Tema

Başlatan shell32, 21 Mart 2011 - 21:40:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

shell32

Arkadaşlar bu gnomedaki temalardan birini kurmak istiyorum ama nasıl kuruldugunu bilmiyorum. 4 5 link vermişler indirdim temaya ekliyorum ama olmuyor :S yardımcı olur musunuz ?

http://gnome-look.org/content/show.php/absolute?content=126326 tema bu.

Gombrich

Sistem/görünüm den kurmaya çalıştığınız halde kurulmuyor mu?

shell32

hayır hata veriyor ikinciside  orda birçok paket var

Yiğit Ateş

Verdiğiniz bağlantıda tema için gereken murrine motorunun .deb paketleri verilmiş zaten. Sisteminize uygun olanı indirip kurun, daha sonra tekrar deneyin.

Gombrich

Geçerli tema olmadığı gibisinden bir hata veriyor evet. Diğer paketler " murrine" sürümü ile ilgili, sanırım bu bağımlılıkta çalışıyor. Ancak o linkte verdiği sürüm kullanılandan düşük bir sürüm!

shell32

evet daha yüksek sürümü var diyor i386 olanı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Mart 2011 - 22:11:23

ya arkadaslar deli olcam bundan önceki linuxde oluyordu az önce tekrar kurdum bir sorundan dolayı şimdi temayı indiriyorum kuruyorum temanın rengi filan gleiyor ama alltta uyarı veriyor tema görüntülenemeyebilir çünkü yüklü değil diye bu nedir bilen var mı

shell32

yüklemiyor daha yüksek sürümü var uyarısı veriyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Mart 2011 - 22:23:46

buldum galiba ama bişey bulamadım. bu .themes klasörüne nasıl ulaşacagm

Yiğit Ateş

Daha yüksek bir sürümü olması pek makul değil, zira doğrudan murrine-daily PPA'sından aldım bağlantıyı. .themes klasörü ev dizininde gizli haldedir. Ctrl+H ile gizli dosyaları görebilirsiniz.

Gombrich

Alıntı yapılan: shell32 - 21 Mart 2011 - 22:22:55
yüklemiyor daha yüksek sürümü var uyarısı veriyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Mart 2011 - 22:23:46

buldum galiba ama bişey bulamadım. bu .themes klasörüne nasıl ulaşacagm

http://www.dosyaupload.net/1932581.html
İstediğiniz temayı upload ettim yükleyebilirsiniz.

shell32

ya ben bu meret nasıl yükleniyor onu ögrenmek istiyorum. adam anlatmıs themse kopyalayın sonra özelleştirden seçin demiş ama orda cıkmıyor ki :S onun öncesinde gtk2-engines-murrine bunu kurmamı istemiş ama bu zaten kurulu :S

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Mart 2011 - 22:41:34

tesekkür ederim unuttum yazmayı :D

Gombrich

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 21 Mart 2011 - 22:26:36
Daha yüksek bir sürümü olması pek makul değil, zira doğrudan murrine-daily PPA'sından aldım bağlantıyı. .themes klasörü ev dizininde gizli haldedir. Ctrl+H ile gizli dosyaları görebilirsiniz.

shell32

ya birisi anlatsın şu nasıl yapılıyor kafayı yicem yapmadığım şey kalmadı ya :S

Gombrich

Alıntı yapılan: shell32 - 21 Mart 2011 - 22:46:54
ya birisi anlatsın şu nasıl yapılıyor kafayı yicem yapmadığım şey kalmadı ya :S

Yukarıda verdiğim linkten temayı indirip sistem/Görünüm ü açın, "kur" u tıklayıp açılan pencereden temayı seçip aç deyin tema kurulacak ardından özelleştiri tıklayın Denetim, Pencere kenarı, Simgeler kısımlarında "absolute" görülecek.

shell32

themesin içine kopyalayıp nasıl yapılıyor bi bilginiz varmı bulduğum temalar genelde görünümdeki kur ile yaptıgımda hata veriyor :S

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Mart 2011 - 23:03:02

sizin yüklediğinizide ypatım yine aynı hatayı veriyor tema yüklenmemiş diyor. Ama tema rengini alıyor eksiklikler oluyor tam olmuyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Mart 2011 - 00:04:44

Temayı yükledikten sonra sarı bir metin cıkıyor tema bölümünde tam yüklenmedi diyor. özelleştir dediğimde ise simgeler kısmında soru işareti gösteriyor nasıl giderebilirim.

sema

Tema yüklenemiyor demişsin, son durumda yükleyebildin mi? Ki yüklemiş olsan da söylendiği gibi tam yüklenmemiş demek ki. Yeniden yüklemeyi deneyebilirsin, belki ilkinde hatalı yapmışsındır?
susema

shell32

ya cok kere denedim hala hatalı diyor ama kendi ugraslarımla yaptım tema calısıyor fakat Tema bölümüne girdiğimde yüklenmedi diyor oysaki tema tam yüklü bu neden kaynaklanıyor olabilir ?