ubuntu 7.10 kısıtlanmış sürücü yöneticisi

Başlatan yogarock, 23 Mart 2008 - 18:25:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yogarock

arkadaşlar merhaba bir kaç gündür kameramı kullanmıyordum bugun bir işim oldu bir taktım çalışmadı kısıtlanmış sürücüyü açmak istedim ama o da hata verdi hata çıktısı şu şekilde..

File "/usr/lib/python2.5/site-packages/PIL/__init__.py", line 82, in __getattr__

RuntimeError: maximum recursion depth exceeded

Original exception was:
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/bin/restricted-manager", line 42, in <module>
    rm = RestrictedManager()
  File "/usr/lib/python2.5/site-packages/RestrictedManager/RestrictedManagerGtk.py", line 53, in __init__
    RestrictedManagerCommon.__init__(self,args,opts)
  File "/usr/lib/python2.5/site-packages/RestrictedManager/RestrictedManagerCommon.py", line 197, in __init__
    self.launch_manager()
  File "/usr/lib/python2.5/site-packages/RestrictedManager/RestrictedManagerGtk.py", line 151, in launch_manager
    self.ManagerWindow(self.xml, self.handlers, self)
  File "/usr/lib/python2.5/site-packages/RestrictedManager/RestrictedManagerGtk.py", line 209, in __init__
    self.reset_model()
  File "/usr/lib/python2.5/site-packages/RestrictedManager/RestrictedManagerGtk.py", line 262, in reset_model
    self.parent.set_title_label(self.xml.get_widget('label_heading'), any_enabled)
  File "/usr/lib/python2.5/site-packages/RestrictedManager/RestrictedManagerGtk.py", line 122, in set_title_label
    (bold, normal) = RestrictedManagerCommon.title_label(self, in_use)
  File "/usr/lib/python2.5/site-packages/RestrictedManager/RestrictedManagerCommon.py", line 242, in title_label
    'these drivers.') % {'os': get_os_name()}
ValueError: unsupported format character ''' (0x27) at index 32

bir camorama çalıştırdığımda şöyle bir hata alıyorum....

could not connect to video device /dev/video0 please check connection

ayrıca kameranın driverlerini yüklemiştim her şey normaldi bugune kadar.....

yogarock

arkadaşlar driveri indirdiğim yerde bir şey okudum SN9CXXX driver trailer versiyon diye sadece çift günlerde çalışır diyor bunun full versiyonunu yok mu?

platonix

benzeri bi sorunda bende bende var
bendede kısıtlanmış sürücüyü secenegi yok oldu ve web cam icin kurdugum driverda calismiyor ???

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

platonix

Alıntı yapılan: heartsmagic - 24 Mart 2008 - 01:30:10
sudo LC_ALL=C restricted-manager
bu ne anlamadim bu komut galiba nasil nreye giricem onuda yazarsan aciklayici olur
cok sagol

heartsmagic

Menülerde Donatılar-Uçbirim ya da

alt+f2-> gnome-terminal

yogarock

arkadaşım bunu konsola yapıştırıp enterlıcaksın konsola girmek için de uygulamar-donatılar-uçbirim açtıktan sonra verilen kodu gir çözülüyor...teşekkürler "heartsmagic" saol....

platonix

Alıntı yapılan: heartsmagic - 24 Mart 2008 - 01:40:07
Menülerde Donatılar-Uçbirim ya da

alt+f2-> gnome-terminal

cmd@cmd:~$ sudo LC_ALL=C restricted-manager
[sudo] password for cmd:

iste biraya root passini giremiyorum klavyeden klavyede sagtaraftaki numara bolumunden yada harflerun ust tarafindaki bulunan numara tuslarina basiyorum ama bisey yazmiyorlar ???? :(

heartsmagic

Yazıyorsun ama görünmüyor, sen doğru parolanı yaz, gir. Root parolası değil, normal kullanıcı parolanı kullanacaksın.

Linux

ilk linux maceremda bende az kalsın klavyeyi kırıcaktım.
yazıyorum yazıyorum birşey olmuyor gidip yeni klavye aldım yok, arkadaşın klavyesini taktık yok yok olmuyor : ) megersem görünmüyormus yerlere yatmistim kahkaha atmaktan : ))