İdm gibi indirme programı ?

Başlatan casper53, 09 Temmuz 2012 - 12:32:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmet_matematikci

@cokomoko o nasıl bir zalîmlîktîr. Şaka için net mi yavaşlatıyor. Cinayet sebebi bu   ;D ;D
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

cokomoko

Alıntı yapılan: ahmet_matematikci - 22 Ocak 2016 - 18:16:28
@cokomoko o nasıl bir zalîmlîktîr. Şaka için net mi yavaşlatıyor. Cinayet sebebi bu

Haklısın, arada yapıyorum devamlı değil, işte bu yüzden ismini söylemiyorum programın, siz de zalim olmayın diye  :D
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

bugra9

Aslında diğer indirme yöneticilerini de karşılaştırmana ekleseydin daha güzel olurdu. :)

cokomoko

Mesela flareget deneyeceğim ama onda kısıtlı 2 koldan indiriyor, wget zaten denedim, xdman java bağımlılığı oldğundan yüklemiyorum, gerçi denemiştim onu ama indirmenin sonuna doğru dosyayı mahvetmişti, o yüzden vazgeçtim ondan, ama idm gibi tasarımı da öyle. Başka ne vardı, aklıma gelmiyor, hepsini yazın evde denerim, daha net ve kesin sonuç ortaya çıkar.
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

bugra9

Aria2'yi deneyebilir misin. Ubuntu depolarında olması lazım.

"aria2c max-connection-per-server=4 indirme_adresi" komutuyla indirmeyi başlatabilirsin.
https://wiki.archlinux.org/index.php/aria2

Bir de evde denemenin anlamı olmaz diye düşünüyorum. Çünkü ben evde denediğimde her yazılım son sürat indiriyor ve test edemiyorum. :)

cokomoko

aria2 maksimum 20 küsür parçalı indirme desteği yok muydu?
Düzeltme: maksimum 4'müş, işte deneme:

Resimde ip adresi gözüktüğü için kaldırıldı. [plazma]

bugra9

Tahminen istenilen sayıda parçalı indirme yapabiliyordur. Sayı azken yavaş indireceği gibi sayı çok fazla olduğunda da yavaşlama olacağını düşünerek 4 yazdım. Kendi verdikleri örnekte de 4 yazmışlardı.

Yalnız senin program çok iyiymiş. :)

sezmen

Benim de linuxda ihtiyacım olan bir uygulamayı bu konuyu rastgele görüp halletmiş oldum. flareget i sitesinden indirip kurdum. Linuxmint 17.3 kullaıyorum. Chrome ile entegre oldu ve gayet başarılı şekilde işlem yapıyor. Ayrıca youtubeda video izlerken aynı idm nin yaptığı gibi indirme seçeneği çıkıyor, istenilen boyut ve uzantılar için de seçenek sunuyor. Şahsen beğendim ve şuan kullanıyorum.
Linux merakla başlar, bağımlılık yapar. Linux gönül işidir.

https://500px.com/sezginmendil

seron

Alıntı yapılan: sezmen - 22 Ocak 2016 - 20:11:01
Benim de linuxda ihtiyacım olan bir uygulamayı bu konuyu rastgele görüp halletmiş oldum. flareget i sitesinden indirip kurdum. Linuxmint 17.3 kullaıyorum. Chrome ile entegre oldu ve gayet başarılı şekilde işlem yapıyor. Ayrıca youtubeda video izlerken aynı idm nin yaptığı gibi indirme seçeneği çıkıyor, istenilen boyut ve uzantılar için de seçenek sunuyor. Şahsen beğendim ve şuan kullanıyorum.
Güzel abim ben de dün kurmuştum, aynen böyle düşünüyordum ki bugün "bu yazılım demodur satınalmanıza 1ay kaldı" dedi, kaldırdım. kget de arayüzü bakımından aynı. Otomatik indirme seçeneği gelmeyiversin sıkıntı değil.

ahmet_matematikci

@cokomoko program ismini söyledi mi? ??? ???
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

cokomoko

tornado ismini koydum ve terminalde de bu ismi kullandım, görüntülerde de dikkat ederseniz tornado komutunu kullandığımı görürsünüz, matematikçi. :)

ahmet_matematikci

seron

Arkadaşlar, hızı sınırlandıramadığımı söylemiştim. Kget için bu konu daha önceden farkedilmiş ve bug kaydı oluşturulmuş. Fakat oluşturulma kaydı eski. Yani şimdilik ellemeyi düşünmüyorlar sanırım.

Aynı sorun, Flareget de de durum aynı. Bunları bilgi için yazıyorum. Bu başlığa daha sonra bakan olursa terminal dışındaki yazılımlarda indirme hızına müdahale edilemiyor diye küçük bir not almış olalım...

XDM önermişsiniz, onu denedim ben; windows ortamındaki gibi çalışmıyor, sinir ediyor. hiç birşeyi yakalamıyor, indirmiyor. aynı yazılımla windowsta başarılı çalışılıyor.

Tam tersi, video download helper yazılımı Linux tarafından iş görüyor, windows tarafında sıkıntı. Yakalamıyor, indirmiyor, ideal şekilde çalışmıyor. Yani elimizdeki nimet ne ise, imkanlar dahilinde kullanacağız artık.

fsutil

@seron

Flareget sorunsuz hız sınırlandırması yapıyor bende.

seron

Alıntı yapılan: Asia - 23 Ocak 2016 - 15:09:30
@seron

Flareget sorunsuz hız sınırlandırması yapıyor bende.
:o ???
Hem yapmıyor, hem de süre sınırlı diye dün kaldırdım daha ???

ata1

Alıntı yapılan: cokomoko - 23 Ocak 2016 - 13:54:48
tornado ismini koydum ve terminalde de bu ismi kullandım, görüntülerde de dikkat ederseniz tornado komutunu kullandığımı görürsünüz, matematikçi. :)
yani program anlaşılmasın diye alıas kullandım diyorsun ?  ;D

cokomoko

Evet ata1
Ama en az onun kadar iyi idm performansında bir iki program var, onları anlatacağım, forumun idm sorununu çözmeye yetecektir. 

ata1

benim gariban  1 m ile indirdiğinden hiç gerek duymadım indirme programlarına  iso ise işlem bir site var orada torrent yapıp indiriyorum .
Tabi anlatım olursa arkadaşlara faydası olacaktır.

namekrronn

axel i tavsiye ederim benim testlerimde aria2 den daha hizli calisiyor baglantiya gore bazen yavaslama ve kopma yasadigim oldu ama interrup edip yeniden baslattigimda tekrar sorunsuz indiriyor apt-get in axel ile calisan alternatifi icin apt-fast diye ararsaniz bulursunuz hemen tavsiye ederim

https://www.youtube.com/watch?v=yiJ1B-DCboM

Barlow

Alıntı yapılan: cokomoko - 22 Ocak 2016 - 17:31:25
İşte size bir deneme farkı görün, ilkinde bahsettiğim program, ikincisinde wget kullanıyorum, hem conky hem de terminalde indirme süreci sn.de kaç kb veya mb görünüyor, ayrıyeten idm'de bu ağ üzerinde bir sn olsun, 1mb hiç görmedim.Program yavaş yavaş hızlanıyor, idm gibi çok kollu indiriyor, avantajı bu. Ufak tefek problemleri var, gelişimi durmuş durumda.

Son olarak bir de pacman'a bağlamıştım bu programı, orada 4 koldan indirmeye ayarlı ki fazlasıyla da yetiyor 4 kol, buyrun:

Denemek istiyordunuz, hepinizin yerine denedim  :) Merakınızı umarım tatmin etmiştir.  :D

Söylemeden edemeyeceğim acaba bu bahsedilen Terminal uygulaması Axel mi?
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

cokomoko

Hmm şimdi değil diyeceğim ama şöyle benim burada kullandığım axel tabanlı bir uygulamaydı. O zaman axel'in gelişimi durmuştu ve https dahil bayağı problemi vardı. Yani kullanımı her bağlantıda işe yaramıyordu. O zaman başka bir github geliştiricisi axel'e yama yapıp bazı yönlerini geliştirmişti. Tabi problemleri vardı ama mevcut gelişimi durmuş axel kadar sorunu yoktu.
Şimdi asıl önemli noktaya gelirsek geçen senenin son aylarıydı galiba uzun süre sonra pacman ile güncellememde axel güncellemesi geldi. Biraz şaşırdım çünkü gelişimi durmuştu, meğer github üzerinden başkaları geliştirerek https protokolü dahil bazı sorunları gidermiş, en son denediğimde bazı ufak problemler hariç gayet iyiydi. Yani idm yerine  denenebilir, hatta daha da geliştirilirse ve github'a geri dönüşler yapılırsa kısa sürede mevcut hatalar da düzeltilebilir.
Son olarak bundan başka alternatifler de mevcut yabancı kaynaklarda araştırırsanız görürsünüz.