Uygulamalar Menüsünü Tam Ekran Yapma

Başlatan hadiordandeli, 09 Eylül 2020 - 22:11:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hadiordandeli

Gnome son sürümde uygulamalar menüsünü macOS'taki gibi tam ekran yapabilir miyiz? Ubuntuvn eklentisini kurdum fakat sorunlara neden oldu. Eklentisiz, komutlarla yapabilir miyiz, yapamazsak başka yolu var mıdır?

mhmtkrktr

2 şekilde yapabilirsin.
1) kaynak kodu, istemediğin alanları yeniden düzenleyerek tekrar derlemek. (depodan aldığın her yeni gnome-shell sürümde tekrarlaman gerekir)
2) Css kodunu düzenleyip (uzatma, kısaltma, seffaflaşlaştırma vs), ögeleri orada bulunsalar bile görünmez ve kullanılamaz duruma getirme. örn: https://hizliresim.com/H753UT
Ben "arama" bölümü ve altda ki "sık kullanım" seçim butonunu kaldırdım. Simgeleri büyütüp, ekrana daha geniş yayılacak şekilde ayarladım. İstersen overwiev.panel seçiminden bu alanda paneli de kaldırabilirsin.
(Tabii bu söylediklerim biraz css bilgisi istiyor)

Daha pratik yöntem varsa ben bilmiyorum fakat gnome dışında diğer ortamlar için senin istediğin arayüzü sağlayan paketler vardı. Adını hatırlamıyorum. (Ayrıca bu söylediğim gnome da çalışmaz. Genelde pencere yöneticilerin de kullanım alanı buluyor.)

hadiordandeli

Anlaşılan CSS olmadan yapmak biraz zor. Eklentilerle falan artık bir yolunu bulmaya bakacağım. Her sürümde de tekrar tekrar yapmaktansa böyle kullanmak daha mantıklı gibi. Teşekkür ederim :)

mhmtkrktr

Rica ederim  :) kolay gelsin.
Bulursan ve burada paylaşırsan sevinirim. Varsayılanın da, orası benimde çok sevdiğim bir görsellik sunmuyor.

hadiordandeli