İlginç :)

Başlatan Angel Spy, 11 Nisan 2010 - 19:09:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Angel Spy

Selamlar,

Programlarda veya açıklamalarındaki ilginç şeyler bazen insanı kopartıyor.. Şimdi bir tanesine rastladım ve paylaşmak istedim :)

English->  I refuse to debug myself!
İnfo ->      Trying to masturbate? 

paket-> https://translations.launchpad.net/ubuntu/lucid/+source/gdb/+pots/gdb
no-> 1079
Something is better than nothing
What goes around, comes around.
46234-54766-54766-55317-55485-55438-55819-56064-56077-56324-56773-59424-59527-59871-60639-61134-61184

ironic

Gerçekten ilginç.  :D Acaba sudo komutuna da karşı gelecek mi?

heartsmagic

Matrak bir geliştiriciymiş :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Angel Spy

Bu geliştiriciler ve çevirmenlerle herşeye karşı gelebilir aman dikkat :)
46234-54766-54766-55317-55485-55438-55819-56064-56077-56324-56773-59424-59527-59871-60639-61134-61184

canosayan

her ne kadar kalkıp işletim sistemleri paketleri yazmasamda şu an devam eden bir kaç php projem var. benim yorum satırlarımda buna benzer oluyor genelde. Sürekli bilgisayar ekranına bakıp kod yazıyorsanız arada gülecek şeylere ihtiyacınız oluyor.

hatta ubuntu-tr için eklediğim kodlarda benden sonra koda bakacaklar için uzun yazılar yazıyorum arada.
Chmod bizim işimiz.

bytan

"Gelişim/geliştirme" bir süre sonra insanı farklı noktalara getirebiliyormuş. :)
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ironic

Çeviri yerine baktım da sanırım yapılan öneri Launchpad tarafından gelşitirciye ithaf edilmiş.  :D

heartsmagic

Hani vermeyeyim vermeyeyim dedim bu örneği ama dayanamadım :) Klasiktir aslında bu örnek. Genelde source için verilir ama headers için de oluyormuş. Bir ara Pardsu geliştiricilerinin de başı ağrımıştı bu konuda.

pwd
Alıntı Yap/usr/src

grep -R fuck *
Alıntı Yaplinux-headers-2.6.32-16/arch/m68k/include/asm/sun3ints.h:/* master list of VME vectors -- don't fuck with this */
linux-headers-2.6.32-16/arch/sparc/include/asm/system_64.h:   /* If you fuck with this, update ret_from_syscall code too. */   \
linux-headers-2.6.32-16-generic/arch/m68k/include/asm/sun3ints.h:/* master list of VME vectors -- don't fuck with this */
linux-headers-2.6.32-16-generic/arch/sparc/include/asm/system_64.h:   /* If you fuck with this, update ret_from_syscall code too. */   \
grep: linux-headers-2.6.32-16-generic/source: No such file or directory
linux-headers-2.6.32-17/arch/m68k/include/asm/sun3ints.h:/* master list of VME vectors -- don't fuck with this */
linux-headers-2.6.32-17/arch/sparc/include/asm/system_64.h:   /* If you fuck with this, update ret_from_syscall code too. */   \
linux-headers-2.6.32-17-generic/arch/m68k/include/asm/sun3ints.h:/* master list of VME vectors -- don't fuck with this */
linux-headers-2.6.32-17-generic/arch/sparc/include/asm/system_64.h:   /* If you fuck with this, update ret_from_syscall code too. */   \
grep: linux-headers-2.6.32-17-generic/source: No such file or directory
linux-headers-2.6.32-19/arch/m68k/include/asm/sun3ints.h:/* master list of VME vectors -- don't fuck with this */
linux-headers-2.6.32-19/arch/sparc/include/asm/system_64.h:   /* If you fuck with this, update ret_from_syscall code too. */   \
linux-headers-2.6.32-19-generic/arch/m68k/include/asm/sun3ints.h:/* master list of VME vectors -- don't fuck with this */
linux-headers-2.6.32-19-generic/arch/sparc/include/asm/system_64.h:   /* If you fuck with this, update ret_from_syscall code too. */   \
grep: linux-headers-2.6.32-19-generic/source: No such file or directory

XRumer

@heartsmagic o ne ya öyle. Pardus, resmen küfür etmiş. :D İşte şimdi tam anlamıyla yerli dağıtım olmuş. :D

ironic

Linus Torvalds' ın parmağı var bence.  :P

heartsmagic

Bu örnek Pardus'tan değil yanlış anlaşılmasın :)
@XRumer, biraz Google mı yaptın yoksa :)

XRumer

Sen Pardsu yazınca ben de senin Pardus yazmak istediğini ama yanlış yazdığını sandım. :D

ubuntuki lilith

Daha neler göreceğiz. Gerçi insan sıkılır geliştirmeyle kafa patlatırken, kendilerince işlerini renklendirmişler.

sema

Alıntı yapılan: XRumer - 11 Nisan 2010 - 22:16:48
İşte şimdi tam anlamıyla yerli dağıtım olmuş. :D
İlahi :P :D :P
susema

raspacı

:)İşi daha da ilerletenler var. Mesela bir programlama dili var ismini şöyle sansürlü yazayım siz googlelayın: brainf*ck . İsminin anlamı ise dilin sadece 8 komuttan oluşması ve her komutun tek karakterden oluşmasındanmış. Tabi kod yazmaya başlayınca beyniniz ne hale geliyorsa artık...
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

canosayan

sadece küfür edeni yok. smf fonksiyonlarında bir çok yerde güzel yorumlar var. mesela üyenin verdiği e-posta adresini kontrol eden fonksiyonun açıklamasında her zaman ilk önce sahte adres verirler tarzı bir yorum var.

wordpress'te ise çoklu şart bloklarını kapatan bir parantezin yanında bunu silersen dünbya başına düşecek yazıyor

yine smf'nin bir yerinde bir fonksiyonun açıklamasında hacker sen göremezsin ama moderatörler görür tarzı bir not var.

sanırım programlar insanlar yazıyor oldukça bu tarz yorumları çok göreceğiz.
Chmod bizim işimiz.

rutku

Onları yazmalarının acaba başka bir nedeni mi var ? Kodlara açıklama yazmak, programda açıklayıcı isimlendirilmelerin kullanılmadığı ve akış şemasında yer yer methodların kurulmasının getirdiği anlaşılmamazlığı gidermek amacıyla yazıldığını düşünüyorum. Yada kodu okuya kişinin acemi olması.
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

canosayan

Alıntı yapılan: Racih - 12 Nisan 2010 - 00:54:28
Onları yazmalarının acaba başka bir nedeni mi var ? Kodlara açıklama yazmak, programda açıklayıcı isimlendirilmelerin kullanılmadığı ve akış şemasında yer yer methodların kurulmasının getirdiği anlaşılmamazlığı gidermek amacıyla yazıldığını düşünüyorum. Yada kodu okuya kişinin acemi olması.
tamamen o amaçla yazılıyorlar. hatta bende bolca yazıyorum şu aralar. fakat komediyi elden bırakmıyorlar. dünya başınıza düşecek demek yerine silmede yazılabilir pekala. ama böyle daha sempatik.
Chmod bizim işimiz.

raspacı

Bu da 25 yıldır Süper Mario'nun bize ettiği hareket. Demek bu olay oyun programcılarına da sıçramış.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: levi - 12 Nisan 2010 - 23:34:09
Demek bu olay oyun programcılarına da sıçramış.

Hatta bu olayı o kadar iyi yapıyorlar'ki yıllar sonra fark edebiliyoruz.
Bu arada Mantara bak yaa..  :D  eskiden çocukça heves ile oynarken o bize.....  8)

Angel Spy

Komutların içine ilginç şeyler yazmak gayet normal onca saat uğraşırken kafayı yiyince insan..

Bu arada bir de bu hata mesajına bakın. Şimdi bu mesajı görüpte panik yapmamak mümkün mü acaba. Tek teselli mesajı görürsek eğer demek ki sistem hala var en azından henüz çökmedi :)

260.   English:    E478: Don't panic!

krwlng

Bu tip mesajlar genellikle geliştiricilerin, hata satırını kolay bulmak için bıraktıkları imlemeler oluyor. Tabi buralara eğlenceli şeyler yazmakta kendi tasarruflarında olan birşey. Ben çok memnunum şahsen, o kadar ciddi programların içerisinde bu tip ufak fakat eğlenceli yazılar çıkınca, insai duygular hala yaşıyor dedirtiyor.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

maydin95

Arkadaşlar kelimenin arasına yıldız koyun veya ayırsak iyi olacak. Google da arandığı zaman site yukarılara çıkmasın. O kadar pis site varken olmaz ama biz yine de önlemi alalım.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

canosayan

Alıntı yapılan: maydin95 - 15 Mayıs 2010 - 15:12:04
Arkadaşlar kelimenin arasına yıldız koyun veya ayırsak iyi olacak. Google da arandığı zaman site yukarılara çıkmasın. O kadar pis site varken olmaz ama biz yine de önlemi alalım.

site üzerinde belki bir milyona yakın kelime vardır. Eğer google 3-5 tanesini bulup çıkartacaksa tebrik etmek gerekir.
Chmod bizim işimiz.

kaansef

:D Mario olayına koptum. :D Kim bilir kaç kere hareket yaptı bize haberimiz yok.Bende küçükken sevinirdim prensesi kurtardım diye :D
# 28065