internet trafik kontrolü

Başlatan skywalker, 23 Aralık 2008 - 19:43:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

skywalker

internet trafik kontrolü için hangi programı kullanıyorsunuz?
aslında sorunum transmission la ilgili. windows altinda utorrent ile cok hizli inen dosya trasnmission la 20 kb/s nin ustune cikmiyor. port ayarlamalari yapili. uploadu transmissiondan kısınca indirme dedigim gibi yavas. eger upload sınırını kaldırırsam da bu sefer surekli upload yapıyor download hızı daha da dusuyor. eger sistemden upload hızını kısabilirsem hızlanır diye dusunuyorum.

atomkarinca

Transmission bu konuda çok sıkıntılı bir program ne yazık ki. uTorrent programı Wine ile çok rahat çalışıyor ve her özelliği ile birlikte. Eğer Windows programı kullanmak istemiyorsan benim uTorrent'in performansını yakalayabildiğim tek program rTorrent. Kendisi konsol tabanlı bir programdır o yüzden kullanmaya alışmak daha fazla zaman alıyor fakat bir kere ayarlarını yaptığınızda sürekli en yüksek performansta kullanabiliyorsunuz.

skywalker

Alıntı yapılan: atomkarinca - 23 Aralık 2008 - 21:07:32
Transmission bu konuda çok sıkıntılı bir program ne yazık ki. uTorrent programı Wine ile çok rahat çalışıyor ve her özelliği ile birlikte. Eğer Windows programı kullanmak istemiyorsan benim uTorrent'in performansını yakalayabildiğim tek program rTorrent. Kendisi konsol tabanlı bir programdır o yüzden kullanmaya alışmak daha fazla zaman alıyor fakat bir kere ayarlarını yaptığınızda sürekli en yüksek performansta kullanabiliyorsunuz.

cok sagol. ben transmission i daha once linux uzerinde hic kullanmamistim. mac lerde cok guzel calistigini biliyorum. linux uzerinde de ayni performansi alacagimi sanmistim ama sorunluymus ne yazik ki. utorrent deneyeyim o zaman.

düzeltme: utorrent calistirdim ve harika. windowsdaki kadar verimli calisiyor. portlarda da sıkıntı olmadi. tesekkurler. bir de awn ye nasil ekleyecem ogrensem super olacak :)

atomkarinca

AWN'yle pek işim olmadığı için ne yazık ki o konuda yardımcı olamam. Yalnız eğer kısayol komutlarıyla yapılan bir şey ise

wine /utorrentin/bulundugu/klasor/utorrent.exe

komutunu kullanarak yapabilirsin. Tabii ki küçük büyük harflere dikkat etmen gerekiyor ve boşluk içeren klasörleri mesela "Program Files" yerine "Program\ Files" ile değiştirmen gerekiyor.

Bedreddin

AWN'de nasıl bilmiyorum ama Cairo'da sağ tıklayıp "Add Launcher" diyoruz. Muhtemelen AWN'de de böyledir, ya da sürükle bırak şeklinde eklenebiliyorsa masaüstünüzde yukarıdaki kodu çalıştıracak bir çalıştırıcı oluşturun. Ona internetten indirdiğiniz bir uTorrent simgesi ekledikten sonra onu AWN'ye sürükleyin ;) Ben bu şekilde bir kaç program eklemiştim Cairo Dock'a.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

skywalker

surukle bırakla olmuyor. wine zaten masaustune bi tane kısayol ekledi. ama surukleyip bırakınca hiç bişey olmuyor. cairo da wine programlarını surukleyebiliyor muyuz acaba?

Bedreddin

Cairo'da her türlü kısayolu sürükle bırak yaparak ekleyebiliyoruz. AWN için de mutlaka geçerli bir yol vardır bu yüzden Cairo'ya geçmeden önce başka yanıtlar da bekleyin.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

Çağlar

Cairo-dock her zaman için favorim ve önerimdir. AWN üzerinde eklemek için, Burak'ın bilgisayarından hatırladığım kadarıyla, sadece bir noktada sağ tıklamanızla (sağ ya da sol alt olmalı) add seçeneğini görebiliyoruz.
We got a badass over here!