firefox çıldırttı beni?

Başlatan kemaltahir, 15 Haziran 2009 - 21:30:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kemaltahir

arkadaşlar firefox bu son zamanlarda beni deli etmeye başladı. İnanılmaz sıklıkta durup grileşiyor 5-10 saniye sonra tekrar eski haline dönüyor. Anlamadım. Yani iş öyle bir dereceye geldi ki kullanamıyom artık, 3.0.11 e de yükseltme yaptım olmuyor. Üzerinde hiçbir değişiklik de yapmadım, ayarlarında

agritux

Compizi kapatın sorun yaşamazsınız.

Alıntı Yap3.0.11 e de yükseltme yaptım olmuyor. Üzerinde hiçbir değişiklik de yapmadım, ayarlarında

bu kısım biraz karışık geldi. Yapabilmeniz lazım.

maxxblade

3.0.11 benimde hiçbir sorun yok google chrome kadar hızlı çalışıyor  :D
2-3 kere oldu ama çok büyük arayla uzun süredir firefox kullanıyorum(1.5'ten beri)
kasma takılma donma 2.0'de oluyordu biraz ama 3.0 benim için sorunsuz
3.1 yada 3.5 beta'yı deneyebilirsin, eklentilerdende olabilir yada girdiğin siteden...

özgürubuntu

acaba /home/kullanıcıadı/.mozilla dizinini silip firefoxu yeniden başlatsanız düzelir mi?

kemaltahir

yok olmadı compizi kapattım aynı. operayı yükledim ama firefox un eline su bile dökemez.

ironic

Forumda da aynı sorunu yaşıyor musun? Bu tip sorunlar genelde flaş , java ile ilgili.

skahvecioglu

Bende de firefox bugünlerde delirdi özellikle flashlı siteleri göstermiyor. Ya da kafasına göre takılıyor diyeyim, bir gösteriyor, bir göstermiyor...
Ne Mutlu Türküm Diyene!

kemaltahir

/home/kullanıcıadı/.mozilla dizinini ni bulamadım bende yok ama

özgürubuntu

/home/kullanıcıadı/.mozilla  buradaki "kullanıcıadı" sizin Ubuntu kurarken verdiğiniz ad veya "başlangıç" dosyası.. burada Görünüm > Gizli dosyaları göster'i seçtiğiniz de görmeniz lazım

ironic

Alıntı yapılan: skahvecioglu - 15 Haziran 2009 - 22:02:26
Bende de firefox bugünlerde delirdi özellikle flashlı siteleri göstermiyor. Ya da kafasına göre takılıyor diyeyim, bir gösteriyor, bir göstermiyor...

Flaş her sitede aynı performansı göstermiyor. Bazı sitelerde video izlerken hiçbir kasma yapmazken bazı sitelerde uçuyor. Çözüm olarak adblock plus ve noscript eklentileri ile gereksiz içeriği filtreleyin.

skahvecioglu

Alıntı yapılan: ironic - 15 Haziran 2009 - 22:16:46
Alıntı yapılan: skahvecioglu - 15 Haziran 2009 - 22:02:26

Flaş her sitede aynı performansı göstermiyor. Bazı sitelerde video izlerken hiçbir kasma yapmazken bazı sitelerde uçuyor. Çözüm olarak adblock plus ve noscript eklentileri ile gereksiz içeriği filtreleyin.

Adblock Plus'ı yükledim şu an özellikle çok reklam barındıran haber sitelerine erişmek daha hızlı oldu, umarım flash sitelerde sorun yaratmaz.
Teşekkürler...
Ne Mutlu Türküm Diyene!

ironic

Kullandığım bazı adblock filtrelerini vereyim. Çoğu sitede işe yarıyor.

/adonline/
/adnet/
http://ad.
/banner/
/reklam/
/ads/
/adv/

skahvecioglu

Alıntı yapılan: ironic - 15 Haziran 2009 - 22:41:28
Kullandığım bazı adblock filtrelerini vereyim. Çoğu sitede işe yarıyor.

/adonline/
/adnet/
http://ad.
/banner/
/reklam/
/ads/
/adv/

Peki bu filtreleri nasıl ekleyebilirim? Ad Block'ta Tercihler bölümünden süzgeç aboneliği ekle dedim ama nasıl yazacağımı bulamadım.
Ne Mutlu Türküm Diyene!

ironic

Ben süzgeç aboneliklerini kullanmıyorum. Hiçbir zaman girmeyeceğim zibille site ayrıntısı mevcut. En güzeli kendi filtreni oluşturmak.  :)

Kendi filtrenizi eklemek için adblock simgesine tıklayın. Üstten filtreler >> filtre ekle bölümünden ekleyebilirsiniz.

esrama

Flashlı sitelerde de, flashsız sitelerdede chromenin linux versiyonu firefoxtan çok daha az kasıyor. Üstelik her sayfa birbirinden bağımsız çalışıyor. Hazır kaynağına bakılabiliyorken bu özelliği firefoxta kendine göre düzenlemeli artık! Çok can sıkıcı olmaya başladı. Bende de aynı sorun var. Hatta winsows versiyonunda da aynı sorunu yaşıyorum.

heartsmagic

Eğer grileşme, siyahlaşma meselesi varsa büyük ihtimalle Compiz'dendir.

@esrama Chrome'un Linux sürümü var mı? Varsa Flash desteği var mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

esrama

@heartsmagic doğru flash desteği nerden aklıma gelip yazmışsam artık :)

ama normalde daha hızlı, bu forumda da konuşulmuştu diye hatırlıyorum...

canosayan

Alıntı yapılan: ironic - 15 Haziran 2009 - 23:32:27
Bu özellik firefox' da da olacak ama 2010 da.

http://www.chip.com.tr/konu/Firefox-ta-koklu-degisiklikler-yapilacak_12651.html

bence firefoxa yapılabilecek en büyük geliştirmelerden biride youtube dan video indirebilmesi. Bu firefox kullanıcısını inanılmaz derecede arttırabilir.
Chmod bizim işimiz.

esrama

Alıntı yapılan: canosayan - 16 Haziran 2009 - 09:00:27

bence firefoxa yapılabilecek en büyük geliştirmelerden biride youtube dan video indirebilmesi. Bu firefox kullanıcısını inanılmaz derecede arttırabilir.

Bunun için birçok eklenti mevcut zaten...

canosayan

Alıntı yapılan: esrama - 16 Haziran 2009 - 09:01:35
Alıntı yapılan: canosayan - 16 Haziran 2009 - 09:00:27

Bunun için birçok eklenti mevcut zaten...
evet kullanıyorum zati fakat özellik kendinde olsa çok daha havalı olur. ona bakarsanız bu işi yapan internet siteleride var.
Chmod bizim işimiz.

esrama

Bence firefoxun tek eksiği gereğinden fazla bellek harcaması. Umarım bu eksiğide 2010 da düzeltecekler...

skahvecioglu

Alıntı yapılan: esrama - 16 Haziran 2009 - 09:32:42
Bence firefoxun tek eksiği gereğinden fazla bellek harcaması. Umarım bu eksiğide 2010 da düzeltecekler...

Bellek konusuna kesinlikle katılıyorum, firefox'u mutlaka sistemi daha az yorar hale getirmeliler....
Ne Mutlu Türküm Diyene!