[Çözüldü] Masaüstünde kısayol oluşturma?

Başlatan dys1905, 26 Mayıs 2013 - 01:32:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dys1905

arkadaşlar masaüstünde kısayol nasıl oluşturabilirim acaba?

mesela chrome u oluşturduğumda şöyle bir hata veriyor. güvenli değil yine de devam etmek ister misin gibi bir şey diyor anladığım kadarıyla

empax

Dosyanın kaynağına güvenip güvenmediğiniz soruluyor, Mark Executable (Çalıştırılabilir olarak işaretle) derseniz artık sormaz. Güvenlik için 13.04 ile gelen bir özellik sanırım.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

dys1905

Alıntı yapılan: empax - 26 Mayıs 2013 - 01:43:53
Dosyanın kaynağına güvenip güvenmediğiniz soruluyor, Mark Executable (Çalıştırılabilir olarak işaretle) derseniz artık sormaz. Güvenlik için 13.04 ile gelen bir özellik sanırım.

işte kafam karıştı panelden açınca bu uyarıyı vermiyor masaüstüne kısyayol oluşturunca bu hatayı veriyor neticede aynı program:)

empax

Panele de ekleseniz yine soruyor, dediğim gibi 13.04'den itibaren gelmiş. Bize de kullanmak kalıyor.  :)
بسم الله الرحمن الرحيم

dys1905

Alıntı yapılan: empax - 26 Mayıs 2013 - 01:52:07
Panele de ekleseniz yine soruyor, dediğim gibi 13.04'den itibaren gelmiş. Bize de kullanmak kalıyor.  :)

panelden kastım uygulamalar menüsünden açmak. ordan açınca sorun olmuyor. bir de masaüstünde kısayolu tam olarak nasıl oluşturuyoruz ben masaüstünde sağ tıklayıp başlatıcı oluştur diyorum isim kısmına chrome yazıyorum sistemin otomatik olarak bulduğuna basıyorum. komut ile çalışma dizinine karışmıyorum yanlış bir şey yapmıyorum değil mi? kusura bakmayın sorularım belki saçma geliyordur ama işte linux ta daha yeniyim :)

empax

Hayır, yaptığınız yöntem de doğru ama daha kolayı başlat menüsünden istediğiniz yazılımı masa üstüne sürükleyip bırakabilirsiniz.  :)

Linux'u öğrenmek istiyorsanız ve format atmaya vaktiniz varsa sistemi kurcalamaktan ve format atmaktan çekinmeyin derim. Yoksa alışmak ve öğrenmek uzun zaman alır. Sorunlarla karşılaştığınızda  araştırın, deneme ve yanılmalarla daha çok tecrübe edinirsiniz.
Kolay gelsin.  :)
بسم الله الرحمن الرحيم

dys1905

Alıntı yapılan: empax - 26 Mayıs 2013 - 02:45:39
Hayır, yaptığınız yöntem de doğru ama daha kolayı başlat menüsünden istediğiniz yazılımı masa üstüne sürükleyip bırakabilirsiniz.  :)

Linux'u öğrenmek istiyorsanız ve format atmaya vaktiniz varsa sistemi kurcalamaktan ve format atmaktan çekinmeyin derim. Yoksa alışmak ve öğrenmek uzun zaman alır. Sorunlarla karşılaştığınızda  araştırın, deneme ve yanılmalarla daha çok tecrübe edinirsiniz.
Kolay gelsin.  :)

kurcalamayı severim öyle hemen sıkılanlardan değilim 2 günde bayağı bir şey öğrendim devam edecez artık şimdilik çok memnunum :) bir de son olarak bir şey daha soracam size masaüstüne bilgisayarım kısayolunu nasıl ekleyebilirim acaba( windowstan gelen alışkanlık :) ) mintte falan zaten hazır bulunuyor ama xubuntuda bitürlü yapamadım

empax

Alıntı Yapbilgisayarım kısayolunu nasıl ekleyebilirim

XFCE ortamında "Bilgisayarım" benzeri bir yer yok ama ona en yakın yer "Ev" dizinidir.  :)
بسم الله الرحمن الرحيم

dys1905

Alıntı yapılan: empax - 26 Mayıs 2013 - 16:06:06
Alıntı Yapbilgisayarım kısayolunu nasıl ekleyebilirim

XFCE ortamında "Bilgisayarım" benzeri bir yer yok ama ona en yakın yer "Ev" dizinidir.  :)

anladım. teşekkürler gerçekten çok yardımcı oldunuz ;)

empax

بسم الله الرحمن الرحيم