Üyeliğimin iptalini istiyorum

Başlatan sanfirat, 16 Mart 2014 - 14:38:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sanfirat

Üyelikten çıkmak istedim fakat beceremedim.
yardımcı olursanız sevinirim

Tuxie

Yeni konu açmak istemedim Bende üyeliğimin iptal edilmesini talep ediyorum.Teşekkürler.

matrax_41

Özel bilgilerinizin bulunmadığı bir ortamda üyeliğinizin silinmesiyle, bir daha foruma girmemek arasındaki fark nedir ?

bytan

Üyelik silinmesi gibi bir uygulamayı tercih etmiyoruz.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Tuxie

Yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum.Burada forumla ilgli bir durum söz konusu değil.Sorun bu konuda sıkıntı yaşamış biri olmam ve ülkemizde internette yaptığınız herşeyin 2 yıl boyunca saklanması en ufak bir durumda sizin e-posta adresiniz kayıtlı olduğu için yetkililere hack ve benzeri olayları anlatamamanız onların anlamaması ve olayın sizin üzerinize kalması.
Şifrelerimin birileri tarafından ele geçirilerek adıma birşeyler yapılmasından çekiniyorum açıkçası.
Fakat üyelik silinmemesi durumu karşısında özellikle Ubuntu Tr Forum gibi bir ortamda hayal kırıklığına uğradığımı söyleyebilirim.

bytan

Çekincelerini anlıyorum ve biraz karamsar tablo çizilmiş olsa da bazı açılardan hassasiyetini paylaştığımı da belirtmeliyim @Tuxie. Belirttiğin konular üzerinde konuşulacak çok şey var ama bu yönde ilerlemek bu başlığın sınırlarını çok aşacaktır. Üyeliklerin silinip silinmemesi açısından senin üyeliğinle benim üyeliğim arasında herhangi bir fark olmadığını da belirtmek isterim. Nihayetinde yer sağlayıcı, yasaya göre seni de beni de 2 yıl boyunca saklıyor. Ubuntu Türkiye silmiş ya da silmemiş, değişen bir şey yok. Kaldı ki, senin de belirttiğin 2 yıl saklanma zorunluluğu karşısında içerisinde olunan ortamın yapabileceği pek fazla bir şey bulunmuyor.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

D@bbe

poʍǝɹǝd bʎ ɔɐspǝɹ˙˙˙

nowheretohide

@ğarekhasen

Genel Olarak 5651 Yasası
Kanun maddesi, kullanıcı bilgilerinin çalınmasına sebebiyet verebilecek ve suç unsuru içeren tüm internet sayfalarına, bilinçli veya bilinçsiz olsa dahi, erişimlerin engellenmesini istemektedir. Fakat büyük bir hızla hemen her gün bir yenisinin yayınlandığı internet sayfalarının, kontrol altına alınması neredeyse imkânsızdır. Henüz kara listeye alınmamış bir internet sayfası üzerinden işlenebilecek olası suçların, daha sonra takip edilebilmesi ve kim tarafından nasıl gerçekleştirildiğinin bilinmesi amacıyla internet sayfalarına erişen tüm kullanıcıların kayıtlarının (loglarının) zaman tarih mührü ile tutulmasını ve saklanmasını istenmektedir. İster yasal içerikte olsun ister olmasın tüm erişimlerinin kayıtlarının tutulması gerekmektedir ve bu kayıtların 6 ay ila 2 yıl arasında süre ile saklanması istenmektedir.
http://www.nilvera.com/sayfa/38/5651-yasasi-log-cozumleri.html adresinden bakabilirsin daha detaylı.