Sosyal paylaşım sitesi geliştirmek için dil önerisi?

Başlatan ultrAdem, 13 Şubat 2014 - 14:34:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ultrAdem

Merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.Sorum şu olacak.Arkadaşlar ben sosyal paylaşım siteleri üzerinde yoğunlaşıp sadece belirli meslek guruplarına hitap eden bir sosyal ağ sitesi  kurmak istiyorum bunun için yaptığım araştırmalarda PHP'nin en iyisi olduğunu gördüm bu konuda sizin düşünceleriniz nelerdir?Nasıl başlamamı önerirsiniz? Bir diğer sorum ise Android uygulama geliştirmek için Java'yı öğrenmeyi düşünüyorum bu doğru bir adımmıdır?Neler önerirsiniz ?

Not:Bu konularda hiç bilgim yok 0 dan başlayacağım.Şimdiden teşekkürler

sipazilla

Alıntı Yapyaptığım araştırmalarda PHP'nin en iyisi olduğunu gördüm
En iyisi diye birşey yok, Önemli olan senin hangi dilde rahat çalışabildiğindir. Sana şu dil iyi bu dil kötü şeklinde karşılaştırma yapmayacağım ama bir kaç öneride bulunacağım.

1- koding.com a üye ol hem çalışman için ubuntu server sahibi olursun hemde geliştiricilerin olduğu sosyal bir ortamda daha rahat pişersin (ücretsiz bir servis)
2- Python güzel rahat ve çok amaçlı bir dil. İster program yazarsın istersen web sayfası yaparsın ama emin ol pythonla hemen hemen herşeyi yaparsın. Bence python + django diye arama yap.
3- Python + django öğrenmeye karar verirsen en basitinden başlaman doğru olur koding.com veya yerel bilgisayarına Pelican kur template yapısını öğren, sonrası zaten gelir.

veli33

PHP ve jquery işini uzun bir süre görecektir php çok güzel bir dil.