Linux İçin Steam Betasında Oynanacak Oyunlar

Başlatan mustang102030, 30 Ekim 2012 - 00:59:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mustang102030

Steam'i Linux platformuna getirme kararının alınmasının ardından, en yeni oyununu hemen bu platforma taşıma çalışmalarına
başlayan Croteam, Linux için Steam betasında oynanacak oyunları gün yüzüne çıkardı.
Hırvat asıllı geliştiricinin Facebook üzerinden yaptığı açıklamaya göre, geçtiğimiz günlerde kayıtları başlayan Linux için
Steam betasında, Serious Sam 3: BFE, Portal ve Team Fortress 2 oynanabilir olacak.

kaynak
http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Linux_icin_Steam_Betasinda_Oynanacak_Oyunlar-32170.htm

Ertroll

Portal derken Portal 1 mi acaba? Eger oyle ise kotu olmus.

if

@mustang102030, haberin kaynağını geçer misiniz?

Comrade

Viva la Revolución!
Kurallar ve yasalar otorite tarafından belirlense de,
yığınlar nezdinde kabul görmediği sürece çöptür..

if

@Comrade, konuyu açan üyemiz bağlantı vermeyi unutmuş am sizin emir kipiyle yazmanız tatsız olmuş. Ayrıca başka bir sitenin reklamı olması için de emir veremezsiniz. O sitenin ihtiyacı olup olmamasını geçtim, haber kaynağı olarak hangi sitenin kullanılacağına haberi ekleyen karar versin.

odyssey

@if
Belki bana düşmez ama iletini tekrar okurmusun zira ikinci A harfini yazmayı unutmuşsun ::) kelimenin anlamı değişiyor

Aaron

Bu kadar oyun yerine sadece Counter-Strike koysalarmış daha iyi olurmuş.

odyssey

Bence oyun desteğinin yanında bir de internet cafelerin kullanmalarına imkan tanınmasıda çok önemli
Zira ülkemizde internet cafeler hâlâ çok tutuluyor ve bunun sebebide metin2 rappelz ve wolfteam gibi mmorpg oyunlarıdır
Globâl çapta yapılan uygulamaların hepsi doğrudan bizi etkilemez maalesef

biryolcu

Önemli olan bu oyunların linuxa gelince crackları ile bilrikte gelmesidir.Yoksa anlamı kalmaz.Sonuçta herkes kaçak oynıyacak.
Ama çok önemli bir gelişme hadi bakalım sonu ne olacak

alquirel

Alıntı yapılan: biryolcu - 30 Ekim 2012 - 12:54:54
Önemli olan bu oyunların linuxa gelince crackları ile bilrikte gelmesidir.Yoksa anlamı kalmaz.

Asıl "crackleri" ile birlikte gelirse Linux kullanıyor olmanın bir anlamı kalmaz.

odyssey

Bu durumda oyunların sayesinde ülkemizde Linux un yaygınlaşması gibi bir umuda kapılmamamız gerekiyor

alquirel

Bence bu korsan kullanımı tüm ülkeye, herkese genelleştirmeye fazla meraklısınız.

Aaron

Alıntı yapılan: alquirel - 30 Ekim 2012 - 13:58:34
Bence bu korsan kullanımı tüm ülkeye, herkese genelleştirmeye fazla meraklısınız.

Merak değil istatistikler öyle gösteriyor. Korsan, ülkenin kişi başına düşen gelir ortalaması ile yakından alakalı. Misal ben sevdiğim her grubun albümünü satın almaya kalkarsam ay sonunu getiremem aynı şey video oyunlar için de geçerli. Eğer Valve normalde -doğru değerleri bilmiyorum- 120 TL'ye sattığı oyunu Linux platformu için 50-60 TL'ye satarsa insanlar bir nebze tercih edebilir. Kimse kusura bakmasın ama Türkiye'de her sektörde korsana olan talep çok yüksek. Kendimizi kandırmayalım.

krwlng

Bizim tarafta çıkacak oyunların diğer taraftakilerden ucuz olacağını düşünüyorum. Hatta bazı oyunların "Bundle" paket olarak geleceğini öngörüyorum.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

odyssey

@alquirel
Çevremdeki 100 bilgisayar kullanıcısının biri bile oynadığı oyunun yada kullandığı programın yada windowsun ücretini ödemiş değil
Hepsi herşeyi korsan kullanıyor
Bu sebeple birazda genel konuşuyorum
Birazda şurdan istatistik aldım tabii

biryolcu

Ya bu forum nasıl kafada?
Bir dışarı çıkın kaç bilgisayar orjinal yazılım oyun alıyor.
Bende orjinal aldım 2-3 kere 10 tlye red alert 3'ü
O fiyata satarlarsa alalım.
Aldığım orjinal oyun bile bazı yerlerde hata veiryordu bimeksten almıştım.

matrax_41

Otomobiller pahalı diye otomobil çalan var mı aramızda ?

Aaron

Alıntı yapılan: krwlng - 30 Ekim 2012 - 14:10:50
Bizim tarafta çıkacak oyunların diğer taraftakilerden ucuz olacağını düşünüyorum. Hatta bazı oyunların "Bundle" paket olarak geleceğini öngörüyorum.

Ben daha ucuz olacağını iddia etmiyorum. Valve, Linux'a geçti diye insanlar oyun almaz ama Linux'a geçip fiyatları biraz aşağıya çekerse tercih edilebilir olur.

odyssey

Bilgisayarlarıda çalmıyorlar ama yazılımları çalıyorlar işte
Sizin çevrenizdeki herkes yazılımları orjinal kullanıyor galiba
Ama benim çevremde bir oyun için 50 tl yada windows 7 ultimate için 500 tl verecek bir babayiğit yok maalesef

Aaron

Alıntı yapılan: matrax_41 - 30 Ekim 2012 - 14:33:27
Otomobiller pahalı diye otomobil çalan var mı aramızda ?

Misal ben sevdiğim bir sanatçının albümü pahalı diye gidip bir müzik marketi soymadım ama indirdim. Burada kimse "ben hayatımda hiç korsan kullanmadım" demesin. Eğer araba indirilebilir bir şey olsaydı neden olmasın. Bu arada bu yazdıklarım insanları özendirmek değil gerçekleri yazmak.

matrax_41

Yani kimse görmeden yapılabilirse bir sorun yok mu . Bilgisayar kullanıp hiç korsan içerik kullanmayan pek yoktur ama bu korsanın doğru olduğu anlamına götürmez bizi.

Aaron

@matrax_41 Zaten hepimizin ortak paydada birleştiği konu bu. Korsan özendirilmesi gereken bir alışkanlık değil; korsan başlı başına bir emek hırsızlığıdır. Ama yaşadığımız ülkedeki ekonomik imkansızlıklar insanı korsan kullanıma itiyor. Bu bizim suçumuz değil.

odyssey

Benim patronumun oğluda korsan oyun oynayıp korsan windows kullanıyor
Adam trilyoner

matrax_41

Ürünlerin fiyatları farklı bir konu. Ben de özellikle oyunların çok pahalı olduğunu düşünüyorum. Ama pahalı diye en hafif tabiriyle izinsiz kullanmak ne kadar doğru.

@odyssey, zengin bir insanın bunu yapması olayı doğru, ahlaki ve yasal mı yapıyor ?

Aaron

Alıntı yapılan: odyssey - 30 Ekim 2012 - 14:50:13
Benim patronumun oğluda korsan oyun oynayıp korsan windows kullanıyor
Adam trilyoner

Epic fail!