Dell Wireless Device Problemi

Başlatan spirit, 03 Mart 2009 - 15:55:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

spirit

Mrb Arkadaşlar

Konuyu daha önce başka bir forumda da tartışmıştık ama pek bir sonuç alamamıştım.
Sorun: Benim Ubuntuya geçmemede sebeb olan kablosuz ağ bağlantısı sorunu. Bilgisayarımda eskiden yani windowsda iken Fn-f2 yapıp wireless bağlantısını açabiliyordum. Birgün ihtiyacım olduğunda açamadım. Sorunun driverla ilgili bir sorun olduğunu düşünerek yeniden driverı kurdum ama işe yaramadı. Daha sonra forumlardan aldığım öneriyi uygulayıp Bios tan wireles device ı görüp görmediğine baktım. Altta verdiğim linkteki bios la ilgili resimlerden en altta bulunanda yazan Device İnfo- Wifi Device ın karşısında none ibaresi gördüm. Sizce kazayla wireless device bozulmuş olabilirmi? Birde  konuyu tartıştığım forumda en alttaki yeni mesajda da gördüm ki başka arkadaşlarda aynı dertten müzdarip. Dell de bu tür sorunla karşılaşan varmı acaba başka?

http://forum.donanimhaber.com/m_26245285/mpage_1/key_//tm.htm#26245285
Dell Inspiron 6400 Core 2 Duo T7200-2gb
Ati X1400 256 mb Video Card
Bir ubuntu çek lucid olsun:)Az kaldi 2 yil aradan sonra bir format daha gelecek:)

heartsmagic

Eğer BIOS üzerinde de görünmüyorsa şüphelenmek gerekebilir. Senden bir çıktı isteyeyim ancak sonucun aynı olacağını sanıyorum.

iwconfig ne diyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

spirit

melekim@melekim:~$ iwconfig
lo        no wireless extensions.

eth0      no wireless extensions.

Bunu diyor ne yazik ki...
Ne dersiniz illaki servis yolumu gozuktu bana?
Bir ubuntu çek lucid olsun:)Az kaldi 2 yil aradan sonra bir format daha gelecek:)

heartsmagic

Şu an görünen kablosuz kartın ciddi anlamda burada listelenmediği. Ancak yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğunu söylemek çok zor. Ubuntu Çalışan CD ile kontrol etme imkanın var mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

spirit

Nasıl kontrol edeceğimi bilmiyorum. Hardy cdsi var bende bununla kontrol edebilirmiyim?

bytan

Çalışan CD ile aynı şekilde kontrol edebilirsiniz:

iwconfig
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST