[Çözüldü] Wine'deki sekmeler gözükmüyor

Başlatan s7e7v7e7n, 17 Mart 2009 - 19:29:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s7e7v7e7n

başlıkta yazdığım gibi Wine Sekmelerinde olan Notepad ve Configure Wine isimli dosyaların sekmelerindeki isimler ne olduğunu bile göremiyorum o yüzden sekme isimlerini yazamıyorum kısacası sekmeler gözükmüyor mesela kapat aç yenile veya ne yazıyorsa artık siz anladınız umarım böyle bir sorun var ve bi kaç güncelleme yaptım ama değişen * bir şey olmadı eksik mi kuruldu sorunlumu kuruldu bilgim yok
bunu sorunsuz şekilde konsol uçbirim ile nasıl kurabilirim forumda anlatılıyor direkt9 kurulumu ve wine ama onlar zor geldi bana kafam almadı * maalesef daha kısa yolu olarak direckt 9 ve wini yi sorunsuz şekilde nasıl kurabilirim..

.exe uzantılı dosyaları wine ile aç dediğimde hiç bir işlem yapmıyor kaç defa denedim hiç bir sonuç vermiyor ne hata veriyor nede doğru yaptıgını gösteren programı açmıyor bir kaç defa çözmeye çalıştım güncelleme yaptım ettim ama bir faydası olmadı..
birde kmess msn kurmuştum aynı ondada öyle sorun vardı hiç bir sekme gözükmüyordu sonra onu kaldırdım öyle sorun verince

şunuda eklemek istiyorum firefox da yer imleri ekliyorum yani beğendigim siteleri sık kullanılan lara ekliyor yer imleri galiba öyle düşünüyorum ama bunları bütün sekmelere baktığım halde bulamıyorum acaba firefox da mı sorun var yoksa bana mı öyle geliyor * ya da linux sürümünde sık kullanılan lar mı yok ?

şuan baktım * maalesef AMSN de aynı sorun var hiç bir sekme gözükmüyor yukarı daki sekmeler..
bu wine den mi kaynaklanıyor  ???
Ubuntu Desktop 11.10 Oneiric Ocelot

s7e7v7e7n

bu konuda yardımcı olabilecek kimseler yokmu arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.. :(

s7e7v7e7n

Alıntı yapılan: ALpAsya - 17 Mart 2009 - 22:49:44
   Sana Firefox konusunda yardımcı olabilirim. Yerimler doğru yer ama biraz görünümle oynuyacaz ki eklediklerine ulaşabilesin.

İşlem şu şekilde: Görünüm>araç çubukları>özelleştir

Açılan pencerede yerimler ikonunu tutup firefoxda ev işarettinin yanına çekeçeksin sonra kapat buttonuna basacaksın. Yerimler ikonuna tıkladığın zaman eklediğin adressler aynı İnternetexplorerda ki gibi solda açılır.

yardımından dolayı teşekkür ederim bu sorunu giderdim ve şuanda düzgün şekilde çalışıyor .

heartsmagic

metacity --replace dediğinde ne oluyor?

Her .exe'nin çalışmasını beklemen pek doğru değil zaten. Eğer Linux tarafına geçmeyi düşünüyorsan Linux programlarını araştırman ve kendine uygun olanı bulman gerekiyor. Diğer türlü sürekli işkence çekersin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

s7e7v7e7n

Alıntı yapılan: heartsmagic - 17 Mart 2009 - 23:27:48
metacity --replace dediğinde ne oluyor?

Her .exe'nin çalışmasını beklemen pek doğru değil zaten. Eğer Linux tarafına geçmeyi düşünüyorsan Linux programlarını araştırman ve kendine uygun olanı bulman gerekiyor. Diğer türlü sürekli işkence çekersin.

bu verdiğin kod ile   kötü yönden şu oldu Firefox u açtığım zaman yukarıdaki sekmelerin hepsi kayboluyor şimdi Uygulamalar Yerler Sistem bunlarda dahil kayboluyor
verdiğiniz kodu yazdıkdan sonra böyle olmaya başladı
firefox ta dosya düzen görünüm bunlar ise en üste oluyor firefox açıldığı zaman ? yani pençereyi kapatma küçültme vb şeyler yok.

ama bu verdiğin kodla dediğim sekmeler geri geldi Wine ile Amsn nin sanırım düzeldi ama firefox niye böyle yapıyor anlamadım  ???

heartsmagic

Benim verdiğim kod geçicidir, bir sonraki oturumda eski halini alır. Sende sanırım Compiz+Emerald sorunu mevcut. Metacity ile de bazı şeyler eksik diyorsun ki bu beni şaşırtıyor. Tavsiyem http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,6194.0.html başlığında bahsedileleri denemen. Önce Compiz+Emerald ile denersin, ardından Metacity+GTK ile.

s7e7v7e7n

tamam olur deniyorum geçici dedin ama ben senin verdiğin kod'tan sonra pc kitlendi hiç bir işlem yapamadım ve reset atmak zorunda kaldım ondan sonra böyle oldu işte şimdi verdiğin linki kontrol edip ordan ayarlara devam edeceğim

heartsmagic

Benim verdiğim komut sadece Pencere Yöneticisi olarak Metacity'yi çağırır. Eğer o komut sistemin çakılmasına neden olduysa ortada bir sorun var demektir.

s7e7v7e7n

evet sistemi yeniden başlattım aynı sorun yine devam ediyor sorun şöyle firefox u açtığım zaman komple tam ekran oluyor ne üst taraf daki simgeler ne alt taraftaki bütün simgeler gidiyor çünkü firefox tam ekran oluyor hiç bir işlem yapamıyorsun malesef F11 ile 2 defa basınca bahsi geçen yerler düzeliyor ama her girdiğimde F11 e basmak zorunda kalıyorum.

garafatma

Benimde karşılaşıp uyuz olduğum, klasik metacity.. compizde window decorator diye bir ayar var, metacity'ninde böyle bir ayarı olması lazım.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

heartsmagic

Şimdi, sorun sadece Firefox'a mı ait? Üzgünüm ancak ilk ileti o kadar karışık ki ben sorunu anlayamadım. Eğer firefox ile sorun yaşıyorsan, kendisi kapalıyken

mv ~/.mozilla ~/.mozilla.yedek komutunu ver ve tekrar aç.

s7e7v7e7n

Alıntı yapılan: heartsmagic - 18 Mart 2009 - 01:01:04
Şimdi, sorun sadece Firefox'a mı ait? Üzgünüm ancak ilk ileti o kadar karışık ki ben sorunu anlayamadım. Eğer firefox ile sorun yaşıyorsan, kendisi kapalıyken

mv ~/.mozilla ~/.mozilla.yedek komutunu ver ve tekrar aç.

hayır tek sorun firefox ta değildi doğrusu şu konuyu açarken firefox la hiç bir sorunum yoktu benim ama siz bi komut verdiniz yukarı da sekmelerin gözükmesi için o komuttan sonra bu firefox sapıtmaya başladı ama şimdi verdiğiniz komut ile firefox düzeldi sistemi yeniden başlatmama gerek varmı bilmiyorum 3 4 defa firefox'u açıp kapattım eskisi gibi tam ekran olma gibi bir lüskü olmadı şunuda belirtmek isterim ki yukarı da ben tek soru sormamıştım sanırım 3 tane sorunum vardı 3'ünü birden sormuştum ondan dolayı biraz size karışık gelmiştir.. teşekkür ederim firefox u hallettim şimdi geri ye diğer yukarı da yazan sorunlarım kaldı.

heartsmagic

Sorunlar doğrudan Wine ile mi ilgili? Sekme ve exe meseleleri?

s7e7v7e7n

yukarıdaki sorunları özetlemek gerekirse şöyle söyliyeyim halletiğimiz sorunlar

Sekmeler gözükmüyordu wine ile Kmess msn de ama şimdi ise gözüküyor.
az önceki firefox sorunuda cözüldü
firefox taki yerimlerim eklenmiyordu onuda hallettim konu altında cevabını verdi teşekkür ederim onada.
Amsn deki sorunda cözüldü sekmeler şimdi gözüküyor
sorduğum sorularda sadece direkt 9 kurulumu kalmış onu anlatan bir yer gördüm orada anlatılan sanırım zor gelmişti ama onuda bir kısmen cözdüm user.reg dosyasında kalmıştım devam etmek için o dosya nerde olduğunu bilmediğimden kısmen %95 sorunlarım cözüldü direkt 9'u da hallettikden sonra bir sorunum kalmıyor galiba daha doğrusu wine ve direkt 9 yapılandırması falan o kadar başka   bir şey yok şuanda.
teşekkür ederim arkadaşım ilgilendiğin için

heartsmagic

Bu durumda konuyu kapatabiliriz. Directx meselesi diğer tarafta devam edebilir.
Bu nedenlerle tek sorunun tek başlık altında konuşulmasını istiyoruz. Aksi takdirde ne neydi, nasıl çözüldü anlamak çok güç oluyor.