[Çözüldü] Wifi Sorunu Çözülmüyor

Başlatan bcalbatros, 12 Aralık 2017 - 00:57:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Madinina57

Alıntı yapılan: .py - 17 Aralık 2017 - 13:50:56
Alıntı yapılan: Madinina57 - 17 Aralık 2017 - 13:48:58
Sonuna onu ekledilm rfkill list yazdığımda arkadaşla aynı çıktıyı aldım fakat bende hala wifi ağı görmüyor.

rfkill çıktısınıda paylaşırmısın

Bilgisayara reset atın

*yeniden başlattım ama yine olmadı hiç bir ağı görmüyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Aralık 2017 - 13:56:54

Alıntı yapılan: Madinina57 - 17 Aralık 2017 - 13:55:58
Alıntı yapılan: .py - 17 Aralık 2017 - 13:50:56
Alıntı yapılan: Madinina57 - 17 Aralık 2017 - 13:48:58
Sonuna onu ekledilm rfkill list yazdığımda arkadaşla aynı çıktıyı aldım fakat bende hala wifi ağı görmüyor.

rfkill çıktısınıda paylaşırmısın

Bilgisayara reset atın

*yeniden başlattım ama yine olmadı hiç bir ağı görmüyor

Bir dakika telefon ağ paylaşımını gördü yurt'un ağ paylaşımını görmüyor

.py

[mention=634676]@Madinina57[/mention] çıktıyı paylaşırmısın

rfkill list

Madinina57

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Aralık 2017 - 16:30:51

[mention=634686]@.py[/mention]

rfkill list
0: phy0: Wireless LAN
   Soft blocked: no
   Hard blocked: no
2: hci0: Bluetooth

.py

[mention=634687]@Madinina57[/mention] Yurdun ağını görmüyor demişsiniz ağ kapsama alanı dışında olmayasanız?

Madinina57

[mention=634688]@.py[/mention]

Hayır kapsama alanın içindeyim. Eduroam diye bir sistemden internete bağlanıyorum.

ouzree

Modemin dibine girmeden ne yurt wifi si nede eduroam ı görüyor wifi mobilimden veya yanımdaki arkadaşlar gördüğü halde anca arkadaş yanımda kendi netini paylaşırsa bağlanabiliyorum

.py

Alıntı yapılan: ouzree - 19 Aralık 2017 - 19:41:49
Modemin dibine girmeden ne yurt wifi si nede eduroam ı görüyor wifi mobilimden veya yanımdaki arkadaşlar gördüğü halde anca arkadaş yanımda kendi netini paylaşırsa bağlanabiliyorum

Driver ile ilgili bir sorun değil bence ağı paylaşan modemin sinyal gücünü düşürmüş olabilrler

ouzree

Alıntı yapılan: .py - 19 Aralık 2017 - 19:52:09

Driver ile ilgili bir sorun değil bence ağı paylaşan modemin sinyal gücünü düşürmüş olabilrler

Zannetmiyorum çünkü arkadas yanımda rahatça kendi bilgisayarı ile bağlanabiliyor bende kendi telefonumdan rahatça bağlanıyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Aralık 2017 - 21:48:49

Ve bir kaç gün önce aynı bilgisayar ile bağlanırken ubuntuya geçince çekmemeye bağlanamamaya başladı

bcalbatros

Alıntı yapılan: ouzree - 19 Aralık 2017 - 21:47:04
Alıntı yapılan: .py - 19 Aralık 2017 - 19:52:09

Zannetmiyorum çünkü arkadas yanımda rahatça kendi bilgisayarı ile bağlanabiliyor bende kendi telefonumdan rahatça bağlanıyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Aralık 2017 - 21:48:49

Ve bir kaç gün önce aynı bilgisayar ile bağlanırken ubuntuya geçince çekmemeye bağlanamamaya başladı

Sadece eduroama mu görmüyor yoksa hiçbir ağı mı görmüyor

ouzree

Modemin dibine girmediğim sürece hiçbir wi-fi ı görmüyor
sadece eduroam'i değil anca dibinde olunca bağlanıyor

.py

ouzree

Umarım forumda çözümü bilen vardır yoksa Ubuntu maceran daha baslayamadan biticek

.py

Alıntı yapılan: ouzree - 19 Aralık 2017 - 23:49:34
Umarım forumda çözümü bilen vardır yoksa Ubuntu maceran daha baslayamadan biticek

Ubuntu ile ilgili bir sorun olduğunu halen düşünmüyorum yabancı kaynaklardada buna benzer bir sorunla karşılaşmadım.

ouzree

Alıntı yapılan: .py - 20 Aralık 2017 - 00:10:29
Alıntı yapılan: ouzree - 19 Aralık 2017 - 23:49:34

Ubuntu ile ilgili bir sorun olduğunu halen düşünmüyorum yabancı kaynaklardada buna benzer bir sorunla karşılaşmadım.
Forumda wifi sıkıntısı ile ilgili neredeyse herşeyi denedim ama olmadı maalesef bu wifi problemini Windows kullanırken hiç yasamamistim

.py

[mention=634748]@ouzree[/mention]

aşağıdaki kodun çıktısını alabilirmiyim
ls /etc/modprobe.d

sudo gedit /etc/modprobe.d/rtl8723be.conf

{rtl8723be.conf} dosyasını açıp dosyaya options rtl8723be ant_sel=1 değerini yapıştırıp kaydetin.
Kaydettikten sonra reset lütfen.

ouzree

Alıntı yapılan: .py - 20 Aralık 2017 - 00:54:13
[mention=634748]@ouzree[/mention]

aşağıdaki kodun çıktısını alabilirmiyim
ls /etc/modprobe.d

sudo gedit /etc/modprobe.d/rtl8723be.conf

{rtl8723be.conf} dosyasını açıp dosyaya options rtl8723be ant_sel=1 değerini yapıştırıp kaydetin.
Kaydettikten sonra reset lütfen.
Aha vallaha oldu çok teşekkür ederim bide ben neyi yanlış yapmışım veya kapatmisimda wifi cekmiyormus

peyer9

iyi akşamlar..

linux mint kurdum ama wifi bağlatım çok az çekiyor modeme yaklaştığımda ağı görüyor. bu konuda ve diğer konularda anlatılanları denedim işe aramadı.

bana yardımcı olurmusunuz..

Atheros QCA9377 wifi az çekiyor..

14. mesajda arkadaşın dediği yöntemi denedim çıktı bu şekilde oldu sonuç değişmiyor...

rfkill list
0: hci0: Bluetooth
1: acer-wireless: Wireless LAN
2: acer-bluetooth: Bluetooth
3: phy0: Wireless LAN