[Çözüldü]Ses Sorunu

Başlatan Adil, 10 Ekim 2008 - 16:52:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Adil

Merhaba.

Ne oldu bilmiyorum, kdetv'de ses gitti. Oysa ilk yapılandırdığımda hiçbir sorun yoktu. Kartım eski bir analog Aver. Galiba forum yöneticisi "erginemr" arkadaşımızınkiyle aynı. Lspci çıktısı şöyle:

05:00.0 Multimedia video controller: Brooktree Corporation Bt878 Video Capture (rev 11)
05:00.1 Multimedia controller: Brooktree Corporation Bt878 Audio Capture (rev 11)

3 ayrı başlığı sonuna kadar okudum ama derdime derman olacak bir şey bulamadım. "alsamixer" komutu ile sıfır seviyesinde olan birkaç modülün volümünü yükselttim. Zapping kurdum, kaldırdım, diğer paketinden yeniden kurdum... Tvtime'da dünya gözüyle daha bir görüntü alabilmiş olmadığım halde onu da denedim. Olmadı... Kart Pardus ve XP'de hala sorunsuzca çalışıyor.
Burası benden başka kaç insanın evidir bilmiyorum.
Ben bir başıma onlardan uzağım,
hep birlikte onlar benden uzak.
Bana kendimden başkasıyla konuşmak yasak. (Nazım Hikmet)

Felâsife

KdeTv ben de kurulu değil ama onun üste bir ayarı vardı hatrlamıyorum, video modu gibi bir şey olabilir orada seçeneklerin de "mute" de tik varsa kaldırın büyük ihtimal ondandır.
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

Adil

Alıntı yapılan: mono - 10 Ekim 2008 - 17:30:42
KdeTv ben de kurulu değil ama onun üste bir ayarı vardı hatrlamıyorum, video modu gibi bir şey olabilir orada seçeneklerin de "mute" de tik varsa kaldırın büyük ihtimal ondandır.
Hayır ondan değilmiş ama sorunu çözdüm. Üst paneldeki ses ayarlarında "Line in" kapalıymış. Bunu daha önce ayarladığımı hatırlıyorum, her nedense kapanmış. Muhtemelen diğer tv uygulamaları kurulurken oldu. Gereksiz bir başlık açarak kirliliğe neden olduğum için özür diliyorum.
Burası benden başka kaç insanın evidir bilmiyorum.
Ben bir başıma onlardan uzağım,
hep birlikte onlar benden uzak.
Bana kendimden başkasıyla konuşmak yasak. (Nazım Hikmet)

Felâsife

Geçmiş olsun o zaman, ayrıca kirlilik olacak bir durum da göremedim ben, sıkmayın canınızı ne güzel işte 2-3 mesajda sorun çözülüvermiş :)
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

kafkasyali

Bana da etiketleyip, kilitlemek kalmış :)

http://wp.me/1pScW
sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs