Skystar 2 ver2.6 olan kartıma ver2.8 HD driveri yukledim bunu nasıl duzeltebilrm

Başlatan eercu, 14 Eylül 2008 - 07:01:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eercu

Herkese selamlar,
Oncelikle herkese cok tesekkur ederek sorumu sormaya baslamak istiyorum, cunku forumda gezinirken sunu farkettim arkadaslar ellerinden geldigince yardım ediyorlar ve tam olarak sorunu cozunceye kadar azimle,usanmadan ugrasiyorlar bu yuzden tekrar tesekkur eder ve beni heveslendiren noktanın bu oldugun belirtmek isterim.
Ben tahmini 8 yıllık win kullanıcısıyım ve linuxe geceli yaklasık 1 hafta kadar kısa bir sure oldu bu yuzden bayagı  bi durumu benimki gibi olanlar gibi bende adaptasyon sorunu yasıyorum (Daha onceleri yine Linux denemelerim olmustu ama turkce kaynak yetersizligi ve winde olanların linuxte olmayısı gibi nedenlerden dolayı beceremeyip vazgecmistim) ve bu nedenle ister istemez bir takım yanlıslıklar yapıyorum ne yapalım duse kalka ogrenecez.(Bu kadar kısa bir surede bu ikinci ubuntu kurusum ilki user ayarlarını fazla kurcalamamdan oturu goctu bu gidisle buda tv kartı yuzunden gocecek galiba neyse hayırlısı bakalım.)
Arkadaslar ben pc yi evimde en cok tv izlemek için kullanan biriyim uydu alıcım olmadıgından ve VDR olayının guzelliklerinden (Canlı tv yi geri al , durdur ,reklamları izlememek gibi) istifade etmek için birsuru linux yazılımı denedim (DreamVDR,LinuxMce,Gento,MiniDvbLinux vs.....) yani pc yi tam bi multimedya olarak kullanmak istiyorum bu sebepten Mythbuntu dagıtımının kendime uygun oldugunu dusundum ve kurdum ama dedigim gibi benim için en onemli olan faktoru bi turlu calıstıramadım.Benim anlayamadıgım sey su winde hani bilirsiniz aygıt yoneticisi diye bisey var oyle bisey aradım bulamadım ve "Hardware Drivers" diye bisey buldum orasının bos oldugunu gorunce suruculerimin yuklenmedigini farzederek(erken davranmısım ama iş işten gecti) forumda buldugum bi yontemi denedim ama sunu gozden kacırdım (Yada ya tutarsa demek biraz daha dogru olurdu gibime geliyor)aradaki fark benim kartım skystar2 ver. 2.6 orada anlatılan ise skystar2 ver. 2.8 HD idi ben yine anlatılanları yaptım şimdi forumu biraz araştırdıgım kadarıyla bi arkadaş yeni kurulumdan sonra hiçbir driver falan yuklemeden skystar2 kartını Me-Tv programıyla çalıştırmış bende bu programla deneyeyim dedim kart meşgul gibi bi hata verdi .

Tam olarak sorum şu,skystar 2 ver 2.6 olan kartıma ver. 2.8 HD driveri yukledim bu durumu nasıl eski haline getirebilirim? Şimdiden herkese teşekkur ederim...

(Arkadaşlar biraz uzun oldu ama kusuruma bakmayın)

maxspacemax

Soru çok uzun cevabı sanırım çok kısa
Sürücü kurmadan kaffeine programı ile sinyal almayı denedin mi. Benimde SS2 kartım var. Hiçbir sürücü yüklemeden sorunsuz kullanmaktayım.
Ayrıca yeni kurduğun sürücünün nasıl kardırılacağı hususunda bir bilgim yok cevaplayan olursa öğrenmiş olurum  :D 

eercu

Yok denemedim ilk olarak MythTv de çalıştırmayı denedim olmadı ve pek anlaybieceğim bir anlatım bulamadım MythTv ile ilgili. Calışmayıncada surucu sorun oldugunu dusunup boyle birşey yaptım.

Kaffeine programını ver.2.8 HD  surucukerini kurduktan sonra denedim haliyle calışmadı acemilik işte

eercu

Sorunun cevabını bekleyemedim dedigim gibi pc yi tv izlemek için kullandıgım için ubuntuyu yeniden kurdum ve kaffeine yukleyip guncel transpondersleri ileve ettim şu an için sorunsuzca izleyebiliyorum ama sorumun cevabını bilen bir arkadaş varsa ve cevaplarsa benim gibi hata yapan arkadaşlara yardımcı oluruz .. Ayrıca maxspacemax arkadaşada cevabı için teşekkur ederim.

maxspacemax

ferater

Konsolda yetkili olarak rmmod modül_adişeklinde kaldırabilirsiniz.
modprobe stv0299 komutuyla yüklediğiniz bit tv kartını  rmmod stv0299 diyerek kaldırabilirsiniz.
Sorunu çözülmüş ama bilinsin diye yazıyorum :)