[Nasıl] Wine Kurulumu ve DirectX derlemesi

Başlatan deccal1304, 29 Ocak 2009 - 17:55:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasansahin

Zaten "sudo winetricks" ile yaptığım zamanda olmuyor :)
Bu normal değil. Dediğim gibi jaunty ile ilgili olabilir.
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

blackgold

Bende winetricks'le DirectX yükledim. Ama oyunda ustten ve alttan cok kucuk bir bolumde hareket oluyor. Ekranın nerdeyse tumu siyah kalıyor. wine dxdiag yapıp sınamaları deneyim dedim. Sınamalardaki küp fazla hızlı donuyor. Nasıl araştırabileceğimi de pek kestiremedim. Acaba boyle bir sorun yaşayan varmı?

Not: ddrawex eksik dedi onuda indirip kopyaladım. Gereken dosyalar tamam şu anda.

Teşekkürler..

3gpabko

-konuyla alakasız olacak ama-

win xp de kullandığım flight simulator x 'i ubuntu 8.10 desktop'ta da kullanabilmek için wine kurulumu mu yapmalıyım? yoksa ek kurulumlar yapmalı mıyım?

atomkarinca

Alıntı yapılan: 3gpabko - 09 Mart 2009 - 19:06:13
-konuyla alakasız olacak ama-

win xp de kullandığım flight simulator x 'i ubuntu 8.10 desktop'ta da kullanabilmek için wine kurulumu mu yapmalıyım? yoksa ek kurulumlar yapmalı mıyım?

Görünüşe göre bu sürüm Wine üzerinde çalışmıyor. Eğer maksadınız bir uçuş simülasyonu çalıştırmaksa FlighGear'ı deneyebilirsiniz. Synaptic Package Manager'da "flightgear" (tırnaklar hariç) şeklinde aratırsanız kurabilirsiniz.

garafatma

Directx yükleme ile ilgili bir bağlantı buldum gezinirken, başlığıda açılmış paylaşayım dedim.

Bu da bir alternatif olsun.

Vakit bulursam çevirisini yapıp eklerim diye düşündüm ancak, iki tane aynı başlık olması saçma. Ayrıca Directx ten sonrada bir kaç oyun ve program kurulumuda anlatılmış. işinize yarayabilir.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

s7e7v7e7n

bende böyle bir sorun verdi ama anlamadım ne olduğunu

W: GPG error: http://wine.budgetdedicated.com intrepid Release: The following signatures couldn't be verified because the public key is not available: NO_PUBKEY 58403026387EE263

ben uzun yolu seçiyorum galiba diğer arkadaşın yazdığını birde yapmaya çalışayım bakalım ne kadar başarılı olacağım
Ubuntu Desktop 11.10 Oneiric Ocelot

s7e7v7e7n

çözümleri denedim oldu mu bilmiyorum ama şunu belirtmek istiyorum ki kurduğum bazı proğramlar wine dahil üzerindeki hiç bir yazı gözükmüyor  - - - böyle gözüküyor yani mesela şöyle izah edeyim Aç  Kapat İleri vs ne kadar Şık Seçenek Sekmeler varsa hiç biri gözükmüyor wine ve Kmess de şuanda ve her yüklediğim proğramda böyle oluyor sanırım wine yi 2 defa yüklememe rağmen yine aynı sorunla karşılaştım

erginemr

Sorunlu ekranların bir ekran görüntüsünü aktarabilir misiniz?

Sorun sadece Wine altında çalışan Windows uygulamaları ile mi sınırlı? Yoksa, aslen bir Linux - KDE uygulaması olan KMess (http://kmess.org/) ve diğer programlarda da yazıtipi sorunları var mı?

garafatma

Alıntı yapılan: tweety - 17 Mart 2009 - 12:49:48
bende böyle bir sorun verdi ama anlamadım ne olduğunu

W: GPG error: http://wine.budgetdedicated.com intrepid Release: The following signatures couldn't be verified because the public key is not available: NO_PUBKEY 58403026387EE263

ben uzun yolu seçiyorum galiba diğer arkadaşın yazdığını birde yapmaya çalışayım bakalım ne kadar başarılı olacağım

Bu tip bir hata için, terminalden sırasıyla;

gpg --keyserver subkeys.pgp.net --recv ********
gpg --export --armor ******** | sudo apt-key add -
sudo apt-get update

komutlarını uyguladıktan sonra sorun çözülecektir.

Not: Yıldızlar yerine o anda verilen numarayı yazacaksınız.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

s7e7v7e7n

user.reg wini dosyasının neresinde daha doğrusu wini dosyasına nasıl ulaşabilirim user.reg dosyası için ? yolunu söylermisiniz tam olarak ?

heartsmagic

Alıntı yapılan: tweety - 18 Mart 2009 - 01:12:31
user.reg wini dosyasının neresinde daha doğrusu wini dosyasına nasıl ulaşabilirim user.reg dosyası için ? yolunu söylermisiniz tam olarak ?

Ev dizinindeyken Ctrl+H yap. .wine isimli bir dizin göreceksin, bu dizin gizli dizindir (başında nokta var). O dizin içinde user.reg dosyası mevcut.

s7e7v7e7n

user.reg i buldum teşekkür ederim.
anasayfadaki direkt 9 kurulumu için verdiğiniz kodu şu şekilde yazıyorum nerde yanlış yapıyorum göremedim
cd /user/local/bin && sudo wget http://www.kegel.com/wine/winetricks && sudo chmod +x winetricks

bu kodun çıktısı

bash: cd: /user/local/bin: No such file or directory

nerde ben yanlış yapıyorum acaba ?

bytan

Alıntı yapılan: tweety - 18 Mart 2009 - 01:44:06
user.reg i buldum teşekkür ederim.
anasayfadaki direkt 9 kurulumu için verdiğiniz kodu şu şekilde yazıyorum nerde yanlış yapıyorum göremedim
cd /user/local/bin && sudo wget http://www.kegel.com/wine/winetricks && sudo chmod +x winetricks

bu kodun çıktısı

bash: cd: /user/local/bin: No such file or directory

nerde ben yanlış yapıyorum acaba ?

Dikkatlice bakarsanız, hatayı görebilirsiniz:

Alıntı Yapcd /usr/local/bin && sudo wget http://www.kegel.com/wine/winetricks && sudo chmod +x winetricks

Kodlar üzerinde değişiklik yapmanız gerekmiyorsa, kopyala yapıştır yapabilirsiniz.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

s7e7v7e7n

ben hatayı göremedim halen ama hata var tabiki komutun verdiği cevap tan belli kopyala yapıştır Ctrl+V ile deniyordum öyle olmuyormuş mouse ile sağ tıklayıp yapıştır diyince kod yapışıyormuş bunuda öğrenmiş oldum böylelikle.. şuanda direkt kurulumuna başladı devam ediyor halen

heartsmagic

s7e7v7e7n

direkt kurulumu oldu galiba ama ölümcül bir hata isminde rapor çıktı Traceback (most recent call last):

File "/usr/share/emesene/Controller.py", line 326, in on_login_successful
    self.startPlugins(plugins)

File "/usr/share/emesene/Controller.py", line 558, in startPlugins
    self.pluginManager.startPlugin(i)

File "/usr/share/emesene/PluginManager.py", line 181, in startPlugin
    self.plugin[ name ].start()

File "/usr/share/emesene/plugins_base/Dbus.py", line 60, in start
    self.start_dbus()

File "/usr/share/emesene/plugins_base/Dbus.py", line 103, in start_dbus
    self.dbus_object = EmeseneObject(self.bus_name, OBJECT_PATH, self)

File "/usr/share/emesene/plugins_base/Dbus.py", line 131, in __init__
    dbus.service.Object.__init__(self, bus_name, object_path)

File "/var/lib/python-support/python2.5/dbus/service.py", line 477, in __init__
    self.add_to_connection(conn, object_path)

File "/var/lib/python-support/python2.5/dbus/service.py", line 568, in add_to_connection
    self._fallback)

KeyError: "Can't register the object-path handler for '/org/emesene/dbus': there is already a handler"

Uçbirim konsola komut verdiğimiz yerdede şöyle bir hata verdi

err:setupapi:do_file_copyW Unsupported style(s) 0x144

s7e7v7e7n

halen aynı sorun devam etmektedir yardımlarınızı bekliyorum..

hasansahin

Bu hata emesene ve python ile ilgili gibi görünüyor. wine ve directx ile ilgisi nedir? Hangi işlem veya komut sonucunda bu hata alıyorsun?
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

opusxx

err:setupapi:do_file_copyW Unsupported style(s) 0x144

Aynı sorun bugün bende de oldu. Wintricks ile yükledim. Yine de açmak istediğim programa tıklayın ca could not '' direct 3d '' You may the installed '' directx dll '' diyor

Bir önceki sayfa da verilen link'te ( http://howto.landure.fr/gnu-linux/install-directx-9-0c-on-linux-using-wine ) dirextx9 yükleme aşamasın dan başladım ve /usr/bin/wine "C:\DIRECTX\DXSETUP.exe" kısmın da kurulum işlemi penceresi açılıyor sözleşmeye tamam dedikten sonra dirextx' i yüklemeye başlıyor fakat consol da up uzun bir şekilde err:setupapi:do_file_copyW Unsupported style(s) 0x144
bu hatayı veriyor. sonun da fixme:ntdll:NtPowerInformation Unimplemented NtPowerInformation action: 16
bu iletiyi alıyorum  :(
Winetricks' te de aynı hata, wine doors' ta ise directx seçeneği yok. Bir çok yol daha denedim ama hep aynı hata, playonlinux te de aynı hata  :(

Directx i aslında hiç gerek duymamıştım silkroadonline yeni sürüm çıkarttı bu saye de  yüklemem gerektiğini söylüyor.
Hmm bu aradacould not '' direct 3d '' You may the installed '' directx dll '' uyarı mesajı oyunu çalıştırdığım da çıkıyor.
nVidia GeForce 8600 GT (512)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+  1024 ram,

Gençfuat

böteci

ptbllptbll

rapidl linkleri çalışmıyor yenilerseniz sevinirim ayrıca winetricks ile diretx ve diğer dosyalar indirilemiyor çünkü microsoft sunucusu kayıtlı windows kullanıcıları haricinde kimseye sunucu vermiyor... Sitede diretx kurulumunu ayrıntılı anlatan bir belge bulamadım nasıl kura bilirim bana yardımcı ola bilirmisiniz????

empax

Dosyalari, Rapid yerine www.mediafire.com sitesinden alacaginiz bedava uyelige yuklerseniz silinme derdi olmaz  ;)
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|