Internete baglanma sorunum

Başlatan Brendan, 12 Mart 2013 - 10:05:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Brendan

Merhaba. ben Kibris'ta ikamet etmekteyim. Iki gun once ikinci defa bilgisayarima Ubuntu 10.10 surumunu Windows 8'in icine yukledim. Burada internet olarak Nethouse kullanmaktayim. Internete cikma proseduru Turkiye'ye gore birazcik farklidir. Soyle ki :

Nethouse tarafindan saglanan kullanici adimi resimde gorunen yere yazarak kucuk bir programcik indirmek durumundayim. Bu yazilimi kurduktan sonra kullanici adimi tekrardan ve sifremi de yazarak Windows ile internete cikabiliyorum.
  Tabi bu yazilim dogal olarak Ubuntu'da calismiyor. Ben daha onceki Ubuntu deneyimimde bu sorunu resimde gorunen Mac OS ayarlarini Ubuntu'ya uyarlayarak asabilmistim. Ancak bu defasinda ne kadar ugrassamda ayni seyleri yapabilmis degilim.

Resimde Mac OS ayarlari mevcut. Umarim derdimi acikca anlatabilmisimdir ve ne yapmam gerektigini bilen birisi vardir. Okudugunuz icin tesekkurler.

if

@Brendan, ayarları MacOsx'de olduğu gibi yaptıktan sonra Ubuntu üzerinden Ağ simgesine tıklayın > Ağları yönet > DSL > Kullanıcı adı + şifre girdikten sonra bağlanabiliyor musunuz?

Brendan

ilginize tesekkur ederim,
..Aglari yonet>DSL kismina kullanici adi ve sifremi yazarak yeni bir baglanti olusturuyorum. Daha sonra olusturdugum baglanti ile baglanmak istedigimde oncelikle varolan kablolu baglantim kesiliyor daha sonra olusturdugum baglanti icin baglanamadi uyarisi cikiyor. Bunun disinda bahsettiginiz MacOsx'de oldugu gibi herhangi bir ayar yapmiyorum.

heartsmagic

PPoE ayarlarını falan yapıyorsun değil mi ağ yöneticisi üzerinde?
Bu arada 10.10 sürümünün desteği sona erdi. Mümkünse güncel bir sürüm kurmaya çalış.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Brendan

anladim. bugun guncel bir surum kurup tekrar denedikten sonra buraya yazayım. tesekkur ederim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Mart 2013 - 10:13:47

Su anda Ubuntu 12.04 surumunu kullanarak yaziyorum. Sorunu dediginiz gibi baglantiyi DSL bolumunden kurarak asabildim. Ogreniyorum yavas yavas  :) Tesekkur ederim