Youtube'ye eskisi gibi girmek ister misiniz?

Başlatan mozakca, 11 Ağustos 2008 - 17:40:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

badhero

Ben şu meşhur "http://pac.byterelay.com/" olayını yaptım. Bu seferde sadece YouTube'da değil sıradan bir sitede bile gezerken sürekli donuyor. Bir süre Mozilla yanıt vermiyor sonra geri geliyor. Bazen de "bilmem ne" betiği düzgün çalışmıyor gibisinden hata alıyorum. O yüzden Youtube'dan video izlemeye mecbur kaldığımda bu ayarı yapıyorum. Benzer sorun yaşayan var mı? Şöyle de sorulabilir: Vekil sunucu olarak "http://pac.byterelay.com/" kullanıp da sorun yaşamayan var mı ?

ironic

Alıntı yapılan: canosayan - 01 Ocak 2010 - 13:33:16
bu konu hep aynı döngüde gidiyor. Bir host dosyası için ipler veriliyor. Bir opendns öneriliyor.

Evet ilk yasaklarda opendns işe yaradı. Fakat daha sonrasında opendns hizmeti işe yaramadı. Bende soruyu şöyle sorayım. hosts dosyasına kaydedeceğim bir kaç ip ile bu işi kendi bilgisayarımda çözmek varken(hele ben bu host dosyasının yedeğini almış, gerektiğimde arkadaşlarıma gönderebiliyorken) ne diye herkese dns değiştirme fikrini anlatayım?

Bunun yanında zaten opendns kullanıyorum o ayrı.

Eğer sadece host değişikliği yaparsan sadece youtube için işe yarar. Dns değişikliği ile p-iratebay gibi dns engeline takılan sitelere de girebilirsin. Ayrıca ilk sayfadaki hostlarla youtube videolarında sorun yaşanabiliyor. Dns değiştirmek yerine de onlarca ip adresi ile hosts dosyasını şişirmek pek mantıklı olmasa gerek.

Hashimi

Ben ayarları yaptım. DNS leri da ayarladım. Ama hala giremiyorum.

BayboraKaan

DNS ayarlarını nasıl yaptığınızı söyler misiniz?

Fidel

Alıntı yapılan: bethiro - 01 Ocak 2010 - 13:50:05
Ben şu meşhur "http://pac.byterelay.com/" olayını yaptım. Bu seferde sadece YouTube'da değil sıradan bir sitede bile gezerken sürekli donuyor. Bir süre Mozilla yanıt vermiyor sonra geri geliyor. Bazen de "bilmem ne" betiği düzgün çalışmıyor gibisinden hata alıyorum. O yüzden Youtube'dan video izlemeye mecbur kaldığımda bu ayarı yapıyorum. Benzer sorun yaşayan var mı? Şöyle de sorulabilir: Vekil sunucu olarak "http://pac.byterelay.com/" kullanıp da sorun yaşamayan var mı ?

Bende hiç sorun yok. Gayet iyi çalışıyor. Herkese bu yöntemi tavsiye ederim...

ırmak

erginemr

Karmic'te DNS değiştirmek için şu yöntem daha pratik:

Alıntı yapılan: plymouth - 01 Ocak 2010 - 01:55:46
Ubuntu da sağ üstte bulunan network ikonuna sağ tıklayıp bağlantı bilgisi komutunu verin ve bağlantınız hakkında hangi arayuzden (bilgisayarında 2 ve daha fazla ethernet kartı olanlar için) bağlandığınıza bakın.
Daha sonra bu bağlantıyı aynı menuden değiştir-düzenle komutuyla açın ve IPV4 kısmına gelip DHCP yerine "Sadece ağ" adresleri seçeneğini seçin.
Böylece DHCP serverin size söylediği DNS adreslerini değil birazdan vereceğim adresleri kullanabileceksiniz. Altta açılan DNS (İsim sunucuları) kısmına
"208.67.220.220, 208.67.222.222" yazın. (yanyana yazın arada virgül ve bir boşluk var)
İşlemi tamamlayın. Sistem yeniden ağ bilgisi alacak DHCP den ama DNS ler sizin verdiğiniz adres olarak kalacak.

OpenDNS'e alternatif olarak Google DNS sunucularını da (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) kullanabilirsiniz. Kısa bir süre önce buları kullanmaya başladım ve şimdilik çok memnunum:

Alıntı yapılan: heartsmagic - 19 Aralık 2009 - 16:19:07
192 içeren satırların başına # koy. Ardından altına
nameserver 8.8.8.8
nameserver 8.8.4.4
şeklinde ekle.

plymouth

Sisteminize BIND9 kurarsanız ve resolv.conf dosyası yardımıyla DNS sorgularını da kendinize yönlendiriseniz hiçbir siteye girememe  durumu olmaz.  Biraz pire için yorgan yakmak diyebilirsiniz belki ama zaman zaman ister google olsun ister openDNS, sapıtıp "Böyle bir site yok!" uyarısı veriyorlar.

sudo apt-get install bind9

sudo service bind9 start

chkconfig bind9 on

Bitmedi.
Sonra vi veya gedit gibi bir editorle /etc/resolv.conf dosyasını açıp içine;
Alıntı Yapnameserver 127.0.0.1
yazıp kaydedin.
Sisteminizde çalışan NetworkManager uygulaması düzenli olarak /etc/resolv.conf dosyasını
değiştirir. Biraz fazla işgüzar. Ya network manager uygulamasını devre dışı bırakın yada; Ubuntu da sağ üstte bulunan network ikonuna sağ tıklayıp bağlantı bilgisi komutunu verin ve bağlantınız hakkında hangi arayuzden (bilgisayarında 2 ve daha fazla ethernet kartı olanlar için) bağlandığınıza bakın.
Daha sonra bu bağlantıyı aynı menuden değiştir-düzenle komutuyla açın ve IPV4 kısmına gelip DHCP yerine "Sadece ağ" adresleri seçeneğini seçin.
Böylece DHCP serverin size söylediği DNS adreslerini değil kendi DNS'inizi kullanabileceksiniz. Altta açılan DNS (İsim sunucuları) kısmına
"127.0.0.1" yazın.
İşlemi tamamlayın. Sistem yeniden ağ bilgisi alacak DHCP den. DNS sunucunuz hayırlı olsun...

This life is not the real thing.
It is not even in Beta.
If it was, then OpenBSD would already have a man page for it

Shawn

Pakistan bile kaldırdı şu yasağı
biz hala nelerle uğraşıyoruz
Azıcık olasılık dışı olmak her zaman gereklidir.

gauss1777

özür dileyerek alakasız bir soru soracağım /etc/resolv.conf hedefini nasıl yönetici hakları ile değiştirebilirim :/
jfm

sema

susema

gauss1777

jfm

ersinkandemir

Alıntı yapılan: plymouth - 09 Şubat 2010 - 23:45:24
       Sisteminize BIND9 kurarsanız ve resolv.conf dosyası yardımıyla DNS sorgularını da kendinize yönlendiriseniz hiçbir siteye girememe  durumu olmaz.  Biraz pire için yorgan yakmak diyebilirsiniz belki ama zaman zaman ister google olsun ister openDNS, sapıtıp "Böyle bir site yok!" uyarısı veriyorlar.

sudo service bind9 start

chkconfig bind9 on

Bitmedi.
yazıp kaydedin.
Sisteminizde çalışan NetworkManager uygulaması düzenli olarak /etc/resolv.conf dosyasını
değiştirir. Biraz fazla işgüzar. Ya network manager uygulamasını devre dışı bırakın yada; Ubuntu da sağ üstte bulunan network ikonuna sağ tıklayıp bağlantı bilgisi komutunu verin ve bağlantınız hakkında hangi arayuzden (bilgisayarında 2 ve daha fazla ethernet kartı olanlar için) bağlandığınıza bakın.
Böylece DHCP serverin size söylediği DNS adreslerini değil kendi DNS'inizi kullanabileceksiniz. Altta açılan DNS (İsim sunucuları) kısmına
"127.0.0.1" yazın.
İşlemi tamamlayın. Sistem yeniden ağ bilgisi alacak DHCP den. DNS sunucunuz hayırlı olsun...
Olmadı :(
Where there's a shell, there's a way.

sema

Alıntı yapılan: sema - 30 Haziran 2010 - 11:54:00
sudo gedit /etc/dhcp3/dhclient.conf

Bu sayfayı açıp, send host-name "<hostname>"; başlığı ile başlayan bölümün altına;

prepend domain-name-servers 209.206.184.249, 209.142.152.253; (CenturyTel DNS)

bunu ekleyin, prepend ile başlayan diğer satırların başına da # işaretini koyabilirsiniz. Şu an sorunsuz izleyebiliyorum.
susema

iBerk

Alıntı yapılan: Amad - 21 Şubat 2009 - 20:07:23
Arkadaşlar bir de "208.67.222.222" olarak dns lerinizi ayarlarsanız bırakın youtube piratebay'a bile girersiniz ;) =)
Arkadaşım ne kadar teşekkür ederim anlatamam çok sağol!  :) Sonunda The pirate bay'a girebildim yaşasınnn yupiiiiiiiiiiiiiii  :) :)
Macfag:Dock'uma bakın! Harika bir Mac dock'um var!
Ben:Benim Dock'umda harika şuna bakın!
Macfag:Ahh,biliyorum -.- yinemi aptal Stardock vs. windows'tanmı bahsediyorsun?
Ben:Windows'mu? Windows nedir? Ubuntu 11.04 kullanıcısıyım ;)
Macfag:???? Ubuntu'mu Linux'mu oda nedir????? :S
Ben:Sadece Linuxfag'lere özel :)
           MACS FAIL

DoGuKaN

Khan

Alıntı yapılan: plymouth - 09 Şubat 2010 - 23:45:24

sudo service bind9 start

chkconfig bind9 on

Bitmedi.
yazıp kaydedin.
"127.0.0.1" yazın.
Arch Linux'ta yaptım, oldu.
Teşekkürler...

yakusha

Alıntı yapılan: Khan - 25 Temmuz 2011 - 12:52:44
..

yasaklı bir site yazdım, girdi... önceden goole dns kuruluydu

yaptım, oldu mu? nasıl anlarım...
Artık bu forumu kullanmıyor.

plymouth

Alıntı YapArch Linux'ta yaptım, oldu.
Teşekkürler...

Bi' hayli uzun zaman olmuş ama birinin işine yaramış. Sevindim...
This life is not the real thing.
It is not even in Beta.
If it was, then OpenBSD would already have a man page for it