Eksiklerimiz, hatalarımız veya beğenileriniz

Başlatan eren, 11 Ekim 2008 - 18:12:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fzt_sheldon

başlığa yazılan iletilerin silinememesi bence en büyük sorun . iletiye 3 gün boyunca hiç cevap gelmeyince ve sorununuz acilse başka bir konuya yazıyorsunuz bu sefer de aynı sorunu iki başlığa yazdığınız için uyarı alıyorsunuz.
bazzinga !!

if

Alıntı yapılan: fzt_sheldon - 25 Kasım 2012 - 18:32:53
başlığa yazılan iletilerin silinememesi bence en büyük sorun . iletiye 3 gün boyunca hiç cevap gelmeyince ve sorununuz acilse başka bir konuya yazıyorsunuz bu sefer de aynı sorunu iki başlığa yazdığınız için uyarı alıyorsunuz.

@fzt_sheldon, defalarca tekrar ettik ama yine edeyim, şu forumda bulunan hiçbir üye herhangi bir konuya cevap vermek zorunda değildir. Kendi zamanınızın değerli olduğunu ifade ederken başkalarının zamanının da değerli olduğunu düşünün. Müsait olan ve o konuda yardım edebileceğini düşünen birisi cevap verecektir bir zaman sonra ki cevaplamadığımız konu sayısı sayılıdır. Forum kuralları açık ve net, aynı sorun için farklı konularda soru sorulmamalı. Eğer makûl bir süre içerisinde (24 saat) cevap gelmediyse açtığınız konuyu uygun bir dille güncellersiniz.

fzt_sheldon

bazzinga !!

ahmet_matematikci

*Tüm forum içinde o gün içinde yazılan yeni mesajları tek bir sayfada ile görmemizi sağlayacak bir buton(link-bağ) olması güzel olurdu.Phpbb de vardı .
**Acemiler için ilk durak çok güzel bir başlık. Bunu tüm yazılım dillerinin başında sabitlenmiş bir konu olması güzel olurdu. Php de acemiler için ilk durak. Her programcı acemiliğinde karşılaştığı problemleri eklese hem hoş bir anı hemde acemiler için güzel bir bilgi olur.

***Çalışan kodlarımız için her programlama dilinde sabit bir konu açılmış olsa çalışan kodları oraya ekleyebilsek güzel bir kütüphane olur. (Bunu bir forumda gördüm.)
****Forumda kişilerin kendi kartlarını ekleyebildikleri bir bölüm olsa. Örneğin Php programcısıyım.Özel şirkette çalışıyoru. Üniversite de şu mezunuyum. Şu projelerde gönüllü şu projdelerde paralı çalışırım. Daha önce şu şu işleri - projeleri yaptım.

Tanışma, kaynaşma , insanların birbirine iş hayatında da faydalı olabilecekleri projeler de buluşma imkanı tanır.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

heartsmagic

O güne özel tüm iletileri nasıl listeletiriz bilmiyorum ancak şu iş görmüyor mu?
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?action=recent

Diğer konular ayrıca konuşulabilir, bazıları aslında bizlerin değil üyelerimizin bile yapabileceği şeyler. Meselâ programlama bölümlerinde acemi arkadaşlar için başlıkların olması. Esasında biz bir programlama forumu değiliz fakat özellikle son zamanlarda (bir seneyi aştı sanırım) giderek daha fazla programlama yapan arkadaş aramıza katılıyor. Bu konuda daha özelde forumlar olmasına rağmen kendi aramızda da bu konunun dönmesi aslında gayet güzel :)

Kart konusunu ise bilemiyorum cidden. SMF doğrudan böyle bir şey sağlamıyor, bizler de mümkün mertebe az özelleştirmeye çalışıyoruz kendisini. Bu isteğimize rağmen eklediğimiz bayağı bir şey var diyebiliriz. Bu konu için biraz düşünmek gerekiyor sanırım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ahmet_matematikci

Diğer programlama sitelerine nazaran buranın tercih edilme sebebi; insanların nezih ve kültür seviyesinin yüksek olması.
Alıntı YapO güne özel tüm iletileri nasıl listeletiriz bilmiyorum ancak şu iş görmüyor mu?
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?action=recent
Evet aslında demek istediğim bu. Böyle bir bağlantı(-bağlantı) yada buton(-düğme) var mı?

Çalışmalar konusunda foruma gerçekten hayranım şu programlama (PHP-SQL) ile geliştirsem braz daha sizin geliştirme tayfasına katılmak için başvuracağım.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

heartsmagic

Öncelikle, güzel düşüncelerin için forum adına teşekkür edeyim. Forumu, sen, ben, kısacası buradaki müdavim arkadaşlar oluşturuyor. Kısacası kendine de iltifat etmiş oluyorsun aslında :)

Sana verdiğim bağlantı forumun anasayfasında, en altta mevcut. "Son İletiler" yazısının solundaki sayfa simgelerine tıklarsan gidebilirsin istediğin yere.

Kart konusunu ise dediğim gibi konuşmak gerekiyor biraz. Gerekli mi cidden, kullanılır mı yoksa atıl mı kalır kestirmek zor.

burk

@ahmet_matematikci kişisel bilgilerin girilebileceği kart öneriniz, gerek sisteme bindireceği yük, gerek teknik olarak uğraştırıcı seviyede olması gerekse de lazımiyeti konularından dolayı yönetim ekibi tarafından uygulanabilir bulunmadı.

ahmet_matematikci

Alıntı yapılan: burk - 06 Şubat 2013 - 23:28:03
@ahmet_matematikci kişisel bilgilerin girilebileceği kart öneriniz, gerek sisteme bindireceği yük, gerek teknik olarak uğraştırıcı seviyede olması gerekse de lazımiyeti konularından dolayı yönetim ekibi tarafından uygulanabilir bulunmadı.

Canınız sağolsun. Bu haliylede seviyorum formu :)

heartsmagic

Uygun bulmadık demek de doğru tabi, fakat aramızda uygulanabilirliğini pek kestiremedik :) Hani burada da başka yorum olmayınca çok dallanıp budaklanmasın istedik forum.

med_cezir91

Anasayfa gördüğüm kadarıyla uzun süredir güncellenmemiş  durumda, keşke daha sık paylaşımların, haberlerin olduğu bir sayfa karşılasa insanları.
"Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir (yeterlidir)."

M.K.Atatürk

burk

Alıntı yapılan: med_cezir91 - 22 Mart 2013 - 23:08:51
Anasayfa gördüğüm kadarıyla uzun süredir güncellenmemiş  durumda, keşke daha sık paylaşımların, haberlerin olduğu bir sayfa karşılasa insanları.
Burası özgür yazılım forumu, anasayfada görmek istediğiniz paylaşımları siz de foruma getirebilirsiniz.

med_cezir91

@burk;   Sanırım bunun farkında olmadığımı zannetmiyorsunuzdur, keşke o kadar iyi bir üye olsakda bol bol paylaşımlarda bulunsak her birimiz. Başlıkta "eksik ve hatalarımız" yazdığını görüyorum, demek ki daha da iyi olmayı, eksiklerini görmeyi isteyen çok değerli üye arkadaşlarımız var diye düşündüm. Bence anasayfanın güncel tutulması önemli bir eksiklik, bu durumdan üzerine pay çıkaran arkadaşlar ilgilenecektir diye düşünüyorum.
"Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir (yeterlidir)."

M.K.Atatürk

heartsmagic

Anasayfamızda en son 20 Ocak tarihli bir yazıyı görmek beni de üzüyor açıkçası. Fakat burada sorun şu: "Bu topluluk tayfalarda bulunanlar haricinde çok az insan tarafından destek görmekte". Bu ne demek? Tayfadakiler zaten vakitleri varsa kendi tayfalarıyla ilgili işlere koşturuyorlar. Örnek dergimiz, wikimiz, forum vs. Diğer meselelere ise cidden çok az vakit kalıyor. Forum bu konuda en aktif yer olmasına rağmen diğer üyelere yardımcı olmak isteyen üye arkadaşlarımızın bile sayısı iki elin parmaklarını zor geçer sanırım.

Diyeceğimiz odur ki, anasayfada güzel, dili olsun içeriği olsun düzgün yazılar yazabilecek arkadaşlarımız varsa üye olabilirler hemen. Güzel bir yapıya geçer, ön onaydan sonra yayımlama sürecine gideriz örneğin.

burk

Alıntı Yap@burk;   Sanırım bunun farkında olmadığımı zannetmiyorsunuzdur, keşke o kadar iyi bir üye olsakda bol bol paylaşımlarda bulunsak her birimiz. Başlıkta "eksik ve hatalarımız" yazdığını görüyorum, demek ki daha da iyi olmayı, eksiklerini görmeyi isteyen çok değerli üye arkadaşlarımız var diye düşündüm.
İlk verdiğim cevapta bahsettiğiniz şeyin sadece bizim eksik ve hatamız olmadığını, topluluk desteği olmadan bu işin istenen verimlilikte yürütüleyeceğini anlatmak için o şeyleri yazmıştım.

Elbette güncel bir anasayfanın olmaması başta bizim eksiğimizdir ancak bizim olduğu kadar topluluk üyelerimizin de eksikiliğidir.

wmtr55

Biraz daha sosyal olsa blog daha güzel olur.
Asit oyun

heartsmagic

Alıntı yapılan: heartsmagic - 25 Mart 2013 - 23:59:17
Anasayfamızda en son 20 Ocak tarihli bir yazıyı görmek beni de üzüyor açıkçası. Fakat burada sorun şu: "Bu topluluk tayfalarda bulunanlar haricinde çok az insan tarafından destek görmekte". Bu ne demek? Tayfadakiler zaten vakitleri varsa kendi tayfalarıyla ilgili işlere koşturuyorlar. Örnek dergimiz, wikimiz, forum vs. Diğer meselelere ise cidden çok az vakit kalıyor. Forum bu konuda en aktif yer olmasına rağmen diğer üyelere yardımcı olmak isteyen üye arkadaşlarımızın bile sayısı iki elin parmaklarını zor geçer sanırım.

Diyeceğimiz odur ki, anasayfada güzel, dili olsun içeriği olsun düzgün yazılar yazabilecek arkadaşlarımız varsa üye olabilirler hemen. Güzel bir yapıya geçer, ön onaydan sonra yayımlama sürecine gideriz örneğin.

plazma

Sağ üstte aramanın altındaki haberler kısmıda biraz daha güncel olsa daha iyi olmaz mı ?

heartsmagic

Geçenlerde bir başka yerde daha bahsi geçmişti, orası en az kullandığımız bölüm sanırım forumda. Bunda bizim tembelliğimiz, biraz da o bölümün göze batmaması etkili. Seneler sonra biz söyleyince gören arkadaşlar olmuştu.

O kısma gelinceye kadar, anasayfamız çok atıl duruyor örneğin. Bu konuda hemfikiriz ancak yetişemiyoruz bazı yerlere ya da unutuyoruz açıkçası.

plazma

Alıntı yapılan: heartsmagic - 23 Şubat 2014 - 01:55:13
Geçenlerde bir başka yerde daha bahsi geçmişti, orası en az kullandığımız bölüm sanırım forumda. Bunda bizim tembelliğimiz, biraz da o bölümün göze batmaması etkili. Seneler sonra biz söyleyince gören arkadaşlar olmuştu.

O kısma gelinceye kadar, anasayfamız çok atıl duruyor örneğin. Bu konuda hemfikiriz ancak yetişemiyoruz bazı yerlere ya da unutuyoruz açıkçası.

Aslında rastgele haberler geleceğine rastgele forumdaki son konular gelse, mesela son 5 konu daha efektif olmaz mı o konum ?

heartsmagic

Onu yaptırmak için SMF'yi elden geçirmek gerekir ki çok özelleştirme bozuyor her sistemi. Şu an fazlasıyla özelleştirmemiz var. Açıkçası oraya nasıl haber girdiğimizi bile unutmuşum ben, o kadar atıl yani :)

plazma

Alakasız *olacak bu gerci http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?action=search kısmı forumun çok dolu olmasından kaynaklı olarak ve DB çok yorduğu için kapalı değil mi ? Haberlerin olduğu kısımda sadece div kısmını güncellesek çokta modifiye olmaz heralde ama sadece son 5 başlık için gene uğraştırır biraz kodlarla birde çakışmaması lazım tabikide dediğiniz gibi onu ayarlariken başka özellikleri uçurmayalım :D

<div class="news normaltext">
<div id="cse-search-form" style="width: 100%; height:22px;">Arama Motoru Yükleniyor...</div>
<form style="margin-right:82px;">
<input type="radio" name="ara" value="Ubuntu-tr" onclick="forum()" checked="1"/> Ubuntu-tr
<input type="radio" name="ara" value="Wiki" onclick="wiki()"/> Wiki
</form>
<h2>Haberler: </h2>
<p><a href="http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,17283.0.html" class="bbc_link" target="_blank">Ubuntu Wiki Gönüllülerini Bekliyor.</a></p>
</div>
</div>

Biraz baktımda ssi.phpde değişiklik gerektiyor son 5 postu alsak onun içinde ayrı bir random tag ekleyip tek satır halinde getirmek için ekstra bir html yazmak lazım vazgeçtim. Forum böyle kalsın o kısmı :D

heartsmagic

Özelleştirmeye girince ucu bucağı gelmiyor işte :) Çok fazla değişiklik istemeyen özelleştirmelere sıcak bakıyoruz fakat o bölüm için cidden değmez uğraşmaya.

Mkturk

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=42443.0
Yukarıdaki konuda çalışmayan bir programın çözümünü nette ararken  rastladığım kodları yazarak başladım epey aramıştım ve kafam karışmıştı sonradan fark ettim ki yazdığım kodlar hata çıktısı imiş ben çözüm zannedip nasıl olduğunu anlamadığımı söyleyip yardım isteyecektim . Böyle olunca mesajı sildim ve kısa bir açıklama ile silinebilir diye belirttim. Sonra  if tarafından yazılan şu mesajdan sonra
"İleti silmenin yasak olduğu forum kurallarımızda açıkça belirtilmiştir. Şu[1] konuyu okumanızı öneririm. Bulunduğunuz ortamın kurallarını dabilmeniz gerekmekte. Kısa süreliğine ileti yollayamayacaksınız"
Forumdan yasaklandım , bir haftadan fazla sanırım şimdi de ismimin olduğu sol tarafta "izlemede " yazıyor !
Üstelik neden silindiğimi özel mesajla" if " den öğrendikten sonra düzeltip ilk mesaı tekrar düzenlememe rağmen .
Şimdi bu nasıl kuradır veya kuralmıdır anlayamadım !
Forumlarda genel ahlaka aykırı ileti yazanlar yasaklanır  , bir kuralı bilmeden ileti silindiği için bir hafta yasaklamayı ilk defa duydum. Bu muameleyi kabul etmem mümkün değil .
Art niyetli , haksız ve ciddiyetsiz buluyorum. Şimdiye kadar bu forum hakkında tarafımda oluşan olumlu izlenim de tamamen kaybolmuştur.
Tarafımdan özür dilenmeli ve o izleniyor ibaresi derhal kaldırılmalıdır . Yoksa üyeliğim derhal iptal edilmelidir.
Bu mesajın silinmesi halinde çelişki ve etik zaafiyet olarak yorumlayacağımı da belirteyim .
Hayde eyvallah !

cagriemer

Merhaba,

Bir haftadan fazla forumdan nasil yasaklandiginizi anlayamadim. Size 50 uyari puani verilmis. 50 uyari puani ile ileti gonderemezseniz dogrudur fakat her 24 saatte bir otomatik olarak 5 uyari puani dusulur. Dolayisiyla ilk gunun sonunda ileti de girmeye baslayabilirsiniz.  Siz yazdiginiz icin bu kadar detaya girdim ama "Izlemede" sadece size ve moderatorlere gozukur. Yani forum kullanicilari bu ibareyi gormez. Haksiz oldugumuz durumda ozur dileriz elbette, bunda gocunacak bir sey yok. Fakat bir hafta yasaklama gibi bir durum soz konusu degil.

Forumun isleyisini, yonetimini begenmemek en dogal hakkiniz. Bu konuda fikrinizi degistirmek icin yapabilecegim bir sey oldugunu zannetmiyorum. Isteginize gelince, politika olarak kullanicilari ve iletilerini silmiyoruz. Fakat kullanmak istemiyorsaniz, forumu kullanmayabilirsiniz.

Sikayetinizi ve ileride benzer sikayetler yasanmamasi icin neler yapabilecegimizi kendi aramizda konusup ona gore hareket etmeye calisacagiz. Sikayet bildiriminiz icin tesekkur ederiz.