Disabling IRQ 18 hatası ve dahası

Başlatan Karamalay, 01 Mayıs 2010 - 14:20:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Karamalay

Merhaba,  Tüm diski sıfırlayıp, sadece  10.04'ü kurdum hard disk'e.  Ancak aşağıda ki hataları. alıyorum açılışta ve kapanışta.

Açılırken bunları yazıyor ekrana ve açılıyor;

Kapanırkende bunları ekrana yazıyor ve kapanıyor;

Bu hataları nasıl giderebilirim ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Mayıs 2010 - 00:32:21

eribol

Ekranda hata yok ki.  IRQ18 deaktif edildi diye bir bilgilendirme var sadece.

Karamalay

Alıntı yapılan: eribol - 02 Mayıs 2010 - 01:38:37
Ekranda hata yok ki.  IRQ18 deaktif edildi diye bir bilgilendirme var sadece.

Bilgilendirme mesajı olduğunu anladım ama, neden bu IRQ18 denilen şeyi deaktif ediyor onu anlamadım. Nedir bu IRQ18 ?  Ubuntuda yeniyim. Araştırma yaptım forum baya ama bulamadım.

Ayrıca bununla alakalı olduğunu düşündüğüm birde Düşük grafik hatası alıyorum. /Grafik  bölümünde mevcut o konum. başlık İntel 910/915 hatası...

heartsmagic

IRQ meselesine bakılabilir ancak sistemde bu konuda sorun yoksa bence dert etmeye gerek yok. Gerçi grafik kartı için açmış olduğun başlıktaki problemin nedeni bu olabilir mi diye düşünmüyor değilim. Fakat genel forumda böyle bir şikayet yok.

BIOS üzerinde şunu değiştirmeyi dene:
Enhanced Mode Support On bölümündeki P-ATA/S-ATA olan yeri S-ATA yap. Böyle bir öneri mevcut.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Karamalay

Bios'um biraz eski olduğundan sata destekli değil.  Zaten sabit disk'imde  Pata 4200 rpm :)  Yani sata girişim yok. Ancak daha önce dediğim gibi kurulumun son aşamasında, yeniden başlıyacağı zaman  aşağıda ki ekranı basıyor;

Gerçi bu durum herhangi bir çalışmamazlığa v.s sorun oluşturmadı şimdiye kadar hard disk ile alakalı. Sanırım benim Hdd yavaş yavaş miad'ını dolduruyor :)

heartsmagic

@Karamalay, bu son gönderdiğin resimdeki problem herkeste mevcut. Bende bile aynı durum oldu, diskinde bir sorun olduğunu göstermez. Kurulumun ufak bir hatası diyelim, herhangi bir soruna yol açmıyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.