[Çözüldü] Lenovo Z580 İmleçsürer Sorunu

Başlatan Herakleitos, 12 Aralık 2012 - 13:44:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Herakleitos

Ubuntu 12.04'te İmleçsürer, sağ tıkın her seferinde çalışmaması haricinde, düzgün çalışyordu. 12.10'a geçtikten sonra imleç hareket etmez oldu ve sağ tık da sol gibi çalışıyor.

burk

Fare ve imleçsürer ayarlarına baktınız mı? Hız ve hassasiyet ile ilgili düzenlemeyi oradan yapabilirsiniz.

heartsmagic

İlginç, genel forumda bir başka kullanıcı ise imleçsürerin 12.10 üzerinde çalıştığını, buradaki modülün 12.04'e nasıl yükleneceğini falan sormuş kendince. 12.10'a sıfır kurulumla mı geçtin yoksa yükseltme yaparak mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Herakleitos

@heartsmagic, Başta yükseltme yapmıştım. Dosya ayarlarının hepsine değiştir diyince sorunlar çıktı, format attım. Yani sıfır kurulum.
@burk hız ayarlarıyla ilgili değil imleç hiç hareket etmiyor sağ tık ise sol tıkla aynı fonksiyona sahip. Ayrıca fare kullanımında bir sorun yok.
Sorulmadan önce söyleyeyim, fare çıkarıp yeniden başlatmayı denedim.

burk

heartsmagic

@burk, model başlıkta yazıyor. Arada benim de gözümden kaçıyor :)

@Herakleitos, şunu dener misin:
sudo -i
echo options psmouse proto=exps > /etc/modprobe.d/psmouse.modprobe

Ardından sistemi yeniden başlatıp denersin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

burk

Evet iletim komik durmuş başlık altında, dikkatsizliğime verin :)

Herakleitos

@heartsmagic işlemden sonra çalışmaya başladı, teşekkürler. Yalnız fareyle farklı hızda çalışıyor. Gerçi o çok önemli değil ihtiyacım olduğunda hız ayarlaması yapabilirim. Bir de gerekirse fare takılıyken otomatik olarak devreden çıkması için ayar yapabilir miyim, diye soracaktım.

if

Alıntı yapılan: Herakleitos - 15 Aralık 2012 - 10:51:42
Bir de gerekirse fare takılıyken otomatik olarak devreden çıkması için ayar yapabilir miyim, diye soracaktım.

Neyin devreden çıkması? Farenin mi?

Herakleitos

@if fare takılıyken imleçsürerin.

burk

@Herakleitos o tip otomatik bir süreç nasıl olur bilmiyorum ancak örneğin benim bilgisayarımda Fn + F10 imleçsüreri kolayca kapatmamı sağlıyor, bu tip bir kısayol ile isteğiniz gerçekleştirilebilir.

Herakleitos

@burk forumda sorunun çözümünü ararken bazı yöntemler görmüştüm; ama tekrar bozulur diye uğraşmadım. Bende de Fn+F6 varmış. Teşekkürler.