Windows Emülatörü Wine, Android’e Geliyor

Başlatan KemalALKIN, 05 Şubat 2013 - 16:42:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KemalALKIN

Windows Emülatörü Wine, Android'e Geliyor

Windows uygulamalarını Linux'te çalıştıran emülatör yazılımı Wine, Android ekosistemine de geliyor. Şimdilik nihai sürümden uzakta olan yazılım, geliştirilme aşamasında.

05/02/2013 09:40

Linux tabanlı sistemlerin üzerinde Windows uygulamalarını çalıştırmamızı sağlayan emülatör yazılımı Wine, açık kaynak kodlu ve Linux Kernel'i ile donatılan Android işletim sistemine geliyor.

Wine for Android adlı yazılım sayesinde, Android tabanlı cihazlardaWindows uygulamaları çalıştırabileceğiz. Özellikle tabletlerde çok işimize yarayacak uygulama sayesinde, tablet dünyasında iOS ve Androidmücadelesi, farklı bir boyut kazanabilir.

Yapılan bir etkinlik ile gösterilen Wine for Android, nihai sürüm öncesi pek çok sorunu bünyesinde barındırıyor. Final sürümünden uzakta olduğu gözlenen yazılım, emülatör görevini oldukça yavaş yerine getiriyor. Fakat daha yazılımın başlangıç aşamasında olduğunu düşünürsek, çalışmalar tamamlandığında bu aksaklıklar giderilecektir diye düşünüyoruz.

Proje ilerledikçe, kamuoyuna aşamaların paylaşılacağı müjdesini veren ekip, hızlı bir şekilde uygulamayı aktif etmek için çalışıyorlar.

http://allplatforms.wordpress.com/2013/02/05/windows-emulatoru-wine-androide-geliyor/
www.tckemal.ist

cagriemer

Wine Is Not an Emulator = WINE

Illa bir sekilde ne oldugunu tanimlamamiz gerekiyorsa gelistiricilerinin istedigi uzere uyumluluk katmani denmesi iyi olacaktir.

http://www.winehq.org/pipermail/wine-users/2006-December/024052.html

ct

KemalALKIN

cagriemer

Benim haberi aldığım kaynaktaki gibi verdim yoksa Wine sadece Linux'a özel değil ve evet Not Emulator. Her ne kadar kendim emülatör diye aklımda bıraksamda not emulator. Dediğim gibi kaynaktaki gibi yazdım...

ct

Evet aldığım kaynak o ve kendi blog sitemdede kaynakla beraber veriyorum. Direkt kaynak yerine bunu tercih ettim. Ziyaretçi benimde hakkım :)...
www.tckemal.ist

kiragazerock