[Çözüldü] ubuntu yazılım merkezi

Başlatan sinan54, 10 Nisan 2015 - 01:04:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sinan54

Herkese selam...ubuntu yazılım merkezinden Gnome Do uygulamasının web sitesine baglanmak istedigimde farklı sitelere yönlendiriliyorum.Chrome tarayıcımdaki WOT adlı eklenti siteleri sakıncalı olarak gösteriyor.Sizce bilgisayarımda virüsmü var.Ubuntu 14.04 lts kullanıyorum.Şimdiden teşekkürler.

kötükurt

Yazılım merkezindeki link açılıyor ama site başka bir siteye yönlendiriyor. Sitesine niye bakma ihtiyacı gördünüz?
Her sorunda acaba virüs mü diye düşünmenize gerek yok, kapalı kaynaklı yazılım kurmadığın sürece( güvenliğinden emin olunmayan yazılımın sorun çıkarmasına virüs denmez tabi, kullanıcı hatasıdır o ) Ubuntu'ya virüs bulaşması neredeyse imkansız.
"Cahil tutarlıdır kendi içinde, kötü olan yarı cahillerdir." İlber Ortaylı

sinan54

Kullanıcı hatasıyla malware yüklemiş olmam ihtimali dogrudur.Reklam sitelerine yönlendirme oluyor.işin garip tarafı yönlendirme sadece ubuntu yazılım merkezindeki Gnome Do uygulamasının 'geliştirici web sitesi' yazısına tıkladıgımda oluyor.Normalde  web browserle bir sürü siteye girip çıkıyorum hiç bir sorun olmuyor.chromenin eklentilerini kaldırdım degişen birşey olmadı.Comodo antivirüsle bilgisayarı tarattım temiz çıktı.Bu gün internetten araştırma yaptım ( onclickads) diye zaralı bir yazılıma ulaştım.Hindistan kaynaklı reklam yazılımı diger zararlı yazılımlarada kapı açıyormuş.windows ve mac tarafında bayagı yaygınmış.Bende genelde onclickads.net diye bir siteye yönlendiriliyorum.Format atmadan veya yeniden ubuntu yüklemeden bundan nasıl kurtulurum.saygılar.

kötükurt

Yazılım merkezindeki link: http://do.davebsd.com/
Yönlendirmenin sebebi sitenin içinde yönlendirme olması, istediğin tarayıcıdan ya da bilgisayardan gir yine yönlendirme olacak.
Yine söylüyorum, Ubuntu'ya virüs bulaştırman için uğraşman lazım, tarayıcıya kurduğun zararlı eklentiler olabilir ama format gerektirecek bir durum değil.
Tarayıcı ile ilgili güvenlik sorunun varsa onun için yeni konu açmalısın.
Konu çözüldüyse: https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31789.0
"Cahil tutarlıdır kendi içinde, kötü olan yarı cahillerdir." İlber Ortaylı

heartsmagic

Gnome Do meselesi için hata kaydı oluşturdum, ilgilenir bir süre sonra:
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/software-center/+bug/1442873

Şu diğer mesele hangi tarayıcıda oluyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sinan54

Öncelikle mesajınızı geç gördügüm için özür dilerim.Sonrasında ilginiz için teşekkür ederim.Bildiriminiz sayesinde sorun çözülmüş görünüyor.Kullandıgım tarayıcılar Chrome ve Firefox her ikisinde'de aynı yönlendirme olmuştu.

heartsmagic

Evet, paket bir süre önce -proposed deposuna düşmüştü. Demek ki güncellemeyi almışsın :)
Sorun çözüldüyse: cozuldukonusu
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.