Thunderbird Mail Problem

Başlatan crewsing, 11 Mayıs 2017 - 17:55:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

crewsing

Thunder bird mail ile gmail hesabıma giriş yapmaya çalışıyorum ama gmail şifre doğrulama ekranı geldiğinde "İLERİ" tuşuna bastığımda tepki vermiyor çözüm plz

[eklenti yönetici tarafından silindi]

naklov

Maile tanımlı hesabına oradan giriş yapıp izin vermen gerekiyor 3.parti yazılımların kullanılması için.
Peşinden Gidecek Cesaretin Varsa Bütün Hayaller Gerçek Olabilir..

crewsing

tefoski

- Google "hesabım " ı bir gez,
- " 3.parti yazılımların kullanılması için " ,
- ne yapman gerektiğini göreceksin.
BirDost

naklov

Nold

Alıntı yapılan: crewsing - 11 Mayıs 2017 - 17:55:03
Thunder bird mail ile gmail hesabıma giriş yapmaya çalışıyorum ama gmail şifre doğrulama ekranı geldiğinde "İLERİ" tuşuna bastığımda tepki vermiyor çözüm plz

Sanırım 45.8 sürümünü kullanıyorsunuz. Bu sorunu gidermek için Thunderbird sürümünü güncellemeniz lazım! son sürüme yani 52.1
Gmail den daha az güvenli uygulamarına izin ver deseniz bile sorun çözülmeyecektir. Çözümü son sürüme güncelleme ile gidere bilirsiniz ancak.

naklov

İlginç

thunderbird --version
Thunderbird 45.8.0

Sürümünü kullanıyorum bende sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Bir kaç tane gmail hesabı tanımlı hatta @crewsing izin verme yöntemi olmazsa @Nold'un yükseltme yöntemini deneyin birde

edge35

Alıntı yapılan: Nold - 12 Mayıs 2017 - 10:29:59
Sanırım 45.8 sürümünü kullanıyorsunuz. Bu sorunu gidermek için Thunderbird sürümünü güncellemeniz lazım! son sürüme yani 52.1
Gmail den daha az güvenli uygulamarına izin ver deseniz bile sorun çözülmeyecektir. Çözümü son sürüme güncelleme ile gidere bilirsiniz ancak.
https://support.mozilla.org/tr/kb/updating-thunderbird linkteki şekilde kontrol ettim. Bir güncelleme gelmedi. Benimde 45.8 sürüm.

Sorunlarımı çözerken her şeyiyle öğrenmeye çalışıyorum. Bana balık verenden Allah razı olsun, ama bana balık tutmayı öğretenden Allah daha çok razı olsun :)

Nold

Alıntı yapılan: edge35 - 12 Mayıs 2017 - 10:55:42
Alıntı yapılan: Nold - 12 Mayıs 2017 - 10:29:59
https://support.mozilla.org/tr/kb/updating-thunderbird linkteki şekilde kontrol ettim. Bir güncelleme gelmedi. Benimde 45.8 sürüm.

Bağlantıdaki güncelleme yöntemi sadece sitesinden indirdiğiniz sürümlerde gecerlidir. Eğer programı işletim sisteminden kurduysanız bu şekilde olmaz.

edge35

Hocam bir zahmet nasıl olacağınıda söyleyebilir misiniz? İnternete yazınca kendi sitesi çıkıyor.

Sorunlarımı çözerken her şeyiyle öğrenmeye çalışıyorum. Bana balık verenden Allah razı olsun, ama bana balık tutmayı öğretenden Allah daha çok razı olsun :)

Nold

Alıntı yapılan: edge35 - 12 Mayıs 2017 - 10:59:36
Hocam bir zahmet nasıl olacağınıda söyleyebilir misiniz? İnternete yazınca kendi sitesi çıkıyor.

Ben CentOS kullanıyorum ve programı işletim sisteminin yazılım merkezinden kurmuştum. Guncelleme iki gün önce geldi ancak. Sizde işletim sisteminin yazılım merkezinden kurduysanız programı, sizin de işletim sistemi tarafından güncelleme beklemeniz lazım. Amma illa ki kullanmak istiyorum bekleyemiyorum derseniz buyurum https://download.mozilla.org/?product=thunderbird-52.1.0-SSL&os=linux64&lang=tr indirip kurmadan kullanın.

naklov

Programların güncellemelerini direk almak istiyorsanız ppalarını ekleyebilirsiniz.

Official PPA for Thunderbird Beta

Firefox and Thunderbird daily builds ppa;

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-mozilla-daily/ppa
sudo apt update

ayrıca sistemde hangi versiyonun geldiğini görmek için updaten sonrasında;

sudo apt list --upgradable -a

gelen güncellemeyi yükseltmek için;

sudo apt upgrade

@crewsing'in sorununa odaklanırsak problem açısından daha güzel olabilir.

edge35

Yukarıda belirtmedim fakat bende de aynı sorun vardı. Güncelleme yaptıktan sonra düzeldi.

Sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapınca hem güncellenmiş oldu, hem de sorun düzeldi. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
sudo add-apt-repository ppa:mozillateam/thunderbird-next
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

Kontrol için de:
muhammed@myilmaz:~$ thunderbird --version
Thunderbird 54.0

Not: Zaten yazılmış mesajları bir toparlayayım dedim, kolaylık açısından.