KDE Uygulamaları?

Başlatan Meoleth, 20 Ağustos 2016 - 09:21:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Meoleth

Ben KDE'li herhangi bir dağıtım yüklemek istiyorum fakat aklımda birkaç soru var:
4gb Rami i3 2 ghz sistemli bir bilgisayarda kasma olur mu?
KDE'nin kendi uygulamaları hantallaştırır mı, bunlar kaldırılabilir mi?( Kmail korganizer gibi)
Yani KDE uygulamaları kaliteli mi ayrıca? Yoksa diğer alternatifler mi daha iyi?

Linax

Alıntı yapılan: Meoleth - 20 Ağustos 2016 - 09:21:10
Ben KDE'li herhangi bir dağıtım yüklemek istiyorum fakat aklımda birkaç soru var:
4gb Rami i3 2 ghz sistemli bir bilgisayarda kasma olur mu?
KDE'nin kendi uygulamaları hantallaştırır mı, bunlar kaldırılabilir mi?( Kmail korganizer gibi)
Yani KDE uygulamaları kaliteli mi ayrıca? Yoksa diğer alternatifler mi daha iyi?
Kaldırabilir ama yine de ben KDE'yi önermiyorum.Genel olarak bir kasma olmaz.SSD mi yoksa Alternatif Harddisk mi?
Yoksa her şey yeniden mi başlayacak?

Meoleth

HDD, peki şu uygulamalar kalkıyor mu? Veya onlar gerçekten silmemeye değer mi?

Linax

Alıntı yapılan: Meoleth - 20 Ağustos 2016 - 11:56:36
HDD, peki şu uygulamalar kalkıyor mu? Veya onlar gerçekten silmemeye değer mi?
Kullandığınız duruma göre değişir.Büyük ihtimal kalkar,ama ben daha önce böyle bir uygulama kullanmadığım için bir şey diyemeyeceğim.Peki yükleyeceğiniz dağıtım nedir? Eğer daha önce hiç deneyiminiz yok ise,Ubuntu veya Pisi Linux yükleyiniz.
Ayrıca kullandığınız ekran kartını söyler misiniz?
*Not:Kullanacaksanız eğer bu dağıtımı hangi amaca yönelik kullanacaksınız?
Yoksa her şey yeniden mi başlayacak?

Meoleth

Daha yüklemedim ama Kubuntu,Manjaro veya Neon düşünüyorum. Nvidia 720 1 gb ekran kartım. KDE'yi seviyorum ama uygulamalar çelişkide bırakıyor. Nasıl sileriz uygulamaları? KDE guruları bakabilir mi bir? ;D :D

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Ağustos 2016 - 15:21:00

Bilen bir arkadaş bakabilir mi?

meda

KDE ortamını kendi uygulamalarıyla kullanmanızı tavsiye ederim. Uygulamaların birbirleriyle iletişimi çok iyi. Net olarak Gnome uygulamalarından daha işlevsel özellikleri var. Manjaro gibi yuvarlanan dağıtımı tavsiye ederim Opensuse de deneyebilirsiniz.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

Meoleth

Alıntı yapılan: meda - 20 Ağustos 2016 - 16:09:46
KDE ortamını kendi uygulamalarıyla kullanmanızı tavsiye ederim. Uygulamaların birbirleriyle iletişimi çok iyi. Net olarak Gnome uygulamalarından daha işlevsel özellikleri var. Manjaro gibi yuvarlanan dağıtımı tavsiye ederim Opensuse de deneyebilirsiniz.
Az önce indirdim Manjaro'yu da. Direk KDE bölümünden indirdim, Rolling release olan o mu? Yoksa başka bir bölüm var mı?

meda

Stable yani kararlı indirdiyseniz haftalık ya da aylık güncelleme yapın sistem her daim güncel kalsın.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"