Life View Fly Video 2000 Tv kartım çalışmıyor

Başlatan Yr_aSa, 25 Nisan 2008 - 19:55:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ufuk_k

Ses yok diyerek belirttiğiniz sorun hep aynı sorun. Dogru ses kartını seçmemekten kaynaklanıyor. Ama siz 3 başlığın altına da aynı sorunu yazıyorsunuz. Zaten kendi açtığınız 2 başlık var. 5 başlıkta da açsanız yine aynı çözümleri yazıcaz. O yüzden bir sorunu ilgili 1 başlığın altında tartışalım lütfen. Bakınız:

http://www.ubuntu-tr.net/ses-kartlari/creative-ses-kartim-var-ama-ses-realtek-ten-cikiyor
http://www.ubuntu-tr.net/ses-kartlari/birbirinden-bagimsiz-2plus1-lerimden-sadece-birinden-ses-gelio
http://www.ubuntu-tr.net/analog-ve-dijital-tv-kartlari/life-view-fly-video-2000-tv-kartim-calismiyor

Bu 3 başlıkta da aynı sorunu yazmışsınız.

maxspacemax

Skystar2 hiç bir ek sürücü gerektirmeden Ubuntu 7.10 ve 8.04 te sorunsuz çalıştırıyorum. Kaffeine kurun. Codecleri yükleyin. gerkli ayarlamaları yapın. Transponderlar başınızı ağırtacak ya internetten indireceksiniz yada elle düzenleyeceksiniz. biraz araştıın.   

Yr_aSa

Tamam Ufuk, kusura bakma ben farklı başlıklar altında olması aynı sorunları yaşayan arkaşların sorunlarına direkt çözüm olabilir diye düşünmüştüm.. sonuçta ses kartını aktif yapamayan biri 1. yazdığın konuya bakar  diğer ikisine bakmaz. Her neyse karmaşa oluyor diyorsanız silersiniz zaten. Tekrar pardon.

Yr_aSa

arkdaşlar günler geçti araştırma yaptım ama Tv kartımdan hala ses alamıyorum.. Kaffeine ine kurdum fakat tv ile alakalı hiç birşey göremedim.. Görüntüyü XawTV den alıyorum..

maxspacemax

Alıntı yapılan: Yr_aSa - 28 Mayıs 2008 - 22:14:36
arkdaşlar günler geçti araştırma yaptım ama Tv kartımdan hala ses alamıyorum.. Kaffeine ine kurdum fakat tv ile alakalı hiç birşey göremedim.. Görüntüyü XawTV den alıyorum..

Seninki analog TV kartı değilmi ? yani SS2 değil

Yr_aSa

Alıntı yapılan: maxspacemax - 31 Mayıs 2008 - 19:53:28

yoo analog Tv kartı yani bn öyle diye biliyorum.. kasanın içine monte ettik ekran kartının hemen altına.. Affedin saflığımı ama analog olmuş olmuyo mu? model no su LR138 istersen birde sn bak internetten yanlış biliyo olabilirim analog tv kartı olayını..

maxspacemax

Alıntı yapılan: Yr_aSa - 31 Mayıs 2008 - 22:38:17
Alıntı yapılan: maxspacemax - 31 Mayıs 2008 - 19:53:28

yoo analog Tv kartı yani bn öyle diye biliyorum.. kasanın içine monte ettik ekran kartının hemen altına.. Affedin saflığımı ama analog olmuş olmuyo mu? model no su LR138 istersen birde sn bak internetten yanlış biliyo olabilirim analog tv kartı olayını..

Tam emin değilim ama
Televizyon seyrederken Tv kartının arkasında hoparlor çıkışı var eğer hoparlorleri oraya takarsan sanırım ses duyacaksın taktığınız kartta ses çıkışı olmalı

Yr_aSa

evet war taktım ama değişen bişey olmadı:( zatan karttaki ses çıkışı ses kartına bağlı bi kabloyla.. Birde tv görüntüleyicisinde s se e gibi kanal listeleri war onların bazılarından ses geliyor ama hiç anten olmayan bi televizyondan gelen cızıltı.. görüntüde yok zaten o kanal listelerinde.. onlardan niye gelio da (35) (42) gibi görüntünün olduğu kanallardan gelmiyor?

erginemr

@Yr_aSa,

Lütfen Türkçe'nin doğru kullanımına dikkat edin ve "war" yerine "var" yazın.

Yr_aSa

Alıntı yapılan: erginemr - 01 Haziran 2008 - 11:56:55
@Yr_aSa,

Lütfen Türkçe'nin doğru kullanımına dikkat edin ve "war" yerine "var" yazın.

özür dilerim klavye alışkanlığı işte.. Bidaha olmaz

erginemr

No prob deermişim.  ;) Ayrıca "bidaha" değil "bir daha", neyse küfür yemeden susayım :)

Benzer bir konuyu aşağıdaki başlıkta tartışıyoruz. Bir de buraya bakın isterseniz, belki faydalı bir bilgiye ulaşabilirsiniz:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=293.0