[Çözüldü]Güç yönetimini devre dışı bırakmak?!?

Başlatan marjinal1st, 31 Ekim 2009 - 15:33:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

marjinal1st

Başka bir arkadaş benzer bir konu açmış ama bende sormak istiyorum. İşlemcim AMD Athlon X2 64 5200+. Çift çekirdek ve 2700 Mhz hızında çalışıyor. Mint için fazlasıyla yeterli heralde  :D İşlemcimin frekansının sürekli değiştiğini görüyorum, gerçi sebebini de biliyorum. Güç tasarrufu için böyle yapılıyor. Gnome'da işlemci frekansını ayarlayan bir programcık buldum. Yüksek performansa ayarlıyorum ve sürekli 2700'de kalıyor. İstediğim gibi. Ama belli bazı programları açtığımda direkt olarak 1 Ghz'e düşürüyor. Şimdi bu güç yönetimini devre dışı bırakmak ve işlemcimi sürekli 2700 Mhz'de kullanmak istiyorum. Bunun için ne yapmalıyım? Dizüstü kullanmıyorum, bu yüzden güç tasarrufu önemli değil benim açımdan.
Bugün özgür yazılım için ne yaptın? :)

heartsmagic

1Ghz mi? Hangi programlar sebep oluyor buna?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

marjinal1st

Film izlerken (Totem), müzik dinlerken (Rythmbox), PlayOnLinux üzerinden MXvsATV Unleashed, CS 1.6, CS Condition Zero oynarken vs.

coni

Panele sağ tıklayıp ekle dedikten sonra işlemci frekans seviyesi izleyicisi diye bir şey var onu panele ekledikten sonra üzerine tıkladığında işlemcinin hangi frekansta çalışmasını istiyorsan seçebiliyorsun. Bunu denediniz mi acaba

marjinal1st

Onu zaten kullanıyorum (yukarıda da yazmıştım). Onu kullandığım zaman bilgisayar ilk açıldığında direkt olarak 2700 Mhz'da çalışıyor,  ardından yazdığım programları açıyorum ve direkt olarak 1 Ghz'e düşüyor.

Ozmo

synaptic'den gnome-power-manager kaldırmayı dener misin ben notebook kullandığım işime yarıyor :D

matrax_41

Biostan cool and quiet özelliğini devre dışı bırakırsan sorun kalmaz sanırım

heartsmagic

Bir alternatif de ben önereyim.  bum programını kurup "On Demand" servisini kapatmayı deneyebilirsin. En azından Jaunty altında bu iş görüyormuş. Şu an ne yazık ki kontrol edemiyorum bunu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

marjinal1st

@matrax_41

Evet AMD Cool'n Quiet sistemini kapatınca oldu. Yardım eden ve etmeye çalışan herkese teşekkürler  :D

localhost

Linux LPIC1 - MCSA