microsoftun open officeye saldırı videosu

Başlatan veterdem, 17 Ekim 2010 - 01:34:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

veterdem

Bu videoyu microsoft yayından kaldırmış ancak tekrar sokmuş. Sarar giyimden bir çalışanında open officeye eleştirisi videoya eklenmiş.

video: http://www.wimp.com/attacksopenoffice/

haber:http://www.chip.com.tr/konu/microsoft-tan-kafalari-karistiran-video_22979.html
ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında ?
Erdem

MURATSPLAT

Web tarayıcı piyasasındaki gibi bir sondan kaçınmak için elinden geledi yapıyor. Bu videoyu izledikten sonra bana; Microsoft, köşeye sıkışmış bir köpek gibi dişlerini gösteriyor. Ama korkunun ecele faydası yok :)

Messanger da pazar payı darma duman oldu. Skype ve Facebook;  msn live'ın papucunu dama attı. Ardından İntenet explorer aynı kaderi paylaştı.  Ben web masterlık yapıyorum. Kullanıcı kitlem 26-50 yaş arası yüksek öğrenim görmüş biraz paralı adamlar. Ve bunların yaklaşık %50 si IE kullanıyor. Geçmişe bakarsak bu bir hayaldi.

Artık Messanger  kullananların sayısıda azalmaya başladı. Web2 gibi gelişen web teknolojilerini en iyi kullanan google, facebook gibi sitelerle microsoftun canına okudu.

Şimdi ise felaket paranın döndüğü Ofis yazılımlarına geldi. Google,  Google Docs ile ilk ciddi hamlesini yaptı. Bana kalırsa uzun vadede  MS ofisi canına okuyacak bir hamledir bu. Zaman bunu bize gösterecek. Cloud Computing artık fantazi olmadığını ve  HTML5 ve webGL teknolojileri ile birlikte  gerçek yüzünü bize göstermeye başladı. Tüm bu gelişmeler MS'i inanılmaz korkutuyor.
Bu tür saçmalamalar çok görecez Microsoft'dan. çünkü zor durumdalar. Gelecek onlar için cehennem olacak. Cehennemin ateşi Google, kömürü ise open-source olacak..
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

krwlng

Chip tarafından yayınlanmış hiçbir haber için ciddi ciddi oturupta yorum yapmıyorum artık, bence siz de boşverin bunları, hem ne demişler, openoffice öldü yaşasın libreoffice.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

mahmutbal

Sizin bu tartışmalarınız merkezi yönetim ile yerel yönetimlerin arasındaki farklar. Kim daha esnek, kim daha iyi gibi. Son tartışma ise globalleşme. Bir shell dünyanın en zengin şirketi ve merkezi yönetimle idare ediliyor. Şimdi dünyanın en iyi şirketleri merkezi yönetimle idare ediliyorda ülkelermi idare edilmiyor? Şimdi size soruyorum siz dünyanın en zengin şirketiyle ip atlayacak bir proğramın olduğunu mu söylüyorsunuz. Linux, Unix vs vs sadece bir avuntu. İşte bizde varız bedavayız falan filan. Ama bir taraftada kurumlaşmış, dünya ekonomisine hayat veren kurumdan bahsediyoruz. Valla inanmak zor. Para her şeyin üstesinden gelir. Her zamanki gibi...
Bende Ubuntu kurdum, kullandırdım, open office kullandırıyorum ama yiğidin hakkı yiğide...

barış

Alıntı yapılan: mahmutbal - 09 Kasım 2010 - 21:16:58
Sizin bu tartışmalarınız merkezi yönetim ile yerel yönetimlerin arasındaki farklar. Kim daha esnek, kim daha iyi gibi. Son tartışma ise globalleşme. Bir shell dünyanın en zengin şirketi ve merkezi yönetimle idare ediliyor. Şimdi dünyanın en iyi şirketleri merkezi yönetimle idare ediliyorda ülkelermi idare edilmiyor? Şimdi size soruyorum siz dünyanın en zengin şirketiyle ip atlayacak bir proğramın olduğunu mu söylüyorsunuz. Linux, Unix vs vs sadece bir avuntu. İşte bizde varız bedavayız falan filan. Ama bir taraftada kurumlaşmış, dünya ekonomisine hayat veren kurumdan bahsediyoruz. Valla inanmak zor. Para her şeyin üstesinden gelir. Her zamanki gibi...
Bende Ubuntu kurdum, kullandırdım, open office kullandırıyorum ama yiğidin hakkı yiğide...
Ubuntu Canoncial dağıtımı ve zengin bir şirket.
LibreOffice Google tarafından destekleniyor ve Google'ı anlatmaya gerek yok sanırım?
Linux çekirdeği Novell, Red Hat, Google gibi şirketler tarafından kayda değer bir destek görüyor.

guestwho

Alıntı yapılan: mahmutbal - 09 Kasım 2010 - 21:16:58
Linux, Unix vs vs sadece bir avuntu. İşte bizde varız bedavayız falan filan.

"The philosophy of one century is the common sense of the next." -- Henry Ward Beecher

Türkçesi: "Bir yüzyılın felsefesi, bir sonraki yüzyılın sağ duyusudur."

Bakış açısı meselesi...

Alıntı YapAma bir taraftada kurumlaşmış, dünya ekonomisine hayat veren kurumdan bahsediyoruz. Valla inanmak zor. Para her şeyin üstesinden gelir. Her zamanki gibi...

Dünya ekonomisinin bugünkü durumunu göz önünde bulundurursak "hayat veren kurum" ifadesi kulağa pek inandırıcı gelmiyor nedense... ;D
You want weapons? We're in a library. Books are the best weapon in the world. This room's the greatest arsenal we could have. Arm yourself!

rick

Bülent Türkel kim? :D Excel'i destekliyormuş.

Al Arabi

Linux ve açık kaynak yakın zamanda iyice ön plana çıkacak. Bunun olması kaçınılmazdır. Kırılma noktasına geldi. Ms'nin ecel terleri döktüğüne hepiniz şahit olacaksınız.Gelecek, Linux ve açık kaynakta.

canosayan

videoda diyorki peki açık kaynaklı yazılım bozulduğunda kim tamir edecek?

bu güne kadar windows kaçımızın bilgisayarını tamir ettiki?
Chmod bizim işimiz.

Serhan

Microsoft'un Linux kullananan kullanıcılar için bir ofis programı yok ki. MSin yapacağı en akıllı hareket, Microsoft Office for Linux'u kapalı kod ile geliştirmek olurdu. Tabi, kaç kişi gidip alır orası meçhul.

Microsoft haklı beyler. Artık biz açık kaynak sevdalıları için OpenOffice öldü, yaşasın LibreOffice.

Google'ın çin saldırıları sonucu hacklenmesinin arkasında ne var peki? Windows Xp ile Internet Explorer 6.

Onun için MS hiç konuşmasın derim.

Alıntı yapılan: rick - 09 Kasım 2010 - 22:07:50
Bülent Türkel kim? :D Excel'i destekliyormuş.

Bülent Türker, Sarar Atkı Departmanı Ürün Yöneticisi imiş. Güya it departmanı exceli önermiş kendisine macrolar için.

solidsnake

Alıntı yapılan: Serhan - 07 Şubat 2011 - 19:58:39
Microsoft'un Linux kullananan kullanıcılar için bir ofis programı yok ki. MSin yapacağı en akıllı hareket, Microsoft Office for Linux'u kapalı kod ile geliştirmek olurdu. Tabi, kaç kişi gidip alır orası meçhul.

Microsoft haklı beyler. Artık biz açık kaynak sevdalıları için OpenOffice öldü, yaşasın LibreOffice.

Google'ın çin saldırıları sonucu hacklenmesinin arkasında ne var peki? Windows Xp ile Internet Explorer 6.

Onun için MS hiç konuşmasın derim.

"Yaşasın LibreOffice "  Aynı cümleler open office için kullanılıyordu, herkese open office kullanmasını tavsiye ediyorduk ,şimdi nerde open office , herkes arkasını dönmüş. Ayrıca nedir bu microsoft düşmanlığı anlamadım. Hem office için , hem işletim sistemi için birçok alternatif var işte neyin fanatikliğini yapıyorsunuz anlamış değilim. Yok microsoft'un canına okudu , microsoft konuşmasın. Şimdi bu cümleler özgür yazılımı destekleyen insanın kurması gerekenler mi? Microsoft yazılım ve teknoloji dünyasına hiç mi katkı sağlamadı.

heartsmagic

Alıntı yapılan: solidsnake - 07 Şubat 2011 - 21:09:03
"Yaşasın LibreOffice "  Aynı cümleler open office için kullanılıyordu, herkese open office kullanmasını tavsiye ediyorduk ,şimdi nerde open office , herkes arkasını dönmüş. Ayrıca nedir bu microsoft düşmanlığı anlamadım. Hem office için , hem işletim sistemi için birçok alternatif var işte neyin fanatikliğini yapıyorsunuz anlamış değilim. Yok microsoft'un canına okudu , microsoft konuşmasın. Şimdi bu cümleler özgür yazılımı destekleyen insanın kurması gerekenler mi? Microsoft yazılım ve teknoloji dünyasına hiç mi katkı sağlamadı.

Güzel söylüyorsun fanatikliğin cidden alemi yok da, sen ilk iletideki videoyu izledin mi?
Hırsızın hiç mi suçu yok diye sorarlar adama.

Sevmediğim şey cidden bazı şeylerin körü körüne savunulması, adeta tapınılacak kıvama getirilmesidir. Özgür yazılım için bazı insanların yaptığı gibi. Yine sevmediğim şeylerden biri Windows veya başka bir uygulaması üzerinden MS'ye doğru/yanlış hiç düşünmeden giydirmektir. Başarısızsa başarısızdır, kullanmayız olur biter. Arkada bırakmak lazım bazı şeyleri, mutlu olan varsa kullanmaya devam edebilir.

Ancak buna rağmen şu video eğer MS ürünüyse arada düşünmeden edemiyorum, cidden bu kadar giydirmeyi hak ediyor mu acaba diye...
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

raspacı

Videoda kullanılan müzikler öyle bir psikolojik etki yapıyor ki sanki uyuşturucu veya terörle mücadele ediliyor gibi bir ciddiyet katmış. Oysa konu openoffice. Şunu da söyleyim openoffice sorunsuz değil. Her zamanki gibi en büyük sorun windowsun anlamsız, kapalı standartlarını yakalamaktaki başarısızlık. Geçenlerde bir başlıkta belirmiştim oo.da hazırladığım denklemlerlele dolu dökümanı odt ve doc formatında kaydedip yolladığımda alıcı kişi word2007 ile (sanırım) denklemleri tam olarak göremedi. Neyse ki önlem olarak pdf de kullanmıştım da sorunu çözdük.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.