Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope Beta

Başlatan hasanyılmaz, 27 Mart 2009 - 02:53:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasanyılmaz

Düzeldi güncellemeden sonra, Pidgin.

agritux

67 güncelleme daha gelmiş. Hiç dikkat etmemiştim. Teşekkürler. Umarım düzelir.

agritux

Ve düzeldi :)

şu an dikkatimi çeken tek şey deponun küçük olması.

Opera bile yok.

hasanyılmaz

Alıntı yapılan: chataluck - 28 Mart 2009 - 01:12:18
Opera bile yok.

Maslow piramidine göre ilerliyorlar. Sistemin işlemesi öncelik. :)

ihtiyar said

Alıntı yapılan: chataluck - 28 Mart 2009 - 01:12:18

Opera bile yok.

Opera hiç depoya konulmadı ki zaten -bildiğim kadarıyla-.

agritux

Hardy de  ya da mint de yüklediğimi hatırlıyorum. Yanlış olmasın.

Sitesinden hardy paketini indirdim kuruyorum. Umarım sorun olmaz.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: chataluck - 28 Mart 2009 - 01:26:11
Hardy de  ya da mint de yüklediğimi hatırlıyorum. Yanlış olmasın.

Ekstra depo ekledikten sonra evet, ben de. ;)

eren

Bende sorunsuz güncelledi. LKD sunucularında yeni paketler var LKD sunucuları seçin. Genel bildik sorunlar haricinde oldukça kararlı bir sürüm olmuş.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

garafatma

Alıntı yapılan: Eren - 28 Mart 2009 - 01:38:45
Bende sorunsuz güncelledi. LKD sunucularında yeni paketler var LKD sunucuları seçin. Genel bildik sorunlar haricinde oldukça kararlı bir sürüm olmuş.

Gündüz mü yaptın @eren? çünkü gündüz başlatılanlarda oldu sıkıntı, sonra geldim baktım akşam saatlerinde tekrar yapılmış güncellemeler arkadaşlar tarafından sorun yokmuş.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

eren

16.20 gibi başlattım güncelemeleri. Ben hep LKD sunucularını kullanırdım ancak METU sunucularını kullanarak denedim aynı hatayı aldım, LKD sunucularına geçtiğimde ise sorun vermedi. Test makinesinde tekrar denedim Ubuntu sunucuları ve METU sunucuları hata veriyordu anca LKD sunucuları sorunsuzdu. METU şu an bile hata veriyor.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: Eren - 28 Mart 2009 - 01:50:19
16.20 gibi başlattım güncelemeleri. Ben hep LKD sunucularını kullanırdım ancak METU sunucularını kullanarak denedim aynı hatayı aldım, LKD sunucularına geçtiğimde ise sorun vermedi. Test makinesinde tekrar denedim Ubuntu sunucuları ve METU sunucuları hata veriyordu anca LKD sunucuları sorunsuzdu. METU şu an bile hata veriyor.

LKD sunucularını nasıl aktif edebileceğimizi de söyle. ;)

eren

Şu an Ubuntu altında değilim ancak Synaptic > Depo > Ekle yolu ile Türkiye seçildiğinde Türkiye içindeki Ubuntu sunucuları görünüyor diye hatırlıyorum.

garafatma

Ben daha önce başlatmışım demek ki, şimdi tekrar deniyorum bakalım hata verecek mi

sabian

arkadaşlar ilk denememde sıkıntı yaşadım, şimdi 8.10'u tekrar kurdum ve yükseltmeleri yapmaya çalışıyorum.
ama güncelleme yok diyor.
acaba ilk yüklediğimde gelen güncellemeler 9.04 güncellemesi miydi?
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

garafatma

Alıntı yapılan: heartsmagic - 27 Mart 2009 - 23:08:31
sudo aptitude update
sudo aptitude dist-upgrade

bir alternatif olabilir güncelleme için.

Bu şekilde denedin dimi?

eren

Alt ve F2 tuşlarına aynı anda basın.

update-manager -d

komutunu verin.

Açılan ekranda denetle seçeneğine tıklayın (LKD sunucusu daha önce Synaptic ile seçili olsun)

Kısmı güncelleme uyarısı verecek ona tamam deyin daha sonra sürüm güncellemesi uyarı verecek ona da tamam deyin.

Benim yöntemim bu oldu ve 2 makinede de sorunsuz güncelledi.

sabian

Alıntı yapılan: turabi - 27 Mart 2009 - 04:55:05
update-manager -d komutunu alt ve f2 ile açtığınız alana yazarak güncelleme yapabiliyorsunuz. Ben bu yöntem ile güncelledim stabil bir sürüm kadar iyi çalışıyor.

gnome-display-properties bir yerden tanıdık geliyor sanki :)

çok başarılı bir yöntem...
değinmeden geçemeyeceğim 8)
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

ihtiyar said

@Eren, LKD'den kastın linux.org.tr olabilir mi? Başka bir tahminde bulunamadım.

eren

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 28 Mart 2009 - 02:24:56
@Eren, LKD'den kastın linux.org.tr olabilir mi? Başka bir tahminde bulunamadım.

Evet linux.org.tr LKD'nin yönettiği bir sunucudur.

iRoNMaSTeR

Güncellemeler 50 şer 50 şer geliyor maşallah :)
bu arada çevirme esnasında Y-T karışıklığı olmuş çevirmen arkadaşlardan bir taneside benim gibi tombul parmaklı anlaşılan Yeniden Yükle olmuş Teniden Yükle :) (Synaptic Paket Yöneticisinde)
şaka bir yana çevirmenlerinde ellerine sağlık.

sabian

Alıntı yapılan: keiser_soze - 28 Mart 2009 - 02:08:10
Alıntı yapılan: heartsmagic - 27 Mart 2009 - 23:08:31
sudo aptitude update
sudo aptitude dist-upgrade

bir alternatif olabilir güncelleme için.

Bu şekilde denedin dimi?

denedim ama sonuç aynı oldu. yalnız şu komutlarla hallettim...

update-manager -d komutunu alt ve f2 ile açtığınız alana yazarak halledebilirsiniz.

not: kod turabi'den alıntıdır...

Debian Sosyal Sözleşme

heartsmagic

Konsoldan olmamasın nedenini anlayamıyorum zira şu ana kadar yaptığım tüm yükseltmeleri bu şekilde yapmışımdır. Ortada bir gariplik var. Sen sources.list dosyana işlemiş miydin jaunty'yi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sabian

Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Mart 2009 - 03:15:05
Konsoldan olmamasın nedenini anlayamıyorum zira şu ana kadar yaptığım tüm yükseltmeleri bu şekilde yapmışımdır. Ortada bir gariplik var. Sen sources.list dosyana işlemiş miydin jaunty'yi?

sources.list dosya kısmı biraz yabancı geldi. Ubuntu'yla olan tanışıklığım uzun olsa da maalesef iyi bir kullanıcı sayılmam. Bu olaydan habersizim mesela :D

Debian Sosyal Sözleşme

fadike

Alfa sürümden beri kullanıyorum Jaunty'i gittikçe kararlı olmaya başlamıştı. Zaten Alfa 6'dan sonra da hata vermez oldu. Uzun bir süre Debian'da olduğum için Beta yükseltmelerini bugün yapabildim ve hâlen de sürmekte.

Hayırlı olsun.
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz." Uğur MUMCU
"Hepimiz özgür yazılımın sendikalı emekçileriyiz." Fadike
http://fadike.org
http://pedalsorler DELL Vostro 5470 i5 4. nesil Ubuntu ön yüklü

garafatma

Alıntı yapılan: dewrim2 - 28 Mart 2009 - 05:03:41
Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Mart 2009 - 03:15:05

sources.list dosya kısmı biraz yabancı geldi. Ubuntu'yla olan tanışıklığım uzun olsa da maalesef iyi bir kullanıcı sayılmam. Bu olaydan habersizim mesela :D

forumda mevcut bu dosya hakkında detaylı bir bilgi. Ayrıca birçok konuda geçti. Kısaca ubuntunun kullandığı depoların adreslerinin bulunduğu dosya olur kendileri.