2016 Yılı Masaüstü Ekran Görüntüleri Başlığı

Başlatan betseg, 08 Şubat 2016 - 23:19:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seron

"Bu da benim eskilerden..."
Kesinlikle çok modern duruyor. İşletim sistemi budur.
Özellikleri de verebilir misiniz efendim?

"Bir yarışma başlatalım" dedim, kimse katılmadı. Geçmişte yapılmış sanırım; sitede gezinirken başlığı gördüm.

tlg

Eski dediğim bundan 4-5 ay öncedir herhalde :)

Tema, Arc
Simge teması, Vertex-Icons + http://kulac.deviantart.com/art/Colored-Vertex-Folders-561015130. Soldakiler de, http://darkdawg.deviantart.com/art/White-Pixel-Icons-252310560

Simgeleri birleştirmek gerekiyor yanlız, ah ah o zamanlar tek tek uğaşmıştım. Şimdi kayboldu ne yazık ki, bir ara toparlayabilirsem deviantart üzerinden yayınlayacağım.

mancar

xubuntu 14.04.03
Dağıtım farketmez hepside Linux.

betseg

Diskim çöple dolmuştu, ben de yeniden yükledim.

Arch Linux - i3

Barış Can

xfce, ubuntu 15.10.
» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.

fafnir35

@tlg, simgeleri birleştirme nasıl oluyor desem, açıklaması çok mu uzun sürer? :)

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

md_92

sade olsun...

Sakın boş sözler konuşma. Boş sözler içindeki ayıpları açığa çıkarır ve yatan düşmanını uyandırır. Hz. Ali

seron

Alıntı yapılan: heartsmagic - 20 Şubat 2016 - 10:00:08
Araya kaynamasın, yarışma aklımızda.
Aslen sizlere pek bir yükü yok. İlgilenen çıkarsa bir başlık açılıp başlatılabilir.
Ödüle de gerek yok; başlık sabitlenir, birinci ikinci üçüncü belirlenir hepsi o.
Ben forumda gerçekten bu işi kıvırabilecek kişiler olduğunu gördüm, ne yalan söyleyeyim...

neynefes

@seron, bu durum iş yükü sebebiyle değil bir süre sonra katılımın çok az olmasından dolayı durdurulmuştu.

seron

Tamam tamam, ben sıkıntı yapmıyorum; hani "sizler uğraşıp bir de onunla uğraşmayın biz hallederiz katılım olursa" gibisinde şeyettim :)

sezmen

Uzun zamandır linuxmint ile mutlu mesut gidiyorduk. Ama ubuntu hep favorim olmuştur. Nedense diğer dağıtımlardan farklı olarak daha bir "özenle hazırlanmış" geliyor bana. Hazır 14.04.4 LTS yayınlanınca döndük  Ubuntu'ya...

Linux merakla başlar, bağımlılık yapar. Linux gönül işidir.

https://500px.com/sezginmendil

saitp

@sezmen Manjaro kullanıyorum ama hala içimde bir Ubuntu sevdası var. :) Forumdan ayrılmak istemememin de bir sebebi bu.
Alp Er Tunga öldi mü?
Isız ajun kaldı mu?
Ödlek öçin aldı mu?
Emdi yürek yırtılur.

sezmen

@saitp sizi çok iyi anlıyorum. Ubuntu kullanmaktan gerçekten keyif alıyorum. Her şeyine özenilmiş havası var onda.
Linux merakla başlar, bağımlılık yapar. Linux gönül işidir.

https://500px.com/sezginmendil

plazma

Sizin halledeceğiniz bir şey yok zaten, başlık açılacak o kadar ondan sonrası sizde ekran görüntüleriniz ile katılacaksınız.

tlg

16x16 simgeleri 16x16 klasörünün altına atılacak 48x48 simgerler 48x48 klasörünün altına, yani bizim istediğimiz simge diyelim ki firefox simgesi olsun 16x16/apps klasörüne atılır. Bir de isimleri düzenlenecek onları da diğer simge setlerinden bakıp düzenleyebilirsiniz.

Mesela gedit simgesini değiştirmek istiyorum. Diyelim 48x48 simgesi değişsin, ilk önce 48x48/apps altına gidilir. İsmi de "utilities-text-editor" veya direkt "gedit" olarak görülür. Zaten bu simgelerini hazırlayan adamlar tek tek kopyalamakla uğraşmıyorlar, "gedit" olarak kaydediyor "utilities-text-editor" olarak sembolik bağlantılı bir tane daha oluşturuyor.

Bir simge setinin içini biraz incelediğiniz de hemen anlarsınız aslında :D

fafnir35

seron

Alıntı yapılan: plazma - 20 Şubat 2016 - 22:45:09
Sizin halledeceğiniz bir şey yok zaten, başlık açılacak o kadar ondan sonrası sizde ekran görüntüleriniz ile katılacaksınız.
@plazma aslen ben şöyle düşündüm: ilave olarak başlık açmak yerine bu başlığı devam ettirirdik. Daha sonra sizler bir anket açar ve anketteki seçeneklere adayları listelerdiniz. ankette kim daha çok oy alacak olayı... yarışma bitince anketi kapatırdınız.

Farklı birşey düşünüyorsanız o da olur, neticede şu önemli: ilgi çeker mi acaba?..

heartsmagic

Bu başlıktan alınması zor, yeni başlık daha uygun bizler için. Hayatı kolaylaştıracak araçlarımız var ve o araçlar müstakil başlıklarda çalışmakta.
İlgi çeker mi? Bilemiyoruz, bir süre sonra SUDO hayata geçince yarışmayı da başlatırız.

ahmet_matematikci

@heartsmagic ödül var mı?
Ödül olarak mesela sudo dergisinde kişinin gerçek adı ve resminin basılması olabilir mi?
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

Barış Can

Alıntı yapılan: ahmet_matematikci@heartsmagic ödül var mı?
Ödül olarak mesela sudo dergisinde kişinin gerçek adı ve resminin basılması olabilir mi?y
espri mahiyetinde söylediğinizi düşünüyorum şu dergiye fotoğraf eklenmesi olayını. (:
ancak, sudo dergisinin önceki sayılarına göz gezdirirseniz, herhangi bir ödül anlamında olmasa da; her ayın masaüstünü dergimize, bilgileri ile birlikte ekliyorduk.

bir de, ufak bir not düşeyim haddim olmayarak; sayfanın tamamı sadece sudo ve yarışma sohbetleri ile dolu neredeyse, bu konuyu sadece masaüstleri hakkında kısa kısa tartışmaların ve bol görselin olduğu evreye geri döndürsek? aşağıdaki kategoriden, yarışma ve diğer meseleler ile ilgili görüşlerinizi iletmeniz; çok daha sağlıklı olacak.

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?board=3.0

sevgiler. (:
» kişisel blog.

heartsmagic

@Barış Can söylenmesi gerekeni söylemiş zaten :)

ahmet_matematikci

Sade iyidir.
xfce japon animede gibi hissettirir beni.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

Barış Can

xfce ile devam.
» kişisel blog.

Nabi

Linux Mint Cinnamon

Devler gibi eserler bırakmak için,karıncalar gibi çalışmak lazım.
-Necip Fazıl Kısakürek