PiluX - Sade ve Şık İşletim Sistemi! (Linux Dağıtımıdır.)

Başlatan hasanmerkit, 02 Mart 2020 - 23:24:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasanmerkit

[SIZE=36px]PiluX[/SIZE]

[SIZE=22px]Sade, şık ve mor işletim sistemi![/SIZE]
teteos.net/pilux
Debian > Ubuntu > PiluX tabanlıdır.

[SIZE=26px]En geç Eylül'de![/SIZE]
En erken Mayıs ayında herkese açık şekilde yayınlanabilir.
Bu konu Türkçe dili için resmi dildir ancak web sitesi üçüncü partidir.

[SIZE=26px]Ne alemde?[/SIZE]
v1.3 sürümü BETA sürümü çıktı. Eğer problem tespit edilmezse herkese açık olarak yayınlanacak.

En son yayınlanan son kullanıcı sürümü: Henüz yok.
En son yayınlanan test kullanıcıları (BETA) sürümü: v1.3

[SIZE=26px]Ekran Görüntüleri:[/SIZE]
(v1.3'ün BETA sürümünden alınmıştır.)

[SIZE=26px]TeTeOS Store ile uygulamalar edinin![/SIZE]
TeTeOS Store uygulaması, TeTeOS tarafından veya istek üzerinde diğer kullanıcıların yayınladıkları programları PiluX ile %100 uyumlu ederek uygulamaların indirilebildiği bir uygulama mağazasıdır. PiluX'un uygulama menüsünde turuncu çanta simgesiyle "Store" ismindeki kısayola tıklayarak mağazaya web tarayıcı üzerinden ulaşabilirsiniz.

[SIZE=26px]Müzik, video, not, oyun ve daha bir sürü![/SIZE]
[SIZE=18px]PiluX, aynı zamanda çoğu uzantıyı desteklemesi için gerekli olan paketlerle beraber kurulur ve böylece çoğu medya biçimini destekler.[/SIZE]

[ATTACH type="full" width="906px" alt="VirtualBox_Walk_02_05_2020_23_10_56.png"]551772[/ATTACH]

[SIZE=26px]Oyun mu? Elbette destekliyor![/SIZE]
[SIZE=22px]PiluX, Steam ve Java'yı destekler. Aynı zamanda satranç kurulu gelir.[/SIZE]

[SIZE=26px]Soru ve cevaplar:[/SIZE]
[SIZE=18px]Türkçe dilini destekliyor mu? : Evet! Önceki sürümlerde Türkçe dilinin desteklenmesi için bilgisayarın en az bir kere internetten destek paketini güncellemesi gerekiyordu. v1.3 sürümünde ise bu paketler sisteme dahil edildi.

32 bit desteği var mı? : Evet! Fakat tarayıcı olarak "Google Chrome" değil "Chromium" kullanılmaktadır. Chromium tarayıcısında şuana kadar karşılaşılan tek problem ise Netflix çalışmamasıdır. 64 bit sürümlü PiluX v1.3'de Netflix sorunsuz çalışır iken mâalesef 32 bit sürümde sorun çıkarmaktadır. Çözüm olarak Firefox gibi farklı tarayıcı tercih edilmelidir.

PiluX hangi popüler oyun ve programlarını destekler? : Steam, Discord, Skype, Google Chrome, CS:GO, Minecraft, Half-Life, JAVA, Libreoffice, XAMPP Server test edilmiş ve başarılı sonuçlar vermişlerdir.

Linux bilenlerin soracağı soru :[/SIZE][SIZE=18px] Terminali nereden açabilirim? : CTRL + R[/SIZE]

[SIZE=26px]İndirme Bağlantısı:[/SIZE]
Henüz *kararlı sürüm yayınlanmadı.
Takipte kalın.

Empat

Merhaba.
Elinize sağlık. Fakat sunum konusunda bir hatanız var. Geliştirdiğiniz şey işletim sistemi değil, bir Gnu/Linux dağıtımı. İşletim sistemi olarak sunmanız, Pardus'un %100 yerli ve milli olarak sunulması ile aynı hata olur.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

hasanmerkit

Alıntı yapılan: Empat - 03 Mart 2020 - 15:49:48
Merhaba.
Elinize sağlık. Fakat sunum konusunda bir hatanız var. Geliştirdiğiniz şey işletim sistemi değil, bir Gnu/Linux dağıtımı. İşletim sistemi olarak sunmanız, Pardus'un %100 yerli ve milli olarak sunulması ile aynı hata olur.
Evet onu biliyorum fakat genelde çevremde işletim sistemi olarak paylaşıyorum. Sebebi ise maalesef insanların "Linux Dağıtımı" kavramının tam olarak ne olduğunu bilmemesi. Yoksa tabi ki de Debian tabanlı bir Linux Distro demek isterdim :)

alquirel

Alıntı Yap
Konunun silinmesini istiyorum. Lütfen moderatör ekibine duyurun. Burada beklenilen ilgiyi değil sadece saçma sapan cevaplar aldım. İşletim sisteminin yapım süreci farklı bir forumda paylaşılacaktır.

Başlıktaki gereksiz tartışma iletileri kaldırıldı. Dağıtım duyurularının burada yapılmaya devam edilip edilmemesi konu sahibinin özgür tercihidir. Başlıkla alakasız cevapların devam etmemesi dileğiyle konuyu açık bırakıyorum.

hasanmerkit

Alıntı yapılan: alquirel - 10 Mayıs 2020 - 04:04:31
Başlıktaki gereksiz tartışma iletileri kaldırıldı. Dağıtım duyurularının burada yapılmaya devam edilip edilmemesi konu sahibinin özgür tercihidir. Başlıkla alakasız cevapların devam etmemesi dileğiyle konuyu açık bırakıyorum.
Yardımınız için teşekkürler. :)

hasanmerkit

Bu konu kararlı sürüm çıktığında sıfırdan ve çok daha iyi şekilde hazırlanacaktır. Konunun silinmesini talep ediyorum :)