Çeviri sıralamasındaki yerimiz

Başlatan ubuntuki lilith, 21 Kasım 2009 - 15:06:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

if

Çeviri tayrafındaki arkadaşları tebrik ederim;)

ırmak

Tebrikler gayretiniz ve başarınız için.

EsatYuce

Bugün itibariyle Çinliler ile aramızda olan 3500 fark, bu hızla ilerlememiz halinde 10-15 gün içinde kapanabilir. Gayretlerinizin devamını bekliyoruz.

canosayan

ne diyeyim. çevirenlere koay gelsin.
Chmod bizim işimiz.

ubuntuki lilith

Alıntı yapılan: EsatYuce - 04 Nisan 2010 - 15:48:14
Bugün itibariyle Çinliler ile aramızda olan 3500 fark, bu hızla ilerlememiz halinde 10-15 gün içinde kapanabilir. Gayretlerinizin devamını bekliyoruz.
Esat bu cümlenin üzerinden değil 10-15 gün 3 gün geçti ve şimdi baktım Çin ile aramızda 550 kadar puan farkı var. Çin'den sonra İtalya var arada fark biraz açık sanırım Lucid sezonunu 8. sırada kapatırız. Bu gece çevirilere asılalım ve yarın güzel haberi paylaşalım derim ben. Hepimize kolay gelsin...

EsatYuce

Evet, Ben de asılıyom zaten, Daha fazla asılırsam ip (damar) kopacak. Zannedersen sabah saat 10'a güncelleniyor Karmalar.

ubuntuki lilith

Sen dinlen , yeterince karma yaptın bu sıralar :P Ben yokluğunu aratmam ;)

EsatYuce

Alıntı yapılan: ubuntuki lilith - 07 Nisan 2010 - 20:39:59
Ben de hırs yaptım. Şu Çinli arkadaşları geçelim. Sonra dinlenirim gerekirse.

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: EsatYuce - 07 Nisan 2010 - 20:54:40
Alıntı yapılan: ubuntuki lilith - 07 Nisan 2010 - 20:39:59
Ben de hırs yaptım. Şu Çinli arkadaşları geçelim. Sonra dinlenirim gerekirse.
Esat sen zaten bu hızla çevirmeye devam edersen tek başına geçeceksin :P

EsatYuce

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 07 Nisan 2010 - 20:59:16
Esat sen zaten bu hızla çevirmeye devam edersen tek başına geçeceksin :P
O kadar da demedik. Sizler olmadan bu iş olmazdı. Bunu hepimiz başardık ve başaracağız.

ScaryMan

Çinliler uyanmış. :) Fark 500 lerden 700lere çıkmış. Onlar da boş durmamış...

Ekleme: Aaa... Bi güncelleme daha geldi. Çinlileri geçmişiz. :))

ironic

Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.  :)

ubuntuki lilith

Geçtik ama ufak bir farkla, 10 gün daha sıkı çalışırsak yerimizi kimseye kaptırmayız. Çeviren herkesin eline koluna sağlık.

heartsmagic

Çeviri tayfasındaki arkadaşlar 1küsür milyar Çinli'ye bedeldir :)
Hepinizin eline sağlık arkadaşlar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hamuul

Yarın difransiyel sınavıma girdikten sonra 1 hafta tatilim olacak. sanırım depoya girmeden önceki son haftada bende tatilde olacağım ve elimden geleni yapacağım :)

ama isveçlilerin sadece 263 çevirmen ile 6.'lıkta olmaları takdire şayan bir hareket sanırım :)

ubuntuki lilith

Bizim çevirmen sayımız çok duruyor ama hepsi çevirmiyor hamuul. Demek diff, 1. sınıftayız anlaşılan ;)
Çevirici başımız dönünce birkaç arkadaşımızla birlikte sizi de çaylak tayfamızda göreceğiz sanırım.

hamuul

benim ders programımda alacağım son matematik dersinin diff olması sebebiyle 2. sınıf 2. döneme itilmiş durumda, o nedenle biraz geç alıyorum diyebilirim :)

ubuntuki lilith

Alıntı yapılan: hamuul - 09 Nisan 2010 - 01:15:48
benim ders programımda alacağım son matematik dersinin diff olması sebebiyle 2. sınıf 2. döneme itilmiş durumda, o nedenle biraz geç alıyorum diyebilirim :)
Olsun ziyanı yok ben de 4. sınıfta geçmiştim ;) Tembel ötesi

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: hamuul - 09 Nisan 2010 - 01:08:08
Yarın difransiyel sınavıma girdikten sonra 1 hafta tatilim olacak. sanırım depoya girmeden önceki son haftada bende tatilde olacağım ve elimden geleni yapacağım :)

ama isveçlilerin sadece 263 çevirmen ile 6.'lıkta olmaları takdire şayan bir hareket sanırım :)
İsveçlilerin 32000 karmalı bir elemanını görmüştüm, katkıcı sayıları az da olsa gerçekten çok sıkı çalışıyorlar.

canosayan

Alıntı yapılan: ubuntuki lilith - 09 Nisan 2010 - 01:12:54
Bizim çevirmen sayımız çok duruyor ama hepsi çevirmiyor hamuul. Demek diff, 1. sınıftayız anlaşılan ;)
Çevirici başımız dönünce birkaç arkadaşımızla birlikte sizi de çaylak tayfamızda göreceğiz sanırım.

bizde 2. sınıftaydı diff. dif sınavından sonra bir daha hiç kullanmadım o bilgileri. hatta ccalulustan sonra integral aldığımı hatırlamıyorum.

göya dün çevireyim dedim. 3 cümle çevirdim. biri ubuntukinin çevirisi idi. daha güzeli yazdım(en azından ben öyle düşündüm) sonra bir iş çıktı, başka iş çıktıi bu günde başka işler.

ama isterserniz bir php fonksiyonu yazayım.

function vekle($tablo,$degerler)
{
   $i=1;
   $sql="INSERT INTO `$tablo` VALUES (";
   foreach($degerler as $sutun)
   {
      //dizinin her elemanı için
      $sql=$sql."'$sutun'";
      if($i<count($degerler))
      {
         //son giriş değilse virgül ekle
         $sql=$sql.", ";
      }
      $i=$i+1;
   }
   $sql=$sql." )";
   mysql_query($sql);
   unset($i);
   unset($degerler);
   unset($tablo);
   unset($sql);
}
Chmod bizim işimiz.

ubuntuki lilith

Can! İyi etmişsin düzeltmekle ;) Düşündüm de diff 2. sınıftaydı ama ben kredisizlikten 3e bırakıp 4'te geçmiştim. Her dersi ötelediğim için karıştı kafam, mühim olan mezuniyet değil mi ama.

Angel Spy

Sanırım fark böyle açılır.. Sıra italyanlara geldi, biraz gayret :) çok değil 7500..
Something is better than nothing
What goes around, comes around.
46234-54766-54766-55317-55485-55438-55819-56064-56077-56324-56773-59424-59527-59871-60639-61134-61184

Fidel

Çinliler 2000 arkamızda; İtalyanlar 7500 önümüzde; İsveçliler 20000 önümüzde. En sağlamı İsveçliler'i geçmeye çalışmak. Bu durumda İtalyanları geçeceğimiz kesin.  ;)

erginemr

Elinize kolunuza sağlık arkadaşlar. Çinliler'i geçebileceğimizi ummuyordum. Bu işin başında (çeviri tayfası kurulmadan önce), 20. sıralarda olduğumuzu hatırlıyorum. 12 ülkeyi geçerek şu an 8. sırada olmamız muazzam bir başarıdır. 8)

Çeviriler konusunda ben de elimden geleni yapıyorum. Dışarıdan desteğe devam...

ubuntuki lilith

Desteğin için teşekkürler enginemr, hep destek tam destek ;)
Ben de bundan 1 yıl öncesinde 27. sıralarda olduğumuzu anımsıyorum, yanılıyor olabilirim.  Ubuntu üzerinden konuşursak hasanyılmaz arkadaşım tek başına büyük çevirilerin altına imzasını attı, yani diğerlerine de haksızlık olmasın, büyük oranda Hasan'a borçluyuz. Onun dışında da son bir yılda çok yol katettik, hep birlikte. Daha da iyi olmaya her yeni gün yeni katılımlarla, azimli arkadaşlarımızla devam edeceğiz. Güzel yorumların için teşekkürler.