Ubuntu 11,04 yükledim kablosuz ağ açılmıyor

Başlatan turkeyarmy22, 29 Haziran 2011 - 14:36:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

turkeyarmy22

Merhaba, windows xp den ubuntuya geçtim ilk defa ubuntu kullanıyorum çok acemiyim internette bu sorunu araştırdım fakat yazılanlardan pek bir şey anlamadım lütfen bu konuda yardım eder misiniz?Bilgisayarım Hp pavilion dv6-1220st Klavye takımının üzerinde wireless aktifleştirme tuşu var bastığım zaman açılmıyor doğal olarakda kablosuz ağıma bağlanamıyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Haziran 2011 - 14:57:26

Ağ kartım bu:

Tümleşik 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN

heartsmagic

Bize:

lspci
lsusb
ifconfig
iwconfig
iwlist scanning
rfkill -list
çıktılarını aktarabilir misin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Cihan_Br

Alıntı yapılan: turkeyarmy22 - 29 Haziran 2011 - 14:36:57
Merhaba, windows xp den ubuntuya geçtim ilk defa ubuntu kullanıyorum çok acemiyim internette bu sorunu araştırdım fakat yazılanlardan pek bir şey anlamadım lütfen bu konuda yardım eder misiniz?Bilgisayarım Hp pavilion dv6-1220st Klavye takımının üzerinde wireless aktifleştirme tuşu var bastığım zaman açılmıyor doğal olarakda kablosuz ağıma bağlanamıyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Haziran 2011 - 14:57:26

Ağ kartım bu:

Tümleşik 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN
merhaba dostum
wireless'i açmak için fn+f2 ye basmak gerekiyor (benim laptop casper wireless tuşuda f2  hp nin wireless tuşu farklı olabilir)kolay gelsin