Turkcell VINN kota sorgulama uygulaması

Başlatan maydin95, 11 Mayıs 2010 - 02:31:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

maydin95

Arkadaşlar forumda araştırdım ve jkota ve kotacı var. jkota de sadece TTnet ve kablo net vardı, kotaciyı ise derleyemedim. Küçük bir hata verdi. Vınn kota sorgulamayı yapabilecek bir program var mı? Vınn da sonırsız seçeneği olmayınca ve kota aşım ücretleri fazla olunca pek iyi olmuyor. Tek tesellimiz kota dolmak üzere iken Windowstaki TUrkcell Connecte ileti gönderiyorlar tabii ona da Ubuntuda bakamıyoruz.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

heartsmagic

Yanlış bilmiyorsam kota için şu an bir uygulamamız mevcut değil.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ironic

ironic

Ben çalıştığını doğrulayayım.

Yalnız wicd ile çalışmadı. Networkmanager ile çalıştı. Ayarlarından aylık , haftalık kayda alınmasını sağlayabiliyorsun..

heartsmagic

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Mayıs 2010 - 02:51:43
Yanlış bilmiyorsam kota için şu an bir uygulamamız mevcut değil.

* heartsmagic U dönüşü yapar :)

@ironic, kayıt yapabilme özelliği güzel olmuş. Anlık yapsaydı bunu pek yararlı olmazdı sanıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ironic

Kayıt yapabilmesinin yanında özellikleri de oldukça iyi.. Kotayı giriyorsunuz, dolunca interneti kesiyor..  :D Aslında ayrı bir başlıkta tanıtımını yapsak güzel olacak..

maydin95

NTM'yi kurduktan sonra varsayılan ayarlardan başka hangilerini yapmak lazım. Limit 98 olarak alınmış mesela. Biz onu 4000 mi yapacağız. Ayrıca aylık kayıtları otomatik tutuyor mu?

Ozmo'nun verdiği bağlantıdaki yazılım iyi de SMS alıyor mu acaba. SMS göndermediğim için bilmiyorum ama kota dolmak üzere iken ileti geliyor. Onu da Wİn den görüyoruz.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

Ozmo

denemek lazım aslıda ama elimde modem yok...

ironic

Aslında dediğim gibi yeni bir başlıkta tanıtsak daha iyi olacaktı.. Bu şekilde arada kaynayacak.. Kısa kısa gördüğüm özellikleri yazayım bari..

Arayüzde sadece Traffic sekmesindeki "active" kutucuğu işaretli olsun. Diğerleri dial-up için düşünülmüş saınırm.. Gerekli değil.

"Traffic" penceresinden kota sınırını belirle. Eğer kota dolduğunda ağ bağlantısının otomatik kapatılmasını istiyorsan, bir alttaki "auto disconnect" kutucuğunu işaretle..

En alt bölümde de zaman periyodunu belirle. "Monthly" seçersen bir ay için sayma başlatır (kota önceden dolarsa zaten sayma bitiyor). Auto update' de sanırım sayma işleminin  her ay  devamı için.

"General" sekmesinde "interface" kutucuğuna kullandığın ağ arayüzünü yaz. (sistem tepsisindeki networkmanager ' dan öğrenebilirsin.. ör: eth0)

"Autorun" kutucuğunu seçersen , açılışta otomatik başlar. En altta da sistem tepsi simgesine sol tıkladığında değerleri pencere açarak mı göstersin yoksa bildirim baloncuğu (sol üst tarafta çıkan siyah notify-osd baloncuk)  olarak mı göstersin onu seçiyorsun.

Son olarak ne kadar doğru ölçümler yapıyor bilmiyorum.. Tedbiri  elden bırakmamak da yarar var.  :)

hakperest

@ironic, bence önemli ve güncel bir konu.
Ayrı bir başlıkta tanıtımı yapılması güzel olur, hatta "sabit konu" da yakışır.
Elimde modem olsa ben de yapabilirdim, bu yüzden senden talep ediyorum.
Küçük bir anketimiz var, katılımınız için şimdiden teşekkür ederiz. Anketimize http://h2b.co/anket adresinden ulaşabilirsiniz.

http://mustafaalkan.kimdir.com

maydin95

Bir de time slot var. O ne işe yarıyor. Devamlı time slow was used yazsını görüyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Mayıs 2010 - 10:12:43

Ayrıca general sekmesindeki Interface kısmında ppp0 yazıyor. Onu hiç değiştirmedim. Ama çalışıyor. Öyle kalabilr mi?