Dell Inspiron 630m Bluetooth sorunu

Başlatan denememmi, 26 Ekim 2008 - 15:22:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

denememmi

Arkadaşlar mrb daha önce bir kaç değişik linux sürümü kurmuştum ama fazla kullanamadan tekrar windowsa dönmüştüm şimdi ikisini birden kullanıyorum ve ubuntu yu öğrenmekl istiyorum. Benim bilgisayarımdaki sorun şu şekilde bilgisayarımda yerleşik olarak toshiba bluetooth var bluetooth ışığı sürekli yanıp sönüyor bunu kapatmanın bir yolunu bulamadım bluetooth yöneticisinden ayarlar yapılamıyor yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı acaba teşekkürler...

heartsmagic

gnome-bluetooth
bluez-gnome

paketleri kurulu mu?

Sen Bluetooth'u kullanmak mı istiyorsun yoksa kapatmak mı? Eğer kapatmak istiyorsan servislerden kapatılabilir.

Eğer kullanmak istiyorsan

hidd --search

ne diyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

denememmi

Bluetooth ışığı yanıp sönüyor sürekli ben kapatmak istiyorum,dediğiniz paketler kurulu.

heartsmagic

Şimdi, eğer durum donanımsalsa servisler de işe yaramaz. Fakat sen önce servislerden kapamayı bir dene daha sonra durum ne oluyor bir bakmaya çalışırız.

sudo /etc/init.d/bluetooth stop

dediğinde ne oluyor?

denememmi

Hocam ubuntunun son çıkan 8.1 sürümünü indirip kurdum bi umutla çalışır diye ama malesef olmadı,verdiğiniz komutu daha önce denedim ama çözüm olmadı,mesela bluetooth çalıştığı zaman ışık sürekli yanıyor çalışmadığı zaman ise yanıp yanıp sönüyor ben kapattığımda ışığın sönmesini istiyorum ancak olmuyor,8.1 ilk kurduğum zaman bluetooth hiç başlamadı bende artık başlatmıyorum sorun olmasın diye ilginiz için teşekkürler,8.1 şöyle bir sorun dikkatimi çekti fn + yukarı yön tuşuna basınca ekran ışığı seviyesi artıyor ama sistem tepki vermez hale geliyor umarım yakında düzeltilir...

heartsmagic

Üzgünüm, umarım güncellemelerle sorun hallolur ancak Hardy->Intrepid geçişisinde sorun düzelmediyse birileri farkında değil demektir. Launchpad üzerinden bir hata kaydı fayda verebilir.

denememmi

Ekran ışığındaki sorun bir önceki sürümde yoktu,bakalım inşallah düzeltilir yakında,ilginiz için teşekkürler...