Dockbarx ve kurulumu

Başlatan agritux, 18 Kasım 2009 - 00:52:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ironic

dpkg -l | grep dockbarx

çıktısı nedir?

UnSWD

ii  dockbarx                             0.39.7-0~ppa0                                   DockBar, an icon-based taskbar (Experimental
bu çıktıyı verdi.
internet explorer'ın iyi olduğu tek şey  firefox'u indirmektir.

ironic

sudo apt-get purge dockbarx

komutuyla kaldırabilirsin.

pislickstyle

temaları dediğiniz klasöre attım fakat hiç çıkarmadan direk ama bazılarını gördü bazıları gözükmedi. sonra arşivden çıkarıp attım ondan sonra dockbarxın özelliklerine girmiyor kaldırdım kurdum ama sorun çözülmedi program çalışıyor ama özelliklerine girmiyor.

lsari86

Alıntı yapılan: agritux - 18 Kasım 2009 - 00:52:05

selamlar.
kurulumu 10.04 için gerçekleştirdim ve yukarıdaki resimdeki gibi mac bar elde etmek için ayarları nasıl duzenlemem gerekiyor?
bende normal klasik panel halinde ama ben 3d olsun istiyorum

ırmak

@lsari86 Dock Configuration içerisinde 3D Background seçeneği olmalı.

lsari86

arkadaslar uzgunum ama bende 3d ile ilgili hiç bir secenek yok.
keza ben synaptic den dockbarx paketlerinin hepsini kurdum ama yine olmadı.
burada başk abir şeyi atlıyoruz ama neyi?
kolaylıklar...

rick

Bu neden bende cücük gibi kaldı?

Bunu nasıl düzgün göstereceğim?

sem

Alıntı YapBu neden bende cücük gibi kaldı?

=)=)=)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

rick

Alıntı yapılan: sem0900 - 16 Eylül 2010 - 23:09:12
Alıntı YapBu neden bende cücük gibi kaldı?

=)=)=)
Cidden. Benimkisi küçücük duruyor, resimlerde kocaman görünüyor. Bunu nasıl büyütebilirim?
Edit: Dediklerimin ne kadar komik olduğunu şimdi anladım. :D

sem

Normalde böyle olmaması lazım, resminizin boyutu ile alakalı olabilir belki, gerçek boyutu nedir resmin... Ya da alternatif olarak; resmi bir siteye yükleyip buradan url'sini referans olarak gösterip resim ekleyebilirsiniz...

Soruyu yanlış anlıyorum sanırım ben... Siz neyden bahsediyorsunuz resmin küçük olmasından mı, dockbarx'in küçük olmasından mı? Resimler ise üstünü çizdiğim geçerli hala, yok eğer ben yanlış anladıysam, şu an bende kurulu değil, o nedenle yönlendiremeyeceğim fakat sağ tık, özellikler falan gibi ayarları kurcalayın derim...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

Sherlock Holmes

Paneli büyütüp,
Depodan dockbarx-themes-extra paketini kurabilirsiniz  :)
gaia teması yeterli boyutta benim için.

rick

Tüm masaüstümü (640x480'e küçülterek) yükledim.

Bu da Gaia temasıyla:

Ayrıca ayarlarda boyut yok.

Sherlock Holmes

rick

Alıntı yapılan: 9N0M3 - 16 Eylül 2010 - 23:43:07
Alıntı yapılan: Rick - 16 Eylül 2010 - 23:34:15
Ayrıca ayarlarda boyut yok.

Alıntı yapılan: 9N0M3 - 16 Eylül 2010 - 23:32:18
Paneli büyütüp,

gnome-panel'in boyutunu değişmiyormu.?
Değişiyor fakat düzgün bir sonuç çıkmıyor. Siz kurduğunuzda bu şekilde küçük müydü?

Sherlock Holmes

Tekrar baktığımda themes-extra paketi ile,
toplamda 20 tane tema elde etmiş oluyorsunuz.
Yani bunlardan biri mutlaka sonuç vermeli.
Tema seçtiğinizde yanındaki Tazeleme tuşuna basmayı unutmayınız.

[IMG]http://www2.picturepush.com/photo/a/4196490/640/4196490.png[/img]

rick

Sherlock Holmes

Büyütmek için,
simge setinizi değiştirebilirsiniz; daha büyük simgeler bularak,
panelin yüksekliğini artırabilirsiniz,
/usr/share/dockbarx/themes/Gaia/config
konumundaki içeriği kendinize göre düzenleyebilirsiniz
Alıntı Yap<get_icon size="-10" />     buradaki değeri 20 yaparak misal
      <correct_size />
      <if type="all_minimized">
         <correct_size />
         <composite bg="minimized" fg="self" opacity="20" />
web'te farklı dockbarx temaları araştırabilirsiniz.

Kubilay

bu konuyu 10.10 için düzenleyebilirmisiniz?

heartsmagic

Çok fazla düzenlenecek bir şey yok. Depolardaki sürüm kısmını maverick olarak değiştireceksin o kadar. lucid yerine maverick mesela. Uygulamanın maverick desteği varsa ki gördüğüm kadarıyla var (kabaca baktım) sıkıntı olmaz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

agritux

@rick sanırım anlatmak istediğinizi anladım. Siz panele applet olarak eklemişsiniz. Ayrı dock olarak çalıştırmanız gerekiyor sanırım. ondan sonra istediğiniz gibi kullanacaksınız. Şu an deneyemiyorum. Ama eve gidince "sanırım" ları ortadan kaldırırım :)

ironic

Alıntı yapılan: Kubilay - 10 Ekim 2010 - 20:19:35
bu konuyu 10.10 için düzenleyebilirmisiniz?

İlk iletiyi düzenledim. Maverick desteği yeni geldi. @heartsmagic' in söylediği gibi ufak bir dağıtım adı değişikliği yeterli.

stratovarius

@ironic bir sorum olucaktı;

Yani depoları elle eklemektense ,aşağıdaki kurulum daha kolay değil mi ?

Hem her seferinde güncellemekte gerekmez diye düşünüyorum. Sürümü ve depo keyini kendisi bu şekilde alıyor.

Neden anlatımı bu şekilde yaptığınızı merak ettim , avantajları neler elle eklemenin ?. 

sudo add-apt-repository ppa:dockbar-main/ppa

sudo apt-get update

sudo apt-get upgrade

sudo apt-get install dockbarx

Not: Ben genelde böyle kurulum yapıyorumda, merak ettim elle eklemenin bir avantajı varsa ona göre bundan sonra bende öyle kullanmayı düşünüyorum.

ironic

Anlatım o yönde olduğu için, bir de alışık olduğum/kullandığım yol bu olduğu için sources.list i tercih ettim.  :) İki yol arasında bildiğim tek fark bu komutla depoların sources.list.d altına eklenmesi. Bu dizine depolar .list uzantılı olarak ekleniyor. Dışardan komut satırıyla depo işlemleri için daha uygun oluyor.

rick

Alıntı yapılan: agritux - 11 Ekim 2010 - 10:45:21
@rick sanırım anlatmak istediğinizi anladım. Siz panele applet olarak eklemişsiniz. Ayrı dock olarak çalıştırmanız gerekiyor sanırım. ondan sonra istediğiniz gibi kullanacaksınız. Şu an deneyemiyorum. Ama eve gidince "sanırım" ları ortadan kaldırırım :)
Ben bunu üzerinden bir ay geçtikten sonra anladım ama. :D Neyse, zaten DockBarX, Cairo-Dock, Avant-Window-Navigator filen gezdikten sonra; Docky'de karar kıldım, çok rahat.