Donma ve Güncelleme Hatası

Başlatan retan, 23 Nisan 2024 - 20:27:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

retan

Merhaba arkadaşlar, üç tane sorun var.

1- Bazen bilgisayarı açtığımda rıhtım ve rıhtımdaki uygulamalar geliyor fakat masaüstü kısayolları gelmiyor pc donuyor, resetlemek zorunda kalıyorum. Bazen de birkaç saat sonra ekran tamamen donuyor, yine resetlemek zorunda kalıyorum.

2- Ubuntu Software'da Snap Store ve 1 diğer uygulama güncellenmiyor. Diğerleri güncellendi.

3- Sistem güncellemesinden sonra oldu sanırım, bilgisayarı her açtığımda sistem programı sorunu tespit edildi yazısı çıkıyor.

Sorunlar çözülmezse dağıtım değiştirmeyi düşünüyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Erdem

İki ve üç numaralı hata iletileri önemli değil gibi gözüküyor.

Hangi masaüstünü kullandığınızı yazmamışsınız.

X sunucusu altında çalışan Gnome Masaüstü'ndeki bir hata nedeniyle bazen sadece siyah ekran ve çarpı işareti geliyordu.

Budgie Masaüstüne geçtik. Artık gelmiyor.

Dağıtım olarak ArcoLinux D önerebiliriz.

Kurulumda istediğiniz paketleri ve masaüstünü siz seçiyorsunuz.
Eğer Arch Linux tabanlı bir dağıtıma geçmek isterseniz Arcolinux D sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Elektronik

retan

Alıntı yapılan: Erdem - 23 Nisan 2024 - 20:58:41İki ve üç numaralı hata iletileri önemli değil gibi gözüküyor.

Hangi masaüstünü kullandığınızı yazmamışsınız.

X sunucusu altında çalışan Gnome Masaüstü'ndeki bir hata nedeniyle bazen sadece siyah ekran ve çarpı işareti geliyordu.

Budgie Masaüstüne geçtik. Artık gelmiyor.

Dağıtım olarak ArcoLinux D önerebiliriz.

Kurulumda istediğiniz paketleri ve masaüstünü siz seçiyorsunuz.
Hangi masaüstünü derken? Profilimin altında yazıyor, gerek duymadım. Onun dışında bir şey kastediyorsanız anlamadım, Linux'ta yeni sayılırım.

Erdem

Linux üzerinde Gnome, Budgie, Kde Plasma, Windowmaker, Enlightenment, İ3 ve daha fazla masaüstü var.
Eğer Arch Linux tabanlı bir dağıtıma geçmek isterseniz Arcolinux D sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Elektronik