from decimal import Decimal
  File "/usr/lib/python2.7/decimal.py", line 3715, in <module>
    val = globals()[globalname]
KeyError: 'ROUND_CEiLiNG'
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/bin/u1sdtool", line 33, in <module>
    from ubuntuone.platform.linux.tools import (
  File "/usr/lib/pymodules/python2.7/ubuntuone-client/ubuntuone/platform/linux/tools.py", line 24, in <module>
    from ubuntuone.platform.linux.dbus_interface import (
  File "/usr/lib/pymodules/python2.7/ubuntuone-client/ubuntuone/platform/linux/dbus_interface.py", line 32, in <module>
    from ubuntuone.syncdaemon.interaction_interfaces import (
  File "/usr/lib/pymodules/python2.7/ubuntuone-client/ubuntuone/syncdaemon/interaction_interfaces.py", line 24, in <module>
    from ubuntuone.syncdaemon.action_queue import Download, Upload
  File "/usr/lib/pymodules/python2.7/ubuntuone-client/ubuntuone/syncdaemon/action_queue.py", line 29, in <module>
    import simplejson
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/simplejson/__init__.py", line 109, in <module>
    from decimal import Decimal
  File "/usr/lib/python2.7/decimal.py", line 3715, in <module>
    val = globals()[globalname]
KeyError: 'ROUND_CEiLiNG'

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Nisan 2011 - 23:12:00

sonra dedim galiba bu karakter kodlaması hatası heralde. LC_ALL=C u1sdtool -q; u1sdtool -c bunu girdim. bi değişim olmadı aynı hatayı gene verdi. tek farkı bu sefer başında şunu yazdı. ubuntuone-syncdaemon stopped.

MURATSPLAT

En iyi yol güncellemeleri beklemek sanırım. Şimdilik Web arayüzü ile Ubuntuone kullanabiliyorum.
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

neneki

11.04 baktım ki halen bu sorun çözülmemiş. bug lar almış başını gitmiş. :)