Güncel Oyun Testlerim - Linux & Windows Oyunları - Linux Mint 17.2 Cinnamon x64

Başlatan KemalALKIN, 14 Aralık 2014 - 06:08:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KemalALKIN

Güncelleme: Herşey resimde gayet net :).

İstek üzerine konu açmış bulunuyorum. Diğer insanlarda altına denediklerini yazabilirler.

Test edilen başarılı Linux oyunları: Steam --> Counter-Strike: Global Offensive , Counter-Strike: Source
Test edilen başarılı Windows oyunları: LoL (Leauge of legends) , Pro Evolution Soccer 2015

Donanım: Intel Pentium Dual-Core E6800 4.16 GHz Over Clocked / hızlandırılmış işlemci. 1333 MHz DDR3 8GB RAM. AMD R7 250 Turbo Boost Over Clock Edition DDR3 2GB ekran kartı.
Dağıtım: Kubuntu 14.10 x64
Sürücü: 14.12 Omega AMD sürücüsü (bu ay çıktı yani aralık).

Genel Notlar: Ekran kartı panelinden dikey eşitlemeyi her zaman kapat yaptım ve masaüstü efektlerini kapattım. Sonuç en yüksek FPS değerleri yani çok hızlı bir oyunculuk. Çözünürlüğüm 1600x900 ve ekran kartım ddr3 olduğundan birde OpenGL portlanmış Counter serisi yüzünden ayarları biraz düşürdüm. En önemlisi oyunlarda Kenar Yumuşatma / Multisampling'i ve Dikey eşitleme VSYNC'yi kapatmanız şart ve alın size full hız. Tam performans.

DirectX 10/11 ve üzeri oyunları WineHQ ve sanal bilgisayar (VMware bile) açamadığından yani desteklemediğinden şu anda Windows 8.1'e güncelleme kapalı olarak geçtim (son güncellemeler bazı oyunları açmıyor). Eğer DirectX10/11 isteyen oyunlarınız yoksa benim gibi deneyim yaşayabilirsiniz.

Saygılar;
KemalALKIN

Not: Windows oyunları PlayOnLinux ile el ile ayarlanmıştır.
www.tckemal.ist

mozhan

Merhabalar ben Steam üzerinden Dota 2 oynamaktayım ve açıkcası performans bana az geliyor(windows a göre kıyaslayacak olursak) performans arttıracak yöntemler veya ayarlamalar var mıdır acaba?
When we ride on our enemies..

https://github.com/mustafaozhan

TahaKaradeniz

Mint-Ubuntu-Mageia-Pardus-Arch

Özgürlük için LİNUX !

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

KemalALKIN

www.tckemal.ist

KemalALKIN

Güncelleme: Herşey resimde gayet net :).

www.tckemal.ist

speakerXXL

Cinnamon masaüstünde, tam ekran için compositing özelliğini pasifleştirerek bir miktar daha performans elde edilebilir.

Sistem Ayarları (Cinnamon Denetim Merkezi) => Genel => "Tam ekran pencerelerde görüntü birleştirme (compossiting) özelliğini pasifleştir" seçeneğini etkinleştirmelisiniz.

KemalALKIN

@speakerXXL

Sağol dostum :). Önerini deneyeceğim. Ancak şu an bir sıkıntı yok şükür. Düşük güçte bir makine üzerinde deneyeceğim.
www.tckemal.ist