Ubuntu ve Kubuntu'yu aynı bilgisayara kurabilir miyim?

Başlatan syhbyz, 01 Ocak 2009 - 23:25:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

syhbyz

Kubuntu ve Ubuntu'yu aynı pc ye kurabilir miyim? Denedim olmadı. Bir yöntemi var mıdır?

OKAN

Bu ikisini iki ayrı işletim sistemi değilde iki ayrı masaüstü ortamı olarak kurabilirsiniz. Örneğin: Ubuntu yu kurdunuz. Paket yöneticisinden KDE yi kurup istediğiniz zaman Gnome ve KDE masaüstü ortamları arasında geçiş yapabilirsiniz.

Sypro

Mesela neler yaptınız? Zira kurmanız işten bile değil.

Dip not: Konuları nereye açtığınıza dikkat etmeniz rica olunur.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

Xenophobia

Hem Ubuntuyu, hem de Kubuntuyu kullanıyorum.

Aynı işletim sisteminde değil, farklı iki işletim sistemi olarak kullanıyorum.

Kısacası sorunun cevabı, evet. :)

syhbyz

tamam tekrar bir deneyeyim çocuklar öyle istiyor biri ubuntu yu sevmiş diğeri kubuntuyu.zıt olmasalar olmaz. :D
teşekkürler

Çağlar

We got a badass over here!

heartsmagic

Alıntı yapılan: syhbyz - 02 Ocak 2009 - 00:10:33
tamam tekrar bir deneyeyim çocuklar öyle istiyor biri ubuntu yu sevmiş diğeri kubuntuyu.zıt olmasalar olmaz. :D
teşekkürler

@OKAN'ın tavsiyesi de uygulanabilir bu durumda. Yapılacak tek şey:

sudo aptitude install kubuntu-desktop ile Kubuntu'ya ait masaüstünü kurmak. Öğretildikten sonra çocuklar GDM veya KDM ile isterlerse Gnome isterlerse KDE açarlar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

syhbyz

sudo aptitude install kubuntu-desktop

ile Kubuntu'ya ait masaüstünü kurmak. Öğretildikten sonra çocuklar GDM veya KDM ile isterlerse Gnome isterlerse KDE açarlar.

syn heartsmagic bu kodu girdim.hata veriyor.hata şöyle:
dpkg was interrupted, you must manually run 'dpkg --configure -a' to correct the problem.
forumda aradım.Söylenenleri yaptım.Yalnız yinede düzelmiyor.sudo dpkg  --configure -a olarak ta denedim.
Bu hatayı sadece bunda değil çoğu uygulamada yapıyor.

heartsmagic

Yarım kalan bir kurulum olmuş. Problemin çözümü forumda mevcut. Ufak bir aramayla sonuca ulaşabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

syhbyz