Sorununuzu Ubuntu Türkiye sayesinde çözebildiniz mi?

Başlatan Necati, 18 Mart 2008 - 00:12:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sorununuzu Ubuntu Türkiye sayesinde çözebildiniz mi?

Evet
435 (85.5%)
Hayır
41 (8.1%)
Bir kısmını
33 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 280

patalojik

Ubuntu sorunum diyemeyeceğim fakat ubuntu üzerinde kullandığım programlar olduğu için ubuntu sorunu olarak oy verdim ve sorunlarımı Ubuntu TR yetersiz geliyor daha çok gelişmesi gerekiyor. Forumda az bilgi mezcut.

empax

Burasi olmasaydi Ubuntu yerine suan Winzort kullanmaya devam ediyor olacaktim...
Simdiye kadar sorunlarimin cogu UBUNTU-TR sayesinde cozuldu diyebilirim. Kendimi ipana reklaminda zannettim :D:D:D
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

garafatma

Alıntı yapılan: patalojik - 29 Nisan 2009 - 03:48:51
Ubuntu sorunum diyemeyeceğim fakat ubuntu üzerinde kullandığım programlar olduğu için ubuntu sorunu olarak oy verdim ve sorunlarımı Ubuntu TR yetersiz geliyor daha çok gelişmesi gerekiyor. Forumda az bilgi mezcut.

Forumda az bilginin mevcut olduğunu saptayabildiyseniz, bilginiz ile sizde destek verebilirsiniz.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

serkans1

bir sorunum olduğunda forumda arama yapmak yeterli oluyor :) şimdiye kadara ufak tefek sorunlarım oldu ve sorun ile ilgili arama motoruna yazdığım kelimeler ile çözüm buldum.

birde nokia n70 i kubuntu ile açabilmeyi çözebilsem windows u hiç açmayacağım :):):)
özgür dünyayı seviyorum...

ceylandag

Alıntı yapılan: serkans1 - 29 Nisan 2009 - 10:01:47
bir sorunum olduğunda forumda arama yapmak yeterli oluyor :) şimdiye kadara ufak tefek sorunlarım oldu ve sorun ile ilgili arama motoruna yazdığım kelimeler ile çözüm buldum.

birde nokia n70 i kubuntu ile açabilmeyi çözebilsem windows u hiç açmayacağım :):):)
Bu konuya bir çare bulursan benimde haberim olsun:)
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

osmancan

ubuntuyla ilgili sorunları burada çözmekle kalmayıp diğer dağıtımlarla ilgili yardımları bile buradan alıyorum :))
Ubuntu User number is # 33126
Linux user number is #529943

localhost

Linux LPIC1 - MCSA

ihtiyar said

Alıntı yapılan: Kirmizi - 29 Nisan 2009 - 12:44:38
Ben hayir oyu kullandim :)

Sebebini de söylersen biz de ona göre daha dikkatli oluruz. :P

localhost

Cok sorunu olan birisi degilim. Ubuntu-tr.net kullanicilarinin sorunlarini cözebiliyorum :)
Linux LPIC1 - MCSA

patalojik

Alıntı yapılan: keiser_soze - 29 Nisan 2009 - 09:32:55

Forumda az bilginin mevcut olduğunu saptayabildiyseniz, bilginiz ile sizde destek verebilirsiniz.

Demek istediğim benim çok bilgim olduğu değildir. Ben kullandığım sistemi bilgili olarak kullanmak istiyorum. Örneğin webmin kullanıcı olarak sitede bilgi bulamadım. Yabancı bir kaynak bunu çok iyi açıklamış. Zamanım olursa çevirip siteye katkı sağlamaktan da mutluluk duyarım. Benden önce çevirmek isteyen varsa buyurun buradadır;
http://swelltech.com/support/webminguide/index.html

vatansiz

sorunumu cözüyor ve ve yol gösteriyor bir cok software ve hardware hakkinda bilgi sahibi oluyorum ubuntu tr sayesinde.

Tutunamayan

@patalojik; imzanızdan anlaşıldığı kadarı ile; "Ubutnu 9.04 Server" (aynen sizin imlanızla yazdım) kullanıyorsunuz. Yukarıdaki diğer mesajlarınızdan da anlaşıldığı kadarıyla, bunu sadece öğrenmek için yapmaktasınız. Ancak siz de takdir ederseniz ki; forumun % 99,9'luk kesimi masaüstü sürümü kullanmakta ve tabii ki forum içeriği de ona göre. Türkçe içerikli kaynak olarak, forumumuz ve Wiki dışında bu kadar geniş kapsamlı bir oluşum yok. (Olacağını da zannetmiyorum.) Şimdi bu bilgiler ışığında, sizin yukarıda alıntı yaptığım mesajınızdaki: "...Ubuntu TR yetersiz geliyor daha çok gelişmesi gerekiyor. Forumda az bilgi mezcut." (Yine sizin imlanızla yazdım.) cümlesi biraz haksızlık gibi oluyor. Unutmamamız gereken en önemli nokta; sorunlarımıza çözüm bulmaya çalışan herkes gönüllü. Kendi zamanlarından, hayatlarından çeşitli fedakarlıklar yaparak, yeri geliyor gecenin belli bir saatinden sabaha kadar forumda kalıp, bizlere yardımcı olmaya çalışıyorlar. İnsanlara yardımcı olmanın kalplerine verdiği huzurdan başka bir kazançları da yok...
Ubuntu-TR Wiki | Ubuntu-TR Wiki'ye Madde Nasıl Eklenir? | Ubuntu-TR Wiki Nasıl Belgeleri | [url=http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Acemiler_i%C3%A7

patalojik

Alıntı yapılan: Tutunamayan - 29 Nisan 2009 - 18:00:52

@patalojik; imzanızdan anlaşıldığı kadarı ile; "Ubutnu 9.04 Server" (aynen sizin imlanızla yazdım) kullanıyorsunuz. Yukarıdaki diğer mesajlarınızdan da anlaşıldığı kadarıyla, bunu sadece öğrenmek için yapmaktasınız. Ancak siz de takdir ederseniz ki; forumun % 99,9'luk kesimi masaüstü sürümü kullanmakta ve tabii ki forum içeriği de ona göre. Türkçe içerikli kaynak olarak, forumumuz ve Wiki dışında bu kadar geniş kapsamlı bir oluşum yok. (Olacağını da zannetmiyorum.) Şimdi bu bilgiler ışığında, sizin yukarıda alıntı yaptığım mesajınızdaki: "...Ubuntu TR yetersiz geliyor daha çok gelişmesi gerekiyor. Forumda az bilgi mezcut." (Yine sizin imlanızla yazdım.) cümlesi biraz haksızlık gibi oluyor. Unutmamamız gereken en önemli nokta; sorunlarımıza çözüm bulmaya çalışan herkes gönüllü. Kendi zamanlarından, hayatlarından çeşitli fedakarlıklar yaparak, yeri geliyor gecenin belli bir saatinden sabaha kadar forumda kalıp, bizlere yardımcı olmaya çalışıyorlar. İnsanlara yardımcı olmanın kalplerine verdiği huzurdan başka bir kazançları da yok...

Arkadaşlar kızmayın. Burada herkesin emeği ile oluşan bir sistem var. Gerek forum sorumluları gerek üye arkadaşlar. Ben bu emeğin farkındayım ve saygısızlık yapmak istemiyorum. Sadece eleştiri anlamında ilk izlenimlerimi yazdım. Eleştirye de açık olabilmek gerekmiyor mu?

Düzeltme :Yazım için özür dilerim. Kimsenin  emeğine saygısızlık etmek istemiyorum. Sadece farkındalığı arttırmak istemiştim.

Tutunamayan

@patalojik; uzatmak istemiyorum ama, eleştirmek ve haksızlık yapmak arasında ince bir tel gerilidir. Edinilen tüm hayat tecrübeleri, okunan tüm kitaplar da o telin üzerinde durur. Mesele telin hangi tarafının ağır bastığıdır...
Ubuntu-TR Wiki | Ubuntu-TR Wiki'ye Madde Nasıl Eklenir? | Ubuntu-TR Wiki Nasıl Belgeleri | [url=http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Acemiler_i%C3%A7

patalojik

Alıntı yapılan: Tutunamayan - 29 Nisan 2009 - 18:26:39
@patalojik; uzatmak istemiyorum ama, eleştirmek ve haksızlık yapmak arasında ince bir tel gerilidir. Edinilen tüm hayat tecrübeleri, okunan tüm kitaplar da o telin üzerinde durur. Mesele telin hangi tarafının ağır bastığıdır...

Konu hakkında özür diledim. Uzatmak istemiyorum. sadece;
Eleştirmek ve haksızlık yapmayı biraz daha açarsan sevinirim. Bilmediğim yönü olabilir.

ceylandag

Forumda bana göre bir son kullanıcının işini görecek tüm bilgi mevcut.
Kullandığımız bilgisayarların(Bilgisyaradan kasıt ekran kartı vb donanım) büyük bir kısmı linux kullanılacak şekilde değil windows kullanılacak şekilde üretiliyor.Bu sebeple linux işletim sistemlerinde donanımları stabil kullanmak için  tabiri caiz ise ayar yapmak gerekiyor bu temel ayarlar forum içeriğinde mevcut.Bunun dışında çıkan sorunlar için konu açma serbestiyeti mevcut.
Forumdaki yönetici ve benzeri konumdaki şahıslar bir kurumdan maaş almıyorlar tamamen gönüllü destek veriyorlar ki ben maaş alanlarıda iyi bilirim buradaki alaka maaş alanlarınkinden daha fazladır.
Çözemediğiniz sorun için konu açmanız yeterlidir.Çok zor bir problem dahi olsa bilen biri bugün olmasa yarın çıkacaktır.
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

ihtiyar said

@patolojik,

Wubi konusunda bilgi az diye bir eleştiri geldi -ki doğrudur-, kabul ettik. Siz de, webmin konusunda bilgi eksik diye eleştirirsiniz, bunu da kabul ederiz. Bu, bizim eleştiriye açık olduğumuzu gösterir. Ama siz, "Forumda az bilgi mezcut." derseniz işte orada haksızlık ettiğiniz düşünülür.

Birçok kişi yeterli yardımı alırken, aradığını bulurken siz aradığınızı bulamadınız diye forumda bilgi az demeniz ne kadar mantıklıdır?

"sorunlarımı Ubuntu TR yetersiz geliyor" ifadesi kabul edilebilir lakin "Forumda az bilgi mezcut." genellemesi kabul edilemez. Bunu, benim emeğim çok diye söylemiyorum. Burası gönüllü bir ubuntu-tr ailesi, herkesi emeği var. Kimsenin emeğinin de yok sayılması hoşuma gitmez.

Tutunamayan'ın dediği gibi, eleştirirken haksızlık etmek ile eleştirmek arasındaki o ince çizgiyi fark etmenizi umuyorum.

Konu da daha fazla uzamasın. Siz de gönüllü olarak burada bulunuyorsunuz ve siz de yardım etmek istiyorsunuz -mesajlarınızdan genel olarak anladığım şey bu-. Niyetiniz halis ama eleştiride biraz dokundurmuşsunuz, olur böyle şeyler.

patalojik

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 29 Nisan 2009 - 18:51:51
@patolojik,

Wubi konusunda bilgi az diye bir eleştiri geldi -ki doğrudur-, kabul ettik. Siz de, webmin konusunda bilgi eksik diye eleştirirsiniz, bunu da kabul ederiz. Bu, bizim eleştiriye açık olduğumuzu gösterir. Ama siz, "Forumda az bilgi mezcut." derseniz işte orada haksızlık ettiğiniz düşünülür.

Birçok kişi yeterli yardımı alırken, aradığını bulurken siz aradığınızı bulamadınız diye forumda bilgi az demeniz ne kadar mantıklıdır?

"sorunlarımı Ubuntu TR yetersiz geliyor" ifadesi kabul edilebilir lakin "Forumda az bilgi mezcut." genellemesi kabul edilemez. Bunu, benim emeğim çok diye söylemiyorum. Burası gönüllü bir ubuntu-tr ailesi, herkesi emeği var. Kimsenin emeğinin de yok sayılması hoşuma gitmez.

Tutunamayan'ın dediği gibi, eleştirirken haksızlık etmek ile eleştirmek arasındaki o ince çizgiyi fark etmenizi umuyorum.

Konu da daha fazla uzamasın. Siz de gönüllü olarak burada bulunuyorsunuz ve siz de yardım etmek istiyorsunuz -mesajlarınızdan genel olarak anladığım şey bu-. Niyetiniz halis ama eleştiride biraz dokundurmuşsunuz, olur böyle şeyler.

Şimdi daha anlaşılır şekilde beni eleştirdiniz. Beni mazur görün çünkü ilk mesajımdan da anlaşılacağı üzere kısa bir yazı yazdım. Bu benim hatalı olduğum gösteriyor. Daha uzun bir yazı ile derdimi daha net açıklayabilirdim ve yanlış anlaşılmazdım.
Konu uzun ve derslerim olduğu için cevap yazamaya bilirim.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: patalojik - 29 Nisan 2009 - 19:05:06
Şimdi daha anlaşılır şekilde beni eleştirdiniz. Beni mazur görün çünkü ilk mesajımdan da anlaşılacağı üzere kısa bir yazı yazdım. Bu benim hatalı olduğum gösteriyor. Daha uzun bir yazı ile derdimi daha net açıklayabilirdim ve yanlış anlaşılmazdım.
Konu uzun ve derslerim olduğu için cevap yazamaya bilirim.

Her iki taraf da anlayışlı olduktan ve hatasını anladıktan sonra bence sorun çözüldü. Geçmiş olsun. ;) Dersinizde de kolaylıklar diliyorum.

Yusuff

Ben bu siteyi yeni keşfettim. Genelde irc'den hallediyorum.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

komoL

evet diyorum. genel olarak, çok yardımcı oluyor arkadaşlar hepsine teşekkür ederim.

GAREZ

resim ekleme için html kodları kullanılması dışında sorun yok...:=)

bytan

Alıntı yapılan: the_grudge - 06 Aralık 2009 - 01:01:06
resim ekleme için html kodları kullanılması dışında sorun yok...:=)

Alternatif olarak "eklenti" yoluyla resimleri iletilerinize ekleyebilirsiniz.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

GAREZ

acer

Çözdüklerim de oldu çözemediklerimde. Ama genel anlamda çözdüm. Sitede bizlere yardım edenlere teşekkür ederim. Oyum genel olarak evet olacak.