Linux dağıtımlarında en çok görmek istediğiniz program hangisi?

Başlatan Eren, 24 Ekim 2008 - 14:59:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Linux dağıtımlarında en çok görmek istediğiniz program hangisi?

MSN Live Messenger
174 (42.1%)
PhotoShop
207 (50.1%)
FlashGet
44 (10.7%)
Microsoft Office
87 (21.1%)
Corel Draw
64 (15.5%)
3D Max
63 (15.3%)
Utorrent
87 (21.1%)
GOM Player
120 (29.1%)
Emule
19 (4.6%)
Winrar
77 (18.6%)
Google Talk
41 (9.9%)
Winamp
88 (21.3%)
Ares
25 (6.1%)
Yahoo Messenger
22 (5.3%)
MonStar
12 (2.9%)
BS Player
51 (12.3%)
Windows Media Player
20 (4.8%)
Safari
39 (9.4%)
Free Download Manager
50 (12.1%)
AutoCad
133 (32.2%)
iTunes
79 (19.1%)
Internet Explorer
32 (7.7%)
Diğer
99 (24%)
Xnview
18 (4.4%)
Macromedia Flash
34 (8.2%)
Hiçbiri
30 (7.3%)

Toplam Oy Verenler: 413

localhost

Linux LPIC1 - MCSA

xwes

Torrent için windows programlarina tabii ki ihtiyaç yok. Linux'da bir çok torrent istemcisi var. Transmission, deluge, ktorrent, azerus sadece benim denediklerim...

localhost

Ben oylamada Utorrent in 7. sirada oldugunu gördügüm icin o cevabi yazmistim.
Linux LPIC1 - MCSA

mtilhan

Ben GomPlayer,Winrar,Photoshop,Google Chrome,BS Player ve jDownloader'ın açık kaynak kodlu olarak ./configure filan öyle derlenen versiyonunu istiyorum :D
You're beatiful but you will never be mine.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

OKAN

Google Chrome' un linux versiyonu yakında çıkacak diye biliyorum. Haberi yapılmıştı.

xwes

Alıntı yapılan: mtilhan - 20 Ocak 2009 - 19:58:57
Ben GomPlayer,Winrar,Photoshop,Google Chrome,BS Player ve jDownloader'ın açık kaynak kodlu olarak ./configure filan öyle derlenen versiyonunu istiyorum :D

Buradaki jdownloaderdan min bahsediyorsunuz? (gerçi açik kaynak kodlu mu bilmiyorum ama) linux versiyonu var.

mtilhan

Alıntı yapılan: xwes - 20 Ocak 2009 - 21:05:27
Alıntı yapılan: mtilhan - 20 Ocak 2009 - 19:58:57

Buradaki jdownloaderdan min bahsediyorsunuz? (gerçi açik kaynak kodlu mu bilmiyorum ama) linux versiyonu var.
Jar dosyası olarak var ama ben Pardus kullandığımdan ve pardus'ta bu jdownloader çalışmıyor yani sürekli kurulum yapıyor ama açılmıyor.
@OKAN google chrome taaaa temmuz da alpha olarka linux çıkaracak :D
You're beatiful but you will never be mine.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

OKAN

Google bir yandan linux dağıtımı çıkarırken diğer yandan yeni hazırladığı web tarayıcısını sadece windows için çıkarırsa bu onun ikiyüzlülüğü. :D Daha doğrusu "windows halen zirvede ona ağırlık verelim" diyerek hem linux'u hem mac'i ikinci plana atıyor.

esrama

Jdownloader kurulumsuz linuxta çalışabiliyor. Sadece sistemde javanın kurulmuş olması gerek.

atomkarinca

OKAN

Alıntı yapılan: atomkarinca - 21 Ocak 2009 - 14:08:38
@OKAN, Google'ın Linux dağıtımı mı var?
@atomkarinca, senin iletinden sonra bir araştırma yaptım. Goobuntu lafı kafamda yer etmiş demek ki.

Önceleri, Google işletim sistemi çıkaracak diye bir haber çıkmış ve ekran görüntüleride yayınlanmıştı. Hatta Google' ın bunu kendi içinde zaten kullandığıda söylenmişti. Ama daha sonra bu, şirket tarafından yalanlanmıştı.

Yani Google ne linux dağıtımı ne de başka bir işletim sistemi yok.

btermeli

Yanilmiyorsam Google'in cikardigi palm telefonlar icin gelistirdigi bir isletim sistemi var.
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

OKAN

Alıntı yapılan: btermeli - 21 Ocak 2009 - 15:46:02
Yanilmiyorsam Google'in cikardigi palm telefonlar icin gelistirdigi bir isletim sistemi var.
Palm için birçok sistem var. Ama google ın adı bunlarda geçmiyor. Palm üzerinde çalışabilen google yazılımları var sadece.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Palm_OS
http://tr.wikipedia.org/wiki/Palm

ns

google android var.mobil cihazlar için .@btermeli onu kastediyor sanırım
http://code.google.com/intl/tr-TR/android/what-is-android.html

Alıntı yapılan: OKAN - 21 Ocak 2009 - 16:00:07
Alıntı yapılan: btermeli - 21 Ocak 2009 - 15:46:02
Palm için birçok sistem var. Ama google ın adı bunlarda geçmiyor. Palm üzerinde çalışabilen google yazılımları var sadece.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Palm_OS
http://tr.wikipedia.org/wiki/Palm
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

atomkarinca

Sanırım Google'ın diye karıştırılan dağıtım da gOS olacak. Bu dağıtımın Google'la tek alakası öntanımlı olarak birkaç tane Google programıyla birlikte gelmesi. Kabul etmesi biraz zor ama ne yazık ki Google da en nihayetinde büyük bir şirket ve büyük şirketler nasıl davranıyorsa onlar da öyle davranıyor. Mesela açık kaynak kodlu Jabber üzerinden geliştirdikleri mesajlaşma programının kodlarını açmadılar, Linux sürümünü yapmayı denemediler bile. Chrome'un kodlarını açtık dediler ve açtıkları kodlar bizim hiçbir işimize yaramıyor çünkü Chrome'u Chrome yapan kısımdan iki lokma kod yok açılmış. Picasa'yı sadece Wine'la düzgün çalışır durumu getirip bıraktılar.

Biliyorum, hayallerimizi yıkıyor ama Google'ın diğer şirketlerden çok da farklı olduğunu zannetmeyin. Adobe ne kadar Linux dostuysa Google da o kadar Linux dostu.

tuxmagic

msn messenger olsa cok iyi olur goruntulu konusamiyorum bu sekilde

Çağlar

We got a badass over here!

Yiğit Ateş

Okul yüzünden kullanmak zorunda kaldığımız visual studio, sql server, arena,erp yazılımları bunlar olsa çok iyi olur ama bizim mühendislik müfredatını belirleyenlerin kafa yapısı değişse daha iyi olur tabi mesela mysql yerine niye ms sql server ve ms access kullanıyoruz python varken niye c# öğreniyoruz?

MURATSPLAT

Alıntı yapılan: samurai5205 - 23 Ocak 2009 - 17:45:31
Okul yüzünden kullanmak zorunda kaldığımız visual studio, sql server, arena,erp yazılımları bunlar olsa çok iyi olur ama bizim mühendislik müfredatını belirleyenlerin kafa yapısı değişse daha iyi olur tabi mesela mysql yerine niye ms sql server ve ms access kullanıyoruz python varken niye c# öğreniyoruz?

Merak ediyorum bunu ciddi anlamda hocalarınıza iletiyor musunuz? Yoksa bizde bir hastalık olan kendi kendinize söyleniyor musunuz....

Bende  Üniversite öğrencisi olduğum için söylenmelerin çoğu kez tanığı oluyorum. Söylenmek yerine Bölüm başkanınıza  ya da Dekanla bunu ciddi anlamda konuşun. Hatta sunum yapın. Sonuçta çoklu platform deneyiminiz  kariyeriniz açısından çok iyi olacak.

Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

Yiğit Ateş

İletmez olur muyuz? Sürekli iletiyoruz fakat hep aynı cevap kimse alıştığı düzeni bırakmak istemiyor zaten bizim bölümdeki hocalara linux nedir diye sorsan ne olduğunu bildiklerinden bile şüpheliyim. Acı ama gerçek bu maalesef :(

tuxmagic

Alıntı yapılan: Çağlar - 23 Ocak 2009 - 16:36:24
@tuxmagic ben Amsn ile görüntülü konuşuyorum...

kardes ses gitmio valla cok denedim goruntu var ama ses yok skipi kullaniyorum onlan gidio ama msn cik gitmiyo valla acep sorun bendemi

Çağlar

@tuxmagic ses ve görüntü aynı anda iletiliyor. 0.98b sürümünü yüklemeniz ve yanında bir kaç modül kurmanız gerekiyor. Sanırım bunu yapabilen bir ben oldum. 3 saat sürdü ama değdi.
We got a badass over here!

tuxmagic

kardes nodul nedir nerden yuklenir ben 2 aydir kullaniyorum faydasi olur dediler kurdum guzel ama nodul nerede bilmiyorum

parduslinux87