Linux için MySQL kitap önerisi

Başlatan Tuxie, 27 Mart 2010 - 10:44:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tuxie

sevgili ubuntu dostları, mysql ve apache ile bir süredir ilgileniyorum belli bir düzeye geldim fakat yeterli gelmiyor.bulabildiğim kaynakların çoğu win ortamında anlatıyor.ben ubuntu server üzerinde denemeler yapıyorum.acaba bildiğiniz ve bana önereceğiniz mysql kitapları varmıdır teşekkürler. :)

barış

@Tuxie, D&R mağazasında bir tane görmüştüm ancak ismini unuttum. Bakayım bu gün eğer rastlarsam gene sana özel mesaj atarım ismini veya bu başlık altından yazarım :)

canosayan

ortak bir derdimiz var. genel olarak tek başına mysql kitabı olmuyor. ya php+mysql tercih edeceksiniz yada sql.

fakat genel olarak php+mysql kitapları balık tutmayı öğretmek yerine balık veriyor. size önerim w3schools sitesine bir göz atın. gerçekten faydalıdır.
Chmod bizim işimiz.

heartsmagic

İstediğin şey MySQL kitap önerisi mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Tuxie

heartsmagic

Hani çok yüzeysel bir tavsiye olacak ama:
http://www.google.com/search?q=mysql%20kitap

Emin ol, Google bizden daha iyi tavsiye verecektir. Yok senin istediğin "bizzat sizin satın alıp okuduğunuz,  tecrübe edindiğiniz kitap önerileri" ise o zaman bilemem.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Tuxie

ya bilmiyorum ::)aslında satın almak istediğim şöyle iyi anlatan baştan aşağı bir kitap arıyorum.sizin kullandığınız kitaplarınız varsa tavsiye olarak daha iyi olur.galiba sorunlar burada başlıyor linux için derli toplu kaynak bulmak (en azından benim için zor oluyor.): mesela blender ile ilgili kaynak sıkıntısıda çekiyorum. :(

canosayan

Chmod bizim işimiz.