Dosya ilişkilendirme/inode?

Başlatan laciwert, 05 Haziran 2008 - 13:49:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

laciwert

Merhaba arkadaşlar ben bütün klasörlerimi Konqueror dosya sisteminde çalıştırıyorum ama ofis işlemlerimden dolayı Konqueror yapılandırdaki dosya ilişkilendiremeden dosyalarımı ayrıntılı liste görünümü yaparak çok küçülttüm. Bu seferde klasörümün içindeki ofis dosyalarımı tıkladığımda açılmadığını gördüm. Dosya ilişkilendirmede inode altındaki dosyalarında yanlış bişeyeymi  yaptım acaba? Şimdi dosyalarımı Konquerorda küçük simgelerde açıyorum ama ofis dosyalarımın içine tıklamayla giremiyorum ancak sağ tıklayıp open ofisle aç diyerek giriyorum yarıdımcı olursanız sevnirim.

heartsmagic

Kurcaladığın dosya ilişkilendirmelerine bir daha bak. Ofis dosyaları neyle açılması gerekiyor orada belirtilmiş durumdadır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ufuk_k

Daha önce de yazmıştın, sana dolphin yerine öntanımlı olarak konqueror ayarlama yöntemini yazmıştım. Fakat sen inode kısmına biraz fazla takılmışsın gibi :) Kurcalamak iyidir de, masaüstünde gördüğüm en karışık ve çeşitli özellikler bir tek bu KDE dosya ilişkileri kısmında diyebilirim. Kimse tek tek ezbere doğru ayarları ne olduğunu bilmiyor. Ancak yapabileceğimiz şu, diyelim ben sana kendi inode ayarlarımı veririm, sen de onlara bakarak düzenlersin. Aklıma bu ve tek tek hepsini araştırmaktan başka bir yol gelmiyor.

laciwert

Öncelikle Çok Teşekkür ederim ufuk kardeş öyle bir iyilik yaparsan çok magbule geçer ufuk kardeş.....

ufuk_k

Bozdğun/değiştirdiğin ayarlar inode içinde hangileri? Konquerordaki dosya simge büyüklüğü üstteki görünüm kısmından da ayarlanır. Sorunn simge büyüklüğü olmaması gerek. Ofis dosyalarının nasıl açılacağını mı değiştirdin sen? Ona göre bakayım ben de.