[Çözüldü] Açılışta compiz aktif olmasın...

Başlatan cihad861, 10 Haziran 2009 - 23:34:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cihad861

Arkadaşlar oturumu açtığımda compiz otomatik olarak aktif geliyor ama pasif olmasını istiyorum..
Compiz icon da Metacity seçili olmasına rağmen compiz aktif oluyor nasıl olduğunu anlamıyorum :S tekrar Metacity iseçtiğimde compiz pasifleşiyor veya Reload Window Menager yapıyorum compiz yine pasifleşiyor..
Bilgisayara bugün format attım ve sorun ilk defa çıktı önceden de kullanıyordum fakat bu sorun yoktu. Pc kapanırken hangisini aktif bırakırsam açıldığında o çalışıyordu.
Yardımlarınızı bekliyorum..
(Ubuntu 9.04 kullanıyorum formattan önceki sürüm de yine 9.04 tü)
if it ain't broke tweak it

heartsmagic

Aslında fusion-icon ile olması lazım fakat sende sorun oluyorsa farklı bir yol deneyelim. Öncelikle masaüstünü nasıl görmek istiyorsan o hale getir. Açık program kalmasın. Tabii kalmasını istediğin varsa bırakabilirsin. Fusion-icon ile metacity yap, ardından Sistem-Tercihler-Oturumlar (ya da ona benzer bir bölüm) altından ilgili aracı açıp, "oturumu kaydet" seçeneğini işaretle ve kaydet. Çık-gir yaptığında ayarladığın şekilde açılması gerekir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erginemr

Normalde masaüstüne sağ tıkladığınızda ulaşabileceğiniz ayarlardan, görsel efektler sekmesinde "hiçbiri"ni tıklayarak da Compiz'i kalıcı olarak kapatabiliyor olmanız lazım. Bildiğim kadarıyla fusion-icon'da yapılan seçimler kalıcı olmuyor.

cihad861

Alıntı yapılan: heartsmagic - 10 Haziran 2009 - 23:44:06
Aslında fusion-icon ile olması lazım fakat sende sorun oluyorsa farklı bir yol deneyelim. Öncelikle masaüstünü nasıl görmek istiyorsan o hale getir. Açık program kalmasın. Tabii kalmasını istediğin varsa bırakabilirsin. Fusion-icon ile metacity yap, ardından Sistem-Tercihler-Oturumlar (ya da ona benzer bir bölüm) altından ilgili aracı açıp, "oturumu kaydet" seçeneğini işaretle ve kaydet. Çık-gir yaptığında ayarladığın şekilde açılması gerekir.
Sağ ol, bu şekilde yaptım istediğim gibi oldu.
if it ain't broke tweak it

erginemr

heartsmagic

Fusion-icon'dan ayarlayınca bende kapanıyor ancak ara ara problemler yaşandığını zaman zaman görebiliyoruz.
Bir şekilde sorun çözüldüğü için konuyu kapatalım :)

Not: @erginemr önce davranmış :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.