[Çözüldü]KDEinit sorunu

Başlatan Loki, 04 Şubat 2012 - 16:23:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Loki

Masaüstüne attığım home kısayoluna tıkladığımda KDEinit '/home/loki' programını başlatamadı hatası alıyorum. Ayrıca uçbirimden home içindeki herhangi bir klasöre ulaşmak istediğimde mesela;
cd /Downloads komutunu girdğimde
bash: cd: /Downloads: Böyle bir dosya ya da dizin yok diyor.

Yardımcı olabilir misiniz?

Rbbt

cd /home/kullanıcı_adı/dizin_adı  kullanıcı adı loki ise cd /home/loki/Desktopşeklinde yapmayı dener misiniz?
What happens when I become main source of a pain!!!

Loki

bash: cd: /home/loki/desktop: Böyle bir dosya ya da dizin yok

bu çıkıyor.

Ek sürücülerden ekran kartının driver'ını yükledikten sonra böyle bir sorun ortaya çıktı onu yazmayı unutmuşum.

Rbbt

Büyük ve küçük harflere dikkat etmeniz gerekiyor.
What happens when I become main source of a pain!!!

Loki

Yok yazımım doğruydu sadece code kısmını elle yazdığım için d harfini küçük yazmışım.

bash: cd: /home/loki/Desktop: Böyle bir dosya ya da dizin yok

Ekleme: İnternet üzerinde biraz araştırdım masaüstündeki simgeyi simge ayarları -> uygulama -> komut kısmını Dolphin /home/loki şeklinde değiştirince simge aktif hale geçti. Ama uçbirimde hala aynı sorunu yaşıyorum.

burk

@Loki adresteki "Desktop" kelimesini "Masaüstü" olarak değişirip dener misin?

Loki

İlginç bir şekilde hiç* bir şey yapmadan bütün komutlar düzeldi   ???

Geriye kalan tek sorun ise masaüstüne yerleştirdiğim klasörlere tıkladığımda KDEinit *** programını başlatamadı sorununun devam etmesi.

heartsmagic

Tam olarak ne yapmaya çalıştığını anlatırsan belki başka öneriler gelebilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Loki

Mesela ekrana bir simge taşıyorum /home/loki klasörüne kısayol olacak şekilde fakat simgeye tıkladığımda KDEinit ****** programını başlatamadı. uyarısı geliyor.

KDEinit'in çıkardığı sorunu ortadan kaldırmaya çalışıyorum.

Simge ayarları -> Uygulama -> Komut kısmındaki /home/loki kısmını dolphin /home/loki yaptığımda simge sorunsuz çalışıyor. Ama internette bunun sadece geçiçi bir çözüm olduğunu asıl sorunu ortadan kaldırmadığını yazmışlar.

Eskiden çalışan simgeler şuan dediğim işlemi yapmadığım sürece çalışmıyor.

heartsmagic

Ne simgesi bunlar ve amacı ne? Eğer amacı bir dizini açmaksa elbette bir uygulama kullanman lazım Dolphin gibi, aksi takdirde /home/loki adında bir uygulama olmadığı için kısayol sorun verecektir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Loki

Programcıklardan sorunu çözdüm sanırım. Ben windows'ta kısayol oluşturur gibi dosyayı masaüstüne atıyordum. Programcıklardan yapınca oldu.

Teşekkürler