cd susturucusu

Başlatan taskin, 10 Haziran 2009 - 00:10:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

taskin

Herkese merhaba,
Windows da cd den film izlerken rahatsız olmamamamız için cdnin dönerken cıkardığı sesi en aza indiren ve dahi hatta hiç ses çıkarmayan cd susturucu programı var bunun Ubuntumda karşılığı var mı acaba merak ettim.Çünki;nedense ubuntuda cd çaların sesi daha cok çıkıyor.Bu programın muadili bir program önerecek arkadaş bekliyorum :)

By_Mihni

Benim bilgim yok ama o windows'ta çalıştırdığın programı ubuntu üzerinden wine ile açmayı denediniz mi ?

raspacı

Sayenizde yeni bir program çeşidi daha duydum. Google da artınca "linux cd silencer " diye, bazı programlar çıktı. Dediğin işi mi yaparlar bilmem. İstersen araştır ve kur. Benim böyle programlara aklım ermez. Dönen cd den ses çıkacak felsefesindeyim ama bilen arkadaşlar varsa yazarlar :)
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

taskin

linux cd silencer baktım toshibanın kendi yazılımı var wine ile yükledim ama bir yararı olmadı.yine gürültülü dönüyor

canosayan

vaybe ne yazılımlar varmış. hani fanı yavaşlatan duymuştum da. bir şey daha öğrendim sayenizde
Chmod bizim işimiz.

GNUbuntu

vindos'ta Nero'nun içinde, cd-dvd hızını ayarlayabilen DriveSpeed var. Hatta driver içinde cd falan varken, devamlı vızır vızır dönüyorsa onunla durduruyorum. Demek ayrı bir program olarak da varmış.
Linux'da neden olmasın? Sık olmasa da kullanırdım.
Önce Saygı...

xwes

GNUbuntu

Önce Saygı...

xwes

Alıntı yapılan: GNUbuntu - 10 Haziran 2009 - 22:13:27
Alıntı yapılan: xwes - 10 Haziran 2009 - 18:47:57
K3b'de var bu ozellik :)

O farklı :)
hayir farkli degil. Hatta açiklamasinda film izlerken kullanilir diyor. Mevcut mount edilmiş surucuyu yavaşlatiyor.
Goruldugu gibi;
[IMG]http://img30.imageshack.us/img30/1364/snapshot2i.th.png[/img]
:)

GNUbuntu

Haklısın galiba @xwes. Bir denemek de fayda var. Teşekkürler.
Önce Saygı...

xwes

Alıntı yapılan: GNUbuntu - 11 Haziran 2009 - 02:43:31
Haklısın galiba @xwes. Bir denemek de fayda var. Teşekkürler.

Rica ederim. Yaşasin ozgur yazilim :)

esrama

K3B deki bu özelliğin nasıl çalıştığını ayrıntılı bir şekilde anlatabilecek olan biri varmı ? Buradaki reload (varsyaılan 12) değini azalttığımızda ve k3b yi kapadığımızda bu hala devrede mi olacak ?

xwes

Device>set read speed yolundan istediginiz okuma hizini giriyorsunuz ve mevcut mount edilmiş olan surucu için okuma hizi sinirlandirilmiş oluyor. K3byi kapattiginizda sanirim eski haline donuyor. Ben şoyle denedim: okuma hizini 5 olarak ayarlayinca CDden bilgisayara kopyalama hizi bayagi duştu, sonra tekrar 12 (benim için max) yapinca kopyalama hizi bir kaç kat artti. Sonra tekrar hiz duşurup k3b'yi kapattigimda hizin duşmedigini, maksimumda oldugunu gordum. Demekki k3b açikken devrede oluyor, k3byi kapatinca varsayilan hizina donuyor.