phpmyadmin root şifresini kabul etmiyor

Başlatan zindanbekcisi, 21 Kasım 2012 - 12:45:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zindanbekcisi

öncelikle iyi günler;

web çalışmalarım için daha önceden gerekli serverların kurulumunu yapmıştım ve çalışmalarımı rahatlıkla bitire bildim. Fakat yeni bir çalışma için mysql de veri tabanı oluşturmak için phpmyadmin bağlanmak istediğimde root şifresini bir türlü kabul etmiyor. Daha önceden yapmış olduğum çalışmalar local de gayet iyi çalışıyor, config dosyalarından bakıp şifreyimi yanlış giriyorum dedim fakat şifre doğru,

formda yaptığım aramalar sonucunda şifreyi yeniledim ama bi değişiklik olmadı. bu konu hakkında yardımcı ola bilirmisiniz.

şimdiden teşekkür ederim.

krwlng

Phpmyadmin uygulamasını tamamen kaldırıp tekrar kurun ve yapılandırma bölümünde size şifre sorulduğu zaman mysql için atadığınız şifrenizi o bölüme girin, sonrasında normal giriş yapabilmeniz gerekiyor.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

zindanbekcisi

@krwlng  dediğinizi denemelerim sırasında yapmıştım ve sorun aynen devam ediyordu ama cevabınız için teşşekür ederim

krwlng

Enteresan bir durum, peki farklı bir istemci uygulaması ile Mysql paneline bağlanabiliyor musunuz?

zindanbekcisi

başka istemciyle bağlanmayı denemedim

ama şimdi bağlamaya çalışıtığımda aşağıdaki hatayı veriyor 

Cannot start session without errors, please check errors given in your PHP and/or webserver log file and configure your PHP installation properly.

if

Tarayıcı önbelleğini ve çerezleri silip deneyin. Türkçe karşılıkları olan kelimeleri İngilizce yazmayın lütfen.

heartsmagic

mysql'e bağlanabiliyor musun peki aynı parola ile uçbirimden?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

zindanbekcisi

@heartsmagic

uc birimden bağlanmayı denedim bağlana biliyorum.  Önceki site çalışmalarım aynı şifre ile veri tabanına bağlantı yapıp çalışıyorlar. Anlayamadığım tarafıda bu aynı şifre ile phpmyadmin den bağlanamıyorum.

krwlng

@zindanbekçisi, "/etc/phpmyadmin/config.inc.php" dosyasının içeriğini kontrol edebilir misiniz?

$cfg['Servers'][$i]['controluser'] = $dbuser;
$cfg['Servers'][$i]['controlpass'] = $dbpass;
kısımlarının bu şekilde olduğunu teyit edelim.

Bu kısımlar böyleyse, "$dbuser" ve "$dbpass" yazan yerlere el ile bir kullanıcı ve şifre tanımlayıp mysql servisini tekrar başlatıp girmeyi deneyebilirsiniz.
Tekrar başlatmak için uçbirimden, /etc/init.d/mysql restart komutunu çalıştırmanız yeterlidir.

zindanbekcisi

@krwlng
söylediklerinizi uyguladım fakat bir gelişme olmadı şifre girdiğimde aşağıdaki hata çıkıyor, çerezleri temnziledim geçmişi sildim tarayıcılardan ama gene aynı. Ek olarak formlardan edindiğim bilgiyle mysql php5 apache2 ve phpmyadmin tamamen kaldırdım ve yeniden kurulum yaptım mysql şifresini  kurulumda tekrar oluşturdum ama bi gelişme yok aynen.

Cannot start session without errors, please check errors given in your PHP and/or webserver log file and configure your PHP installation properly.

heartsmagic

Kurulum için nereyi takip ediyorsun? Eğer bizim forumdaki anlatımı takip ettiysen daha önce bu hatayı hiç görmemiştim.
Çözüm adına şurası dursun:
http://askubuntu.com/questions/49190/cannot-start-session-without-errors-phpmyadmin

Önce session.save_path değişkeni nereyi gösteriyormuş bir bakalım:
grep session.save_path /etc/php5/apache2/php.ini

zindanbekcisi

@heartsmagic

Zaman kaybı nedeni ile dün mysql php apache hepsini kaldırıp tekrar formda anlatılana göre (ilk kurulumuda oradan yapmıştım ve sorunsuz olarak kullana bilmiştim.) kurulumu tekrar yaptım ama gene aynı sonuç değişen olmadı ek bilgi olarak vermek isterim. Mysql şifresi dahil yeniden yapılandırdım,uçbirim den giriş yapa biliyorum ve hatta uçbirimden mysql komutlarıyla yeni bir veri tabanı oluşturdum.Buna rağmen phpmyadmin girmek istediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum. Formdaki çözümleri uyguladım ama gelişme yok

Sizin berdiğiniz komutun çıktısı aşağıdadır. Yardımlarınız için teşekkür ederim

session.save_path = "N;/path"
;     session.save_path = "N;MODE;/path"
;session.save_path = "/tmp"
;       (see session.save_path above), then garbage collection does *not*

zindanbekcisi

Sanırım yardım edecek kimse yok 

lampserver çalışmıyor artık iki defa yeniden kurdum lammp server belki düzelir diye ama gelişme yok. joomla kurulumuna bile başlamıyor artık dil seçimi bölümünde kalıyor. yardım ede bilriseniz çok iyi olucak sistemi tekrar kurmak istemiyorum. o kadar çok ayarlamam var ki tekrar oluşturmak çok sıkıntılı

burk

cagriemer

Tarayici onbelleginin silinmesinden bahsetmisler. Denediniz mi?

heartsmagic

Eğer şu satırın başında ; yoksa duruma tekrar bakalım:
session.save_path = "N;/path"
Eğer başında ; varsa o kısmı geçebiliriz.

İkinci öneriyi deneyebilirsin, aslında kaynak olarak geçmiştim.
sudo mkdir /var/lib/php/session
sudo chmod 777 /var/lib/php/session

En azından durumu görmüş oluruz. Apache'yi, mysql'i falan yeniden başlatıp denersin.

@cagriemer'in gördüğünü sanırım @if sormuş, muhtemelen sen de önbelleği temizlemişsindir.

burk

zindanbekcisi

Ubuntu yu yeniden kurdum  beklemek için vakit yoktu. Bitmesi gereken işler var o yüzden yeniden kurulum yaptım

yardımlarınız için teşekküre derim. Sorunun ne olduğunu bu şekilde bulamıyoruz farkındayım ama yardımlarınız için tekrar teşekkürler.

burk

Peki öyleyse konuyu kapatıyorum, kolay gelsin @zindanbekcisi.